Mayské pámátky střední Ameriky - Guatemala, Honduras, Belize

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Guatemala, Centrální vrchovina, Antigua
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 92 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

GUATEMALA | HONDURAS | BELIZE: Guatemala City • Antigua • jezero Atitlán • Copán • Rio Dulce • Flores • El Ceibal • Yaxha • Xunantunich • Tical

Minimální počet osob: 8

Letecká doprava může vést přes USA. K tranzitu via USA je nutný biometrický pas a autorizace ESTA nebo platný pas s vízem do USA.

Program zájezdu

1. den

GUATEMALA CITY* Odlet z Prahy do Guatemaly. Uvítání na letišti průvodcem America Tours, transfer do hotelu, ubytování a orientační meeting s průvodcem.

2. den

GUATEMALA CITY, ANTIGUA* Dopoledne prohlídka hlavního města Guatemala City. Během ní navštívíme největší zajímavosti tohoto města. Prohlédneme si historické jádro města, navštívíme katedrálu a Národní Palác a Civic Center. Jistě zbyde čas i na prohlídku obchodního centra a rezidenčních čtvrtí města. Odpoledne nás čeká přejezd do města Antigua – španělského koloniálního města s elegantní architekturou 16. a 17. století. Ubytování v podvečerních hodinách.

3. den

ANTIGUA* Den určený k podrobné prohlídce města Antigua a jeho okolí. Navštívíme Main Square, Palace of the Captains General a několik kostelů, klášterů a katedrálu. Odpoledne si prohlédneme Ciudad Vieja a San Antonio Aguas Calientes velmi dobře známé díky své tradici ručně tkaného textilu.

4. den

JEZERO ATITLAN* Dnešní den začneme prohlídkou trhu v městečku Solola. Uvidíte zde nepřeberné množství ovoce a zeleniny, stejně tak jako typické látky a místní výrobky. Odpoledne odjezd k jezeru Atitlan, jednomu z nejkrásnějších jezer na světě. Jezero se safírově modrou vodou je obklopeno třemi vyhaslými vulkány.

5. den

ATITLAN* Dnes nás čeká výlet lodí po jezeře Atitlan do malebného městečka Santiago Atitlán. Cestou navštívíme i několik dalších typických vesniček. Odpoledne přejíždíme do Chichicastenanga, barevného města nacházejícího se severně od vulkanického jezera.

6. den

CHICICASTENANGO* Návštěva typického místního trhu, největšího a nejznámějšího v celé Guatemale.

7. den

COPÁN* Přejezd do známého archeologického města Copan v Hondurasu. Město pouze 11 kilometů vzdálené od hranic ukazuje jedny z nejkrásnějších, nejvíce vypracovaných a nejbarevnějších památek Mayské civilizace.

8. den

COPÁN, RIO DULCE* Dopoledne prohlídka města. Odpoledne přejezd do Národního parku Rio Dulce. Ubytování v hotelu obklopeném šťavnatým deštným pralesem. Rio Dulce („sladká řeka“) vytváří svou svěží, čistou a jasnou vodou jedinečný ekosystém v okolí.

9. den

LIVINGSTON* Výlet po řece Rio Dulce do městečka Livingston, bývalého hlavního přístavu na Karibském pobřeží.

10. den

FLORES* Přejezd do města Flores. Ubytování poblíž jezera. Z hotelu budeme několik následujících dní podnikat zajímavé výlety.

11. den

RUINY EL CEIBAL* Výlet k El Ceibal, archeologické památce ležící na kopci nad Rio de la Pasión.. Toto mayské město patřilo k nejdůležitějším centrům mayské historie. Oblast není ještě zcela zrekonstruována, přesto zde najdeme plno obdivuhodných památek stavebního umění Mayů.

12. den

YAXHA, TOPOXTE* Dnešní výlet nás zavede do Yaxha, ruin u nádherné laguny. Jde o třetí největší mayský komplex v okolí Peten. Najdeme zde 2 pyramidy,9 akropolí, několik náměstí – celkově téměř 500 staveb. Dále pokračujeme do Topoxte, památky podobné mexickému Chichen Itza.

13. den

XUNANTUNICH* Tento den nás zavede do Xunantunich, archeologické památky v Belize. „Kamenná žena“ patřila k hlavnímu centru Mayské říše v době před 1500 lety. Nejdůležitější stavba El Castillo nad řekou Mopan v jižní části komplexu je nejvyšší stavba v Belize vůbec.

14. den

TIKAL,GUATEMALA CITY* Dopoledne nás čeká nejrozsáhlejší archeologické naleziště na americkém kontinentu – Tikal, kde neustále pokračuje odkrývání památek. Odpoledne odlet do Guatemala City, ubytování.

15. den

Odlet domů* Transfer na letiště a odlet do Prahy.

16. den

Přílet do Prahy Váš zájezd ukončí.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.