Mexiko, Guatemala a Honduras - kolébky Mayů

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Guatemala, Jižní Amerika, Guatemala
Název ubytování Ubytování Xik
Typ ubytování Turistický hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 63 480 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

1. - 2.den:

odlet z Prahy, přílet do GUATEMALA CITY, přejezd do výstavného města ANTIGUY ležícího v centrální Guatemale na úpatí tří sopek - spící Aguy a Acatenanga a dosud činného vulkánu Fuego. Možnost výstupu na vulkán PACAYU, což je jedna z nejaktivnějších sopek v celé Guatemale (2 250 m, poslední erupce 2010).

3. - 4. den:

PANAJACHEL - přejezd do městečka na březích malebného kráterového jezera ATITLAN s působivými výhledy na tři sopečné kužely, osady a barevné kroje potomků Mayů, za příznivého počasí projížďka lodí po jezeře s návštěvou indiánských trhů v SANTIAGU DE ATITLÁN.

5. den:

přejezd minibusem do HONDURASU a návštěva věhlasných ruin mayského města COPÁN s pozůstatky pyramid, teras, schodišť, náměstí a stél soch mayských panovníků. Relaxace, možnost návštěvy pralesních termálních koupelí.

6. - 7.den:

přesun přes Rio Dulce do oblasti Peténu - živé turistické městečko FLORES na ostrůvku v jezeře Petén Itzá a návštěva největší mayské lokality TIKAL - město v deštném pralese s největšími předkolumbovskými stavbami, zdejší chrámy vysoké až 64 m jsou jedním z divů západní polokoule.

8. – 9. den

přejezd přes řeku Usumacinta do MEXIKA. PALENQUE prohlídka sugestivních mayských ruin v Lacandonském pralese - krajková architektura mayských chrámů, Chrám nápisů s podzemní hrobkou legendárního mayského vládce Pakala, palác s observatoří v zachovalé věži. Okruh pronajatým minibusem: 35 m vysoký vodopád MISOL HA s tajemnou jeskyní, možnost koupelí v pověstných modrých kaskádách AQUA AZUL i ochutnávky čerstvých ryb.

10. den:

přejezd do pirátského města CAMPECHE na břehu Mexického zálivu, které je od roku 1999 součástí kulturního dědictví UNESCO. Cestou návštěva Villahermosy a prohlídka archeologického parku LA VENTA se skanzenem nejstarší americké civilizace - předchůdců Mayů: v bujné tropické vegetaci se tu ukrývají obří hlavy a záhadné sochy i oltáře nejstaršího národu Olméků a zároveň ZOO se zástupci živočišné i rostlinné říše Chiapasu a Tabasca.

11. den:

poloostrov YUCATÁN - návštěva velkolepého mayského UXMALU s jedinečnou Čarodějovou pyramidou a Guvernérovým palácem, navečer prohlídka koloniálního „města sisálu“ MERIDY, pro zájemce společná tradiční večeře.

12. - 13. den:

návštěva nejslavnějších mayských ruin na Yucatanu CHICHEN ITZÁ s Kukulkánovou pyramidou, největším pelotovým hřištěm a sluneční observatoří, přejezd k moři do oblasti TULUMU. Koupání i šnorchlování ve smaragdovém Karibiku, relaxace na bílých plážích pod palmami. Pro zájemce možnost návštěvy TULUMU - jediného mayského města ležícího na mořském pobřeží nebo si vyjet do vnitrozemí a vykoupat se v cenotech - pradávných mayských studnách často ukrytých v krasové jeskyni. Ubytování v typických tradičních a romantických „cabaňas“ přímo na pláži pod palmami.

14. - 15. den:

odpoledne přesun na letiště v CANCÚNU, odlet z Mexika, návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.