Poznávací zájezd Mexiko – Guatemala – Belize Mayská cesta a žraloci v Blue Hole

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Guatemala, Belize, Mexiko
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 62 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Tisíce let stará mayská města, pyramidy uprostřed pralesa, překrásné vyhlídky, koupání na liduprázdných plážích, azurově modrá voda, deštné pralesy a jejich zvířecí obyvatelé – opice, papoušci, varani, kolibříci... Koloniální města, sopky, jeskyně, ale také divukrásné ostrovy a potápění se žraloky v proslulé Blue Hole. To vše a mnoho dalšího nás společně čeká na naší cestě po Yukatánu, Guatemale a Belize. Vydejte se na cestu s námi...Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Popis ubytování

ano

Program zájezdu

1.den

Přílet do Cancúnu, dle času příletu odpočinek a relax na pláži.

2.den

Lodí se přesuneme na 25 km vzdálený malý ráj, s přenádhernými plážemi - 12 km dlouhý ostrov, navštívíme městečko Isla de Mujeres, navštívíme želví farmu, ochutnáme čerstvou šťávu z kokosů, dle libosti zapůjčení kol nebo motorek na projížďku ostrova, plavání, šnorchlování..Večer si užijeme v příjemné atmosféře na promenádě, kde se setkávají různé národnosti a kultury, ochutnáme dobré jídlo a pití..

3.den

Ráno nás čeká cesta za mayskými pyramidami v Tulumu a a druhým největším bariérovým útesem na světě. Tulum je položený nad mořem na skalách, je to jedno z posledních měst, které bylo opuštěno Mayi poté, co jej dobyli Španělové. Uvidíme krásné výhled na západ slunce. Odpočineme si s koktejlem na pláži pod palmami. Možnost focení obřích leguánů. Přejezd do Valladolid.

4.den

Vallanolid - nejstarší město Yukatánu. Ranní prohlídka pyramid v Cobá, pokud dorazíme do městečka brzy ráno, je tu velká pravděpodobnost, že tu budeme zcela sami.Vykoupeme se v osvětlené krápníkové jeskyni v Cenotes která je vzdálená od Valladolidu cca 7km. Podvečerní procházka městečkem a jeho dlážděnými uličkami.

5.den

Ráno se vydáme za sedmým divem světa , mayského města Chichen Itzá, které je nejslavnější mexickou i mayskou archeologickou památkou. Navštívíme studnu smrti, observatoř ve tvaru hlemýždě Caracol a devítistupňové mayské pyramidy. Odpoledne se přesunem do koloniálního městečka Campeche, kde navštívíme pevnost, přístav a místní tržnici. Podvečerní procházka městečkem a přejezd do Palenque.

6.den

Městečko Palenque - skryté ruiny mayské civilizace v pralese, návštěva hrobky červené královny, muzeum, kde je vystavena kopie hrobky jednoho z nejvýznamnějších mayských vládců Pacala. Určitě zahlédneme spoustu kolibříků, opic a možná i kapybar. Odpoledne se vykoupeme v azurové vodě pod vodopády Aqua Azul , ochutnáme místní speciality, přesun a koupání pod vodopády Mison Ha.

7.den

Čeká nás devítihodinový přejezd do Guatemaly, na ostrov Flores, který leží na jezeře Petén Itzá. Nasajeme atmosféru malých uliček a barů na promenádě podél jezera. Pohovoříme s místními, ochutnáme místní speciality.

8.den

Brzy ráno se vydáme s místním průvodcem do hluboké džungle v Tikal, za nejzajímavějšími mayskými pyramidami, shlédneme stále neodkryté pyramidy, obětní místa. Pozorování místní fauny - pestrobarevní papoušci, tukani a opice. Odpoledne si odpočineme u jezera v městečku Flores.

9.den

Přesun do malého ráje Semuc Champey, odpočinek, jízda po řece pneumatikách.

10.den

Pralesem se dostaneme k jezírkům a vodopádům na řece Cahabón, koupání v průzračné vodě. Možnost šplhání po laně vodopádem. Poznejte jeskyni jen se svíčkou ..uvidíte nádherné krápníky, netopýry a raky.

11.den

Vydáme se do původního hlavního města Guatemaly - Antigue, které bylo založeno již v roce 1543 a které leží mezi třemi sopkami. Navštívíme koloniální kostely, univerzitu, katedrálu..

12.den

Abychom si večer mohli zaslouženě dopřát v rytmu salsy, čeká na nás přes den výstup jedinou aktivní sopku v okolí Pacaya 2552 m.

13.den

Odpočinek v městečku Antigua – pokud budete chtít, možnost výstupu na jednu ze tří dalších sopek obklopujících Antiguu 'Agua, Acatenango nebo Fuego, všechny se blíží 4000 metrům', možnost zapůjčení kol, vyjížďky na koních. V podvečer odjezd do Guatemala City a dále směr Belize.

14.den

Ráno odjezd do Belize City z Flores a dále lodí na ostrov Caye Caulker

15. - 16.den

Relax na ostrově Caye Caulker, známého jako 'GO SLOW,' nabízí se zde možnost velkého vyžití - koupání, potápění, šnorchlování, rybaření, jízda na kayaku či kitu. Krátký přesun do Blue Hole, jednoho z nejznámějších míst pro potápění na světě. 122m hluboká a 305m široká díra..poplavou s námi žraloci útesoví a při troše štěstí i kladivouni a žraloci tygří.

17.den

Brzy ráno odjezd lodí do Belize City, přejezd busem přes hranici Chetumal do Mexika a zpět do Cancúnu

18.den

Odlet.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.