Dominikánská republika a Haiti - dvě povahy Karibiku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Haiti, Dominikánská republika
Název ubytování Dominikánská republika a Haiti - dvě povahy Karibiku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 79 145 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pokoje:

Poznávací část zájezdu
Hotely místní kategorie*** (7 nocí)
Pokoje: skromné, dvoulůžkové s vlastním sociálním zařízením
V hotelu bar, restaurace, někdy i bazén.

Pobytová část
Hotely místní kategorie**** (3 nocí).
Pokoje: komfortní, dvoulůžkové pokoje s vlstním sociálním zařízením
V hotelu bary, restaurace, bazény.

Stravování:
Stravování během okruhu: snídaně a večeře ve formě bufetu (5 večeří + 1 oběd)
Stravování během pobytu: all inclusive

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

VízaCestovní pas musí být platný ještě min. 6 měsíců od termínu návratu.

Haiti a Dominikánská republika - pro občany ČR platí bezvízový styk do 90 dní pobytu.CenaZákladní cena zahrnuje: let z Varšavy do Dominikánské republiky (s možným přestupem v jednom z evropských letišť), letištní taxy, turistický program (viz. níže), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, ubytování v hotelech ( celkem 10 nocí: 7 nocí v hotelu 3* během zájezdu a 3 noci v hotelu 4* během pobytu), strava (polopenze během poznávací části zájezdu a All Inclusive během pobytu v Dominikánské republice), transfery letiště - hotel - letiště, pojištění TU Europa (ve verzi standard: úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel) a dále služby polského průvodce a služby zástupce Rainbow Tours při odbavení na letišti ve Varšavě.

Základní cena nezahrnuje: turistickou kartu do Dominikánské republiky (cca 20 USD), hraniční poplatek cca 40 USD/os., vstupy do navštívených objektů, místní průvodce, řidiče (cca 250 USD - platí se povinně na místě), další strava, nápoje k jídlu a ostatní osobní výdaje.ProgramDominikánská republika a Haiti - dvě tváře jednoho ostrova • Port-au-Prince a Santo Domingo • krásné bílé pláže a příroda Hispanioly • Puerto Plata - stříbrný přístav • lihovar rumu a jantarové muzeum • pobyt v Punta Cana - 4* all inclusive

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let)​.
Sraz na letišti u stanoviště Rainbow Tours 2 hod. před odletem letadla. Let do Dominikánské republiky do Punta Cany. Aktuální časy odletů prosím zkontrolujte na r.pl/rozklady. Po příletu následuje pasová kontrola a setkání s průvodcem. Transfer do hotelu v Punta Cana a nocleh. V tento den není večeře v hotelu.

Den 2
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Bayahibe, kde se dopravíme katamaránem, kterým poplujeme podél národního parku Del Este na ostrov Saona. Denně tento ostrov navštíví mnoho turistů se zájmem vidět nejkrásnější pláže v Karibiku. Během cesty, koupání v přírodním bazénu a možnost si vyfotit hvězdice. Po obědě na ostrově (výměnou za večeři), návrat do Bayahibe, transfer do Casa de Campo, kde navštívíme město Altos de Chavon, jež je postavené z korálů. Jedná se o rekonstrukci z šestnáctého století, vybudovanou v italském stylu a nachází se nad hlubokou roklí tvořenou řekou Rio Chavon. Mezi dlážděnými ulicemi jsou zasazeny popínavé rostliny a ibišek, taktéž zde můžete nalézt kostel, amfiteátr pro více než 3000 lidí, restaurace, galerie, obchody s výrobky místních řemeslníků. Následně přejezd do Santo Dominga a ubytování v hotelu, nocleh. (Trasa cca. 200 km)

Den 3
Po snídani prohlídka hlavního města Santo Domingo, navštívíme Puerta del Conde a pomník osvobození, projdeme se starým koloniálním městem: První chrám v Novém světě, Casa de Tostada, univerzita Convento de los Dominicos, kostel královských andělů, Brána milosrdenství, ulice Dam, nejstarší vojenský komplex Fortaleza Ozama v Novém světě, budova Pocty, Národní panteon, Plaza Espana od Alcázar de Colón. V programu navštívíme taktéž přímořskou promenádu Malecon, Národní palác, Faro de Colon s hrobkou Kolumbuse, jeskyně Los Tres Ojos. Večeře a nocleh v okolí Santo Domingo. 

Den 4
Po časné snídani vystěhování z hotelu a přejezd do hlavního města ostrova Haiti - Port -au- Prince (jízda cca 8 hodin). Zastavíme se u slaného jezera Enriquillo - největší a nejníže položené v celém Karibiku. Okraje jezera jsou obývany leguány a americkými krokodýli, které budeme mít možnost pozorovat z lodě na jezeře. Na hranici Dominikánské republiky a Haiti - přestoupíme na jiný autobus a přejdeme přes hranice pěšky. Pak bude následovat procházka po městě, v programu: hlavní náměstí Champs de Mars s památníkem hrdinů za nezávislosti, Pantheon, Hotel Oloffson (příklad haitské koloniální architektury), Maison Defly (muzeum kreolského života), haitská Notre-Dame, prezidentský palác a největší železný trh. Transfer do hotelu v Port-au-Prince, večeře a nocleh. (Trasa cca 350 km).

Den 5
Vystěhování z hotelu a přejezd do Boutlier v horách, snídaně v restauraci s výhledem na Port-au-Prince. Následně přejezd do Moulin-sur-Mer na Cote des Arcadins, návštěva muzea Oger Fombrun s jedinečnou výstavou zobrazující historii Hispanioly z dob indiánů Taino do koloniální doby r. 1794, kdy se Haiti stala největším výrobcem cukru v Karibiku. Přestávka na oběd (za příplatek) a koupání v kříšťálově čisté vodě rajského pobřeží. Přejezd do okolí Cap Haitien, ubytování v hotelu, večeře a nocleh. (Trasa cca 260 km).

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a prozkoumání města Cap Haitien: hotel Roi Christophe - krásný příklad haitského kolonialismu, Fort Joseph, Pevnost Picolet, katedrála Notre Dame, Place d'Armes. Následně navštívíme La Ferriera - citadela nacházející se na 900 metrů vysokém kopci Pic La Ferriere (za poplatek možnost vyjet kopec na koni). Poté navštívíme palác Sans Souci - kdysi velmi elegantní a nyní těžce poškozené sídlo Henri Christophera - černošský, samozvaný král severní provincie. Čas na oběd v místní restauraci Lakou Lakay s folklorním představením (za poplatek) a přejezd směrem k hranicím s Dominikánskou republikou, večeře a nocleh v oblasti Puerto Plata. (Trasa cca 270 km)

Den 7
Snídaně a prohlídka Puerto Plata - největšího města na atlantickém pobřeží Dominikány. Na programu je např. výjezd lanovkou na Pico Isabel de Torres - odkud je nádherný výhled na zátoku Puerto Plata, návštěva botanických zahrad, návštěva výrobny rumu a muzeum jantaru, katedrála San Felipe Apostol a malecon. Večeře a nocleh v hotelu v okolí Puerto Plata. (Trasa cca 250 km).

Den 8
Po brzkém vystěhování z hotelu následuje transfer na poloostrov Samana na ranč (přejezd malebnou trasou obklopenou 18 mil. palem). Z ranče se vydáme na koních k vodopádu El Limon. Čas na koupání pod vodopádem. Návrat ranč, přestávka na oběd a přejezd do přístavu v Santa Babara. Ze Santa Barbara poplujeme katamaránem do Národního parku Los Haitites (grotty, jeskyně s památkami po indiánech Taino, mangrovové lesy, ostrov ptáků). Následuje transfer autobusem do Punta Cany. Ubytování v hotelu 4* All Inclusive. Večeře a nocleh. (Trasa cca 400 km).

Den 9/10
Pobyt v hotelu 4 * All Inclusive.

Den 11
Po snídani, vystěhování a volný čas (v závislosti na odletových hodinách). Transfer na letiště v Punta Cana. Odlet do Polska. (Možné mezipřistání).

Den 12
Přílet do Polska - letiště F. Chopina ve Varšavě.

Upozornění k programu!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být pozměněno či zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.