Ayurveda - Indie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Název ubytování Ayurveda - Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 79 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

►14 denní zájezd

► luxusní Ayurvedský resort 

► bohatý kulturní program

► transfer v ceně

► každodenní jóga a meditace

► specializovaný tým lékařů

Popis lokality ubytování

PopisResort Somatheeram není jen místem pro běžnou dovolenou, nabízí totiž mnohem více. Díky efektivně naordinovaným ajurvédským procedurám se zbavíte stresu, úzkostí a nemocí a všeho dalšího co vás tíží na těle i na duši. Z dovolené z resortu Somatheeram odjedete nejen se zážitky spojenými se zábavou, tak, jak k dovolené patří, ale také s uvolněním a vědomím, že jste pomohli sobě i svému tělu.

Přečtěte si cestopis našeho klienta, který toto místo navštívil: ZDE

 

 

 

 

 

Na co se v resortu Somateeram těšit?

- Specializovaný tým vybraných ajurvédských lékařů, masérů a dalších pracovníků

- Skupinu ajurvédských lékařů, takzvaných vaidyas, kteří striktně dodržují tradiční metody a systémy této staroindické medicíny

- Širokou nabídku terapií, masáží, léčivých bylin, kontrolu jídelníčku a zdravý pohyb

- Každodenní jóga a meditace

- Luxusní ubytování – pokoje nabízí soukromí, pohodlí a také úžasný výhled na krásy místní krajiny.

 Cena zahrnuje 

 

 

Cena zahrnuje:

 Letenku v ekonomické třídě  vč. let. tax

 Ubytování ve dvoulůžkovém pokoji standard

 Transfer letiště - hotel a zpět

 Vstupní a výstupní komplexní lékařskou prohlídku

 Denní konzultace s lékařem

 Denní ayurvédské procedury

 Plná penze – Ayurvédské vegetariánské menu

 Bylinná léčba během pobytu

 Individuálně sestavené dietní menu

 Denní lekce jógy

 ½ denní výlet lodí

 Tlumočníci k dispozici (AJ,NJ,FJ,RJ)

 

Cena nezahrnuje:

 Cestovní pojištění

 Vstupní vízum ( cca 2 000,- Kč /os.)

 

 AyurvedaAjurvédské procedury, jsou takové, pomocí nichž se léčí různé zdravotní neduhy. Při procedurách se užívají pouze léčivé přírodní složky.

Pro představu uvádíme nejčastější a nejžádanější procedury:


Pitzhichil je považována za velmi důležitou tradiční terapii, dokonce nazývanou králem terapií. Tato terapie probíhá 60 až 90 minut, během nichž 2 až 4 zkušení terapeuti aplikují na celé tělo v přesně daném rytmu vlažný olej z bylinek. Léčí mnohé psychické problémy, přes úzkost až po deprese, dále také revmatické onemocnění. Doporučuje se terapie 7 až 21 dní.
Njavarakizhi je proces, kdy celé tělo nebo jeho určité části jsou donuceni k pocení. Tento proces trvá 60 až 90 minut a doporučuje se ho opakovat po dobu 14 dnů. Tato procedura je vhodná k léčbě revmatismu, bolesti kloubů, vysokého krevního tlaku, cholesterolu a určitých druhů kožních chorob.
Dhara je procedura, kdy jsou na čelo nanášeny speciální metodou bylinné oleje, mléko, máslo a další. Proces trvá zhruba 45 minut a je doporučeno opakovat ho po dobu 7 až 21 dnů.
Dashamoola Ksheera Dhara je terapie, kde je vám na tělo a hlavu lito léčivé mléko ze speciální nádoby, konkrétní výšky a určitého rytmu. Tato procedura je vhodná pro bolesti hlavy, problémy související s menopauzou, nespavostí a další.
Sarvanga Kashaya Dhara je metoda užívající bylinné odvary k tomu, aby se Vaše tělo očistilo od toxinů.
Vasthi je terapie vhodná pro léčbu artritidy, ochrnutí a například žaludečních obtíží. Procedura probíhá tak, že jsou vám skrze konečník aplikovány do těla různé bylinné oleje, bylinné extrakty a další. Doporučuje se opakování po dobu 5 až 25 dnů.
Sirovatshi je procedura, při níž je do vytvořené „nádoby“ na hlavě nalévána určitá směs bylinných olejů. Tato proceduru je vysoce účinná pro obličejové ochrnutí, suchost nosních dírek, úst a uší a těžkých bolestech hlavy. 


V Ajurvédě platí, že základem pro vyvážení tří základních principů lidského těla, zvaných Vatha, Pitha a Kapha, je správná péče o naše tělo. Resort Somatheraam nabízí následující pečující programy:


Raysayna Chikilsa je terapie zahrnující masáž těla pomocí rukou a nohou dvou masérů a vede k omlazení mysli, těla i duše. Cílem terapie je optimální zdraví a dlouhověkost. Doporučuje se opakovat 7 až 14 dnů a terapie trvá 90 minut až 2 hodiny.
Shodhana Chilkilsa je terapie, která zahrnuje více procedur, které společně čistí vaše tělo. Terapie trvá 15 dnů a obsahuje například masáže, parní lázeň, Pitzichil a další.
Primární terapií ajurvédské medicíny je terapie Body Immunization, která zastavuje degeneraci buněk a těla, snižuje proces stárnutí a imunizuje celý systém těla. Proces trvá 28 dní a je efektivní pro lidi mladší šedesáti let.
Skvělou terapií pro zvládnutí stresu a pročištění těla i mysli je terapie Manasanthy. Tato terapie trvá 10 dní a jedná se o spojení meditace, jógy a tradičních ajurvédských procedur. Léčba je vhodná pro psychosomatické poruchy.
Pro léčbu lupénky je vhodný speciální léčebný program Sidhma Chikilsa, který trvá 21 až 28 dní. Dále resort nabízí například léčebný program na hubnutí, program s péčí o krk a páteř nebo zkrášlující program pro podporu vaší pleti.


K ajurvédě zcela neodmyslitelně patří i jóga a meditace. Tím vás v Somatheraam provází zkušení guruové. Jóga je systém, který rozpoznává propojení mezi tělem a duší. Hlavním účelem jógy je izolovat mysl od myšlenek, obav a strachů, a slouží ke zvýšení pevnosti a pružnosti těla. Pravidelné cvičení jógy může pomoci mít stres a napětí pod kontrolou a pomoci mysli být ve stavu klidu a pohody. Meditace je vysoká úroveň koncentrace, jejíž pomocí se dostáváte změněného stavu vědomí. Cvičení jógy a meditace podporuje proces celého ajurvédského léčení.Popis hoteluSomatheeram je první ajurvédský resort na světě, ve kterém každoročně stovky lidí okusí sílu léčby pomocí staroindické medicíny zvané ajurvéda.

Resort Somatheeram se nachází v městečku Kovalom v Kerale. Kerala je malý stát v jižní Indii a patří mezi často navštěvované destinace.  Kovalom není jen centrem staroindické medicíny, ale i místem s krásnými plážemi lemovanými kokosovými palmami

Všechny pokoje jsou standardně vybaveny koupelnou, která je vybavena ekologickými prostředky, šetrnými k Vaší pokožce. Naleznete zde šampon, soupravu na dentální hygienu, soupravu na holení a další potřebné věci. V pokoji je umístěn trezor, zařízení na přípravu kávy a čaje, LCD televize a také žehlička. Pro stálý přísun vitamínů je Vám k dispozici košík s ovocem.

Služby a vybavení

Resort Somatheeram nabízí nejen servis plnohodnotného čtyřhvězdičkového hotelu, ale i širokou škálu ajurvédských aktivit:


24h služby recepce
pokojovou službu
možnost uschování zavazadel
směnárnu
parkování
servis na pláži, kde jsou Vám k dispozici plážová lehátka s deštníky a plážovými osuškami.
ajurvédští lékaři jsou k dispozici 24h denně
kulturní program
kurzy ajurvédského vaření
přednášky o ajurvédské medicíně
ajurvédská nemocnice s desítkami zkušených lékařů, terapeutů a masérůTipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.