Barvy jižní Indie

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 59 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Slyšíte šum kokosových palem? Že ne? Tak zavřete oči a představte si šplouchání vln, teplý vlahý vánek, všudypřítomnou tropickou zeleň, omamnou vůni květů a vonných tyčinek. Takový je jih Indie. Tropický ráj a v něm obrovské tisícileté chrámy s temnými chodbami a chrámové věže, skryté pod stovkami sošek barvitého hinduistického panteonu.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Madrás – Mahábalípuram : přílet a přesun do Mahábalípuramu – unikátní kamenné vozy a skalní reliéfy, Pobřežní chrám i Tygří jeskyně – cestou chovná stanice krokodýlů.

3. den

Džindží – Tiruvanamalai – Triči: přes největší jihoindickou pevnost Džindží do Tiruvanamalai pod posvátnou horu Arunáčalu a dále do Triči.

4. den

Triči – Tandžávur – Maduraj: Triči – skalní chrám; Tandžávur – Brhadéšvarův chrám ; Maduraj – rušné kulturní centrum státu Tamilnádu.

5. den

Maduraj – Perijár: chrám bohyně Mínákší s věžemi ztracenými pod bohatou a pestrou sochařskou výzdobou; odpoledne příjezd do přírodní rezervace Perijár.

6. den

Perijár – Kollam: místo oblíbené milovníky přírody – projížďka loďkou po jezeře, pozorování divoké zvěře a svěží přírody ukryté uprostřed pohoří Západní Ghát ; přejezd do Kollamu.

7. den

Kérala – „ráj kokosových palem“: projížďka lodí ve spleti nekonečných vodních kanálů – okolo malebné vesničky s barevnými kostelíky lemující břehy; příjezd do Allépi a odtud pokračování do Kóčinu.

8. den

Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy , čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; večer představení klasického tance kathakali.

9. den

Kóčin – Ooty: přesun do nitra malebného pohoří Nílgiri – Modrých hor, seznámení s horskou stanicí Ooty (2240 m) – jezero, zahrady, borovicové háje a všeobklopující zeleň.

10. den

Ooty: nejvyšší hora Tamilnádu – Dádávéta (2623 m), jedinečné výhledy do údolí; procházky čajovníkovými plantážemi a návštěva továrny na čaj.

11. den

Ooty – Majsúr: sjezd pitoreskním parním minivláčkem  – převýšení 2200 m na 45 km trasy; dále pokračování do Majsúru.

12. den

Majsúr – město „vonných tyčinek“: uličky a tržiště starého města, pohádkový mahárádžův palác, chrám bohyně Čamundy, obrovská socha býka Nandina, návštěva jedinečného Sómnáthpuru.

13. den

Šrírangapatnam – Šravanabelagola – Bengalúru: přes ruiny sídelního města sultána Típúa a posvátné místo džinistické sekty digambarů ("odění vzduchem") do Bengalúru; noční vlak do Hospetu, výchozí stanice pro návštěvu Hampí.

14. den

Hampí  – jedno z nejúchvatnějších míst indického jihu: ruiny hlavního města největší hinduistické říše Vidžajanagar – chrám Virupakša s 52 m vysokou gópurou („chrámovou věží“), chrám Vitalla – vrcholný skvost hinduistické architektury, chrámový vůz – „krajka, jež zkameněla“; toulky malebným údolím řeky Tungabhadra s pozůstatky chrámů.

15. den

Hampí: rozloučení s poklidnou atmosférou a noční lehátkový vlak.

16.–17. den

Haidarábád – Praha: ráno příjezd do Haidarábádu – starobylé sídelní město muslimských dynastií i moderní centrum vypočetních technologií v jednom; mohutná pevnost Gólkonda – bývalé sídlo panovníků čnící 120 m nad okolním terénem, historické centrum – zdobný Čármínár (symbol města), bludiště úzkých uliček, obchody s perlami na Lád bazaru; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 17. den. PRODLOUŽENÍ DO ADŽANTY A ELLÓRY:

17. den

Haidarábád – Aurangábád: poslední procházka městem; odpoledne vlak do Aurangábádu – výchozí bod pro návštěvy proslulých jeskyní v Adžantě a Ellóře.

18. den

Ellóra : světoznámé buddhistické, hinduistické a džinistické jeskyně s podmanivou sochařskou výzdobou, Kailásanáthův chrám vytesaný do skály – neskutečný klenot starověké Indie.

19. den

Adžanta : jedinečné jeskyně s nádhernými barevnými freskami a sochami, toulky městem hrdinného Šivádžího.

20. den

Aurangábád – Bombaj: ranní vlak do kosmopolitního největšího indického města – odpoledne individuální volno nebo pitoreskní Crawfordova tržnice.

21.–22. den

Bombaj – Praha: výlet lodí na "sloní" ostrov Elefanta  – hinduistické jeskyně s proslavenou sochou Šivy; symbolický vstup do Indie – tzv. "Indická brána", promenáda Marine Drive; noční odlet do Prahy, přílet do ČR 22. den.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.