Čínou a Tibetem do Indie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nepál, Čína
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 94 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se na cestu snů a poznejte, jak žije více než jedna třetina lidí na světě! Nahlédneme do dvou kultur patřících k největším a nejstarším na Zemi – čínské a indické. Seznámíme se také s kulturou a náboženstvím Tibetu a s Indii blízkou kulturou Nepálu. Navštívíme nejznámější světové památky, ale i méně známé kláštery, chrámy a posvátná místa buddhistická, taoistická, lamaistická či hinduistická, uvidíme i stavby islámské. Zažijeme také drsnou, ale působivou přírodu Tibetské náhorní plošiny s jejími nedozírnými pláněmi a zasněženými osmitisícovými velikány i zelená rozeklaná nepálská údolí překypující bujnou vegetací. Pokocháme se pohledem na nejvyšší horu světa i na jeden z největších asijských veletoků – indickou Gangu.Velikost skupiny:8–16 účastníkůNáročnost:Zájezd je náročný pro nadmořskou výšku, která se v tibetské části programu pohybuje okolo 4000 m a více! Není nutná žádná extrémní fyzická zdatnost, spíš momentální dobrý zdravotní stav a zkušenosti s aklimatizací. Zájezd je také náročný procestovanou délkou a střídajícími se různými kulturními zvyklostmi a klimatickými podmínkami.Naše doporučení:Nejoblíbenější Velká cesta napříč asijským kontinentem. Nejznámější památky i posvátná místa a jedinečné přírodní scenérie (15x UNESCO) tří zemí.

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Peking: návštěva největšího palácového komplexu na světě, tzv. Zakázaného města ; procházka po náměstí Nebeského klidu (Tchien-an-men) a ve starých pekingských uličkách; večer místní specialita – pekingská kachna.

3. den

Peking: celodenní výlet na Dlouhou zeď , přezdívanou také Velká čínská zeď; cestou zastávka u olympijských sportovišť – Ptačí hnízdo, Vodní kostka.

4. den

Peking: Letní palác  – letní sídlo čínských císařů v podhůří Západních hor; chrám Nebes s Oltářem modliteb za dobrou úrodu; noční přejezd lehátkovým vlakem.

5. den

Xi'an (Si-an): ráno příjezd; prohlídka areálu Hliněné armády  – „posmrtná armáda“ prvního čínského císaře; Velká mešita a večerní muslimská čtvrť s tržišti a stánky.

6. den

Xi'an: dokončení prohlídky města – taoistický klášter Osmi nesmrtelných, monumentální 14 km dlouhé hradby, pagoda Malé divoké husy; večer odjezd lehátkovým vlakem.

7. den

Chengdu (Čcheng-tu): v poledne příjezd do hl. m. provincie Sichuan (S’-čchuan); návštěva chovné stanice unikátní pandy velké, buddhistický klášter Wenshu (Wen-šu); večerní pěší zóna.

8. den

Chengdu – Lhasa: v ranních hodinách přelet do hl. m. Tibetu; Sera – jeden z největších tibetských klášterů; náměstí Barkhor a procházka uličkami staré Lhasy.

9. den

Lhasa: celodenní prohlídka města – bývalé sídlo dalajlamů palácPotála  bývalé letní sídlo dalajlamů Norbulinka nejposvátnější tibetský chrámDžokhang .

10. den

Lhasa – Gandän: půldenní výlet ke klášteru umístěnému v nádherné scenérii přírodního amfiteátru 4300 m vysoko nad řekou Kjičchu; odpoledne volno na odpočinek či nákup suvenýrů.

11. den

Lhasa – Gjance: celodenní přejezd kolem křišťálově modréhoposvátného jezera Jamdok ve výšce 4500 m se zastávkou v projížděných průsmycích.

12. den

Gjance – Žikace: jedno z nejzachovalejších tibetských městeček – klášter Palkhor-čhöde s jednou z největších stúp v Asii Kumbum; odpoledne přejezd do Žikace – poutní okruh „kora“ kolem kláštera, obrovská zrekonstruovaná pevnost nad starým tibetským městem.

13. den

Žikace – Šäkar: návštěva sídla pančenlamy – výstavního kláštera Tašilhünpo; odpolední přejezd po silnici Přátelství směrem do Nepálu.

14. den

Celodenní cesta na nepálské hranice s překonáním několika pětitisícových průsmyků s úžasnýmivýhledy na okolní osmitisícovky (Mt. Everest, Čcho Oju, Šišapangma).

15. den

Hranice – Káthmándú: celodenní přejezd přes čínské a nepálské hranice a dále do hl. m. Nepálu – večer seznámení s okolím, obchodní čtvrť Thamel.

16. den

Káthmándské údolí: celodenní okruh – starobylé hlavní město Bhaktapur , hinduistické centrum Pašupatináth ; tzv. opičí chrám Svajambhunáth s vyhlídkou na celé údolí.

17. den

Káthmándú – Váránasí: fakultativně pro zájemce možnost letu k Everestu, nebo další královské město Pátan ; odpoledne přelet do Váránasí.

18. den

Váránasí: ráno projížďka lodí po Ganze, koupací a spalovací „gháty“, nejposvátnější místo hinduistů Zlatý chrám, uličky a bazary starého města s téměř středověkou atmosférou; noční přejezd lehátkovým vlakem.

19. den

Ágra: ráno příjezd; nejslavnější hrobka lásky Tádž Mahal , bývalé sídlo indických panovníků tzv. Červená pevnost , téměř neznámá nádherně zdobená hrobka Itimád-ud-daula.

20. den

Ágra – Dillí: půldenní přejezd do hl. m. Indie – návštěva nejdůležitějšího islámského centra Páteční mešity s vyhlídkou na dillískou Červenou pevnost , Rádžghát – vzpomínka na Mahátmu Gándhího.

21.–22. den

Dillí – Praha: celodenní okruh po městě – „věž vítězství“ Kutub Mínár s nerezavějícím sloupem, chrám bohyně Lakšmí, prezidentský palác, skvost indo-islámské architektury Humájúnova hrobka ; noční let domů, přílet do ČR 22. den ráno.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.