Divoká a smyslná Indie

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Název ubytování Divoká a smyslná Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 33 157 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** podle místní kategorie. 14 nocí: New Delhi (4), Jaipur (2), cca PN Ranthambore (1), Agra (2), Orchha (1), Khajuraho (2), Varanasi (1), vlak (1).
Pokoje: bez možnosti přístýlek, klimatizace a/nebo stropní ventilátor. Snídaně a večeře, 2 obědy ve vlaku a večeře ve formě cestovního balíčku.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

VízaVízum do Indie
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí - Varšava (s přestupem), vnitřní přelet Váránasí - Nové Dillí, letištní taxy, ubytování: 14 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře, 2 obědy, služby polského delegáta, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody/os./den, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 225 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD).

Fakultativní výlety: Galta (cca 15 USD), divadlo v Ágře (cca 35 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1. 4. 2016 a můžou se změnit.ProgramDillí a Brána Indie (India Gate) • Jaipur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • tygří rezervace v Národním parku Ranthambhore • architektonický komplex Fatehpur Sikrí • mauzoleum Tádž Mahál • pevnost v Gwalior • Órčha • sakrální a profánní Khadžuráho • safari v Národním parku Panna • Váránasí a svatá řeka Ganga

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
15:30 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí (s přestupem v Dubaji).
17:30 Odlet z Varšavy.
01:10 Přílet do Dubaje.
02:50 Odlet z Dubaje.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady

Den 2
08:45 Přílet do Nového Dillí. Transfer do hotelu, snídaně a čas na odpočinek po cestě. Následně prozkoumáme Dillí, v rámci programu: Zlatý chrám sikhů, Humajúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Máhalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate, slavné Bráně Indie. Návrat na večeři do hotelu. (Trasa asi 40 km).

Den 3
Po snídani přejezd do Jaipuru. Ubytování v hotelu. Poté návštěva místní výrobny koberců, textilií a drahých kamenů. Tento den možnost realizace fakultativního výletu do Galty (za příplatek). Večeře. (Trasa asi 330 km).

Den 4
Po snídani se vydáme na prohlídku Jaipuru, kterou začneme u pevnosti Amber (Amber Fort) - vjezd do pevnosti na slonech. Prozkoumávání části palácového komplexu ze 16. století. Následně prohlídka Městského paláce, sídla mahárádži a návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století. Zvenčí uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa asi 30 km).

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Ranthambhore. Ubytování v lodgii v okolí parku, oběd a poté odpolední safari. Park Ranthambhore to jsou nádherné pozůstatky džungle, která dříve pokrývala téměř celou střední Indii. Park je známý především díky bengálským tygrům, ale nejen díky nim. Na jeho ploše žijí také: varani, krokodýli, krajty, sambaři - největší rod jelenovitých přežvýkavců v Indii, languři, medvědi pyskatí, šakali, levharti, hyeny a mnoho dalších. Park je také skvělým místem pro milovníky ptáků. Večeře a přenocování v lodgii. (Trasa asi 200 km).

Den 6
Budíček brzy ráno a ranní safari v Národním parku Ranthambhore. Návrat do lodgie na snídani. Následně přejezd do Ágry. Během cesty navštívíme Fatehpur Sikrí (na seznamu UNESCO), město duchů Mughalské říše, kde uvidíme velkou mešitu a Buland Darvaza - Bránu svobody, komplex postavený císařem Akbarou. Ubytování a večeře v hotelu v Ágře. (Trasa asi 330 km).

Den 7
Po snídani přejezd na prohlídku Ágry. Bývalé hlavní město Mughalské říše je známé nejkrásnějšími památkami této éry. Mezi jinými uvidíme hrobku I'timād-ud-Daulah - tzv. "Baby Taj" (malý Tádž Mahal). Poté přejezd na prohlídku Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Následně návštěva monumentální Červené pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Návrat do hotelu, večeře. Večer pro zájemce možnost realizace fakultativního výletu do divadla v Ágře (za příplatek). (Trasa asi 30 km).

Den 8
Po časné snídani vystěhování a přejezd do Gwalior, kde si prohlédneme jedno z nejpůsobivějších opevnění severní Indie, které se vyznačuje nejen svou velikostí, ale také zvláštní výzdobou. Tato pevnost se tyčí nad městem a ve svých zdech skrývá četné chrámy a paláce. Nejvýznamnějším je palác Man Singh, který byl postaven na přelomu 14. - 15. století. Dalším lákadlem tohoto města je palác Jai Vilas. Nachází se v něm muzeum plné exponátů dovezených rodinou Scindia z pařížského Versailles nebo z benátské dílny skla Murano. Přejezd do hotelu v Órčhe, večeře a přenocování. (Trasa asi 270 km).

Den 9
Snídaně a prohlídka Órčhy, klidné vesnice z poloviny 16. století založené panovníky dynastie Bundela. Uvidíme zde chrámovo-palácový komplex Džahángír a kenotafy (hrobky místní šlechty) umístěné na břehu řeky Betwy, což představuje syntézu hinduistického, indo-muslimského a mongolského stylu. Architektura tohoto místa je zachována v nezměněné podobě. Umožní nám proto přesunout se do slavných časů, kdy Órčha byla hlavním městem jednoho z indických knížectví. Volný čas na nákupy v místním bazaru. Poté se vydáme na nedaleký kopec, abychom mohli obdivovat fresky v chrámu Lakshmi Narayan. Přejezd do hotelu ve městě Khadžuráho, večeře a přenocování. (Trasa asi 180 km).

Den 10
Po snídani navštívíme komplex hinduistických a džinistických chrámů, díky nimž je Khadžuráho známé po celém světě (seznam UNESCO). Z 85 staveb založených na přelomu 10. - 11. století dynastií Chandela se do dnešního dne dochovalo 22 objektů. Tyto objekty jsou známé díky mimořádně bohatému zdobení v podobě tisíců soch zobrazujících sexuální polohy, což tomuto místu dodává pikantnost. Z této džungle soch najdeme nejvýznamnější a nejsmyslnější v chrámu Kandariya Mahādeva, postaveném na počest boha Šivy nebo v chrámu Lakshmana zasvěceném Vishnuovi. Navštívíme jak západní, tak i východní chrámový komplex. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa asi 30 km).

Den 11
Časná snídaně (možnost snídaňového balíčku) a přejezd do Národního parku Panna, který se nachází nedaleko města Khadžuráho. Ranní jeep safari, kde s trochou štěstí budeme moci pozorovat obyvatele parku, mimo jiné: tygry, sambary indické, medvědy pyskaté, langury nebo vyhřívající se na slunci gaviály - krokodýly indické. Národní park Panna je také útočištěm pro více než 200 druhů ptáků, včetně tibetských hus a supů. Návrat do hotelu, čas na osvěžení po safari a oběd. Poté přejezd na vlakové nádraží v Satna, kde přestoupíme na vlak do Váránasí. (Trasa asi 165 km). Večeře formou cestovních balíčků a přenocování ve vlaku.

Den 12
Příjezd do Váránasí v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně, čas na osvěžení po cestě. Odpoledne přejezd k řece Ganga. Zúčastníme se hinduistického ceremoniálu Aarti organizovaného na konci každého dne, jež spočívá v ukládání bohyně Gangy ke spánku. Každý večer probíhá ve Váránasí tento ceremoniál velice pestře, uchvacuje hrou světel, kadidel, zvonků a především počtem věřících scházejících se k modlitbě. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa asi 30 km).

Den 13
Brzy ráno přejezd do gháty Dašašvamedha a plavba lodí po svaté řece Ganze. Každý den za úsvitu se zde scházejí věřící, jež provádějí rituální koupel očišťující z hříchů. Budeme pozorovat mnoho poutníků modlících se k vycházejícímu slunci, žehnajících brahmínů (svatých mužů) v komplikovaných jogínských pózách. Uvidíme také největší kremační ghátu. Návrat do hotelu na snídani. Následně prohlídka historických buddhistických chrámů a ruin města Sarnath (místo prvního Buddhova kázání). Návštěva bazaru s výrobky z hedvábí, díky nimž je Váránasí známé. (Trasa asi 50 km). Večer přejezd na letiště ve Váránasí a přelet do Dillí. Večeře formou cestovních balíčků. Transfer do hotelu v Dillí.

Den 14
Po snídani návštěva Starého Dillí. Během prohlídky uvidíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Následně přejedeme ke komplexu Kutub Minar - 72metrovému minaretu zdobenému nápisy z koránu a k nejstarší mešitě v Indii Quwwat-ul-Islam (objekt je zapsán na seznamu UNESCO). Odpoledne volný čas k samostatnému prozkoumávání Dillí. Návrat na večeři a přenocování do hotelu. (Trasa asi 40 km).

Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Novém Dillí (snídaně formou cestovních balíčků).
03:35 Odlet z Nového Dillí.
05:25 Přílet do Dubaje.
06:50 Odlet z Dubaje.
11:05 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Dne 26.1 mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.

Tento zájezd může být pro některé náročný především z důvodu nočního přejezdu vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, takže buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, žádné klasické oddíly. Klimatizované spací vozy 3. třídy (8 míst ke spaní), možnost doplatku ve 2. třídě (6 míst ke spaní - na rezervaci). Obsluha rozdává polštáře, přikrývky a občas i prostěradla, nemusí však být sněhově bílá. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.