Festival v Nágsku a Andamany

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 72 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejte se s námi do neprávem opomíjených oblastí východní Indie – Ásámu, Arunáčalpradéše a Nágska, jež ukrývají etnografické poklady v podobě desítek kmenů sotva dotčených moderním způsobem života. Budeme cestovat proti proudu času a staneme se svědky slavnosti bojovných Konyaků, kteří se ještě nedávno vydávali na lov lebek svých nepřátel. Navštívíme vesnice kmene Apatani, jehož ženy krášlí své tváře tetováním a nosy kuriózními ozdobami. V národním parku Kazíranga uvidíme vzácné indické nosorožce a na ostrově Madžulí zažijeme tance hinduistických mnichů. Vrcholem programu bude festival v Monu, na němž se scházejí přislušnící nágských kmenů, aby se předvedli v celé své kráse. Kdo bude chtít, prodlouží si cestu odpočinkem na krásných Andamanech – ostrovech, které se táhnou jako šňůra perel na pomezí Bengálského zálivu a Andamanského moře.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně, plná penze

Program zájezdu

1. den

Praha – Dillí: přelet do Indie a nocleh v hl. městě.

2. den

Dillí – NP Namérí: ranní odlet do Guváhatí v Ásámu – brána do východní Indie; návštěva chrámového komplexu Kámákhaja – místo uctívání různých forem bohyně matky; přejezd do Namérí a návštěva národního parku.

3. den

NP Namérí – Ziro: přesun do Arunáčalpradéše – usedlost Ziro v svěžím podhůří Himálaje a centrum horských kmenů; cestou návštěva několika vesnic kmene Nishi, jehož muži se zdobí složitou čepicí korunovanou zobákem dvojzoborožce.

4. den

Ziro: celodenní prohlídka pomocí aut i pěšky vesnic kmene Apatani – jak ženy tak muži si krášlí tvář tetováním, které se liší od vesnice k vesnici, ženy si navíc vkládají dřevěné disky do nosní chrupavky – čím větší, tím krásnější.

5. den

Ziro – Madžulí: přejezd na ostrov Madžulí – několikahodinová plavba po Brahmaputře místními trajekty.

6. den

Madžulí: největší říční ostrov Asie proslavený hinduistickými kláštery, tzv. sátrami, které uchovávajířadu tradičních řemesel a mniši zde uctívají boha Višnu hudbou, zpěvem a tancem.

7. den

Madžulí – NP Kazíranga: plavba na jižní břeh Brahmaputry a přejezd k národnímu parku pyšnícímu se slony, nosorožci, tygry a dalšími nespočetnými druhy savců, ptáků i ryb.

8. den

NP Kazíranga  – domov nejpočetnější populace nosorožce jednorohého na světě a jeden z posledních světově vyhlášených NP zatím nezasažených masovým turismem: sloní safari, džípy po NP – sledování nosorožců indických, pelikánů, sambarů, muntžaků a další zvěře, při troše štěstí zahlédneme i nejplašší z nich – pantera a tygra.

9. den

NP Kazíranga – Sibsagar: cesta mezi čajovými plantážemi do Sibsagaru, odkud pochází známý ásámský čaj; odpoledne návštěva chrámu Šivadól a paláců dynastie Ahom.

10. den

Sibsagar – Mon: přejezd do Nágalandu a návštěva vesnice Phuktong s velkými mužskými domy a rezidencí náčelníka.

11. den

Mon – festival Aoling: největší svátek lovců lebek se stovkami účastníků v tradičních oděvech; vesnice Shangnyu, odkud místní angh – náčelník – vládne okolním vesnicím.

12. den

Mon – Dibrugarh: přejezd do Dibrugarhu – cestou návštěva vesnice kmene Wakching s více než tisícovkou bambusových domů.

13.–14. den

Dibrugarh – Praha: dopoledne návštěva čajových plantáží a továrny na zpracování ásámského čaje; odpoledne odlet přes Dillí do Prahy, přílet do ČR 14. den. PRODLOUŽENÍ NA ANDAMANECH:

13. den

Dibrugarh – Kalkata: odpoledne přelet do Kalkaty a dle časových možností návštěva Kálí ghátu – místa, které dalo Kalkatě jméno.

14.–16. den

Kalkata – Port Blair – Havelock: přelet do do hl. města Andaman – Port Blairu a dále trajektem na o. Havelock; dvoudenní odpočinek na ostrově – „pláž číslo 7“ označovaná jako nejkrásnější asijská pláž, možnost potápění a šnorchlování v průzračných vodách.

17. den

Havelock – Port Blair: dopoledne trajektem do Port Blairu – procházka hl. městem Andaman.

18.–19. den

Port Blair – Praha: odlet přes Dillí do Prahy, přílet 19. den. Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.