Indie - barvy pouštních měst

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nové Dillí
Název ubytování Indie - barvy pouštních měst
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 30 255 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** (dle místní kategorie) - 14 nocí: New Delhi - 3 noci, Mandawa - 1 noc, ve stanech v oblasti Bikaner - 1 noc, Jaisalmer - 2 noci, Jodhpur - 1 noc, Udajpur - 2 noci, Agra - 2 noci).

Pokoje: bez možnosti přistýlky, klimatizace/stropní ventilátor

Strava: snídaně, večeře, 1 oběd

Upozornění! Čtvrtý den je nocleh ve stanech, bez možnosti přístupu k tekoucí vodě. Doporučujeme si vzít teplejší oblečení a baterky (polní podmínky).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování (14 započatých ubytovacích dnů v hotelech), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, snídaně a večeře, služby polsky mluvícího průvodce, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody na osobu a den, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel a číšníky (asi 240 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu hotelu, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (asi 40 USD) a fakultativní výlety: Galta (asi 15 USD), divadlo v Ágře (asi 35 USD), Mathura a Vrindavan (asi 20 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2016, mohou se změnit.VízaIndické vízum
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.ProgramNew Delhi • Ágra a Tádž Mahal • Jaipur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • Mandawa - malebné  město • Jaisalmer - krysí chrám • Jodhpur a Pevnost Meherangarh • jeep safari • Udaipur - Benátky východu • velbloudí safari • Pushkar - město hippies

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
12:25 Setkání na letišti Frédérica Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2,5 hodiny před plánovaným odletem.Let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi (s přestupem v Istanbulu).
14:55 Odlet z Varšavy.
18:35 Přílet do Istanbulu.
19:45 Odlet z Istanbulu.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
05:10 Přílet do New Delhi. Transfer do hotelu, snídaně a čas na odpočinek. Následně prozkoumáme Dillí, v rámci programu: Zlatý chrám sikhů, Humajúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Mahalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Po tom se vydáme k India Gate, slavné Bráně Indie. V odpoledních hodinách následuje prohlídka Starého Dillí: prohlédneme si zvenčí monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny). Dále navštívíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Návrat na večeři. (Trasa asi 40 km).

Den 3
Po snídani přejezd do Shekhawati - země proslulé z obchodu s opiem, bavlnou a kořením. Pouštní oblast, zvaná rajastánskou uměleckou galerií pod širým nebem. Návštěvníci zde mohou obdivovat unikátní obrazy, které zdobí vnitřní i vnější stěny obchodních rezidencí, stejně jako chrámů a pevnosti. Následně přejezd do vesnice Mandawa, odpolední procházka ulicemi obchodního města založeného v osmnáctém století. Vzhledem k rozsáhlé výstavbě, pokryté nádhernými freskami je tato oblast nazývaná také "země malovaných měst". Večeře. (Trasa asi 260 km).

Den 4
Po snídani přejezd do Bikaneru (asi 3,5 hod.), kde navštívíme pevnost Junagarh, která skrývá v sobě krásné paláce a chrámy. Transfer do centra "Camel Safari" na oběd. Následně podnikneme nezapomenutelné safari na velbloudech přes poušť Thar (asi 1,5 hod.), cestou budeme míjet tradiční vesnice. Safari bude trvat až do západu slunce. Ubytování ve stanech na dunách, pestrá večeře s ukázkou tance Kalbeliya a místní živou hudbou. (Trasa asi 200 km).

Den 5
Snídaně a přejezd do Jaisalmer, během cesty navštívíme v celé Indii proslulý, 600 let starý chrám Karni Mata, v kterém bydlí tisíce uctívaných krys. Návštěva textilní tržnice, kterou je region proslulý. Večeře. (Trasa asi 320 km).

Den 6
Po snídani prohlídka Jaisalmer - nejstaršího, stále opevněného města v Rádžasthánu. Prohlédneme si Zlatou pevnost z dvanáctého století, která zaujme pohádkovými stavbami starých stěn, bašt, paláců, chrámů a bazarů. Až do dnešního dne to je"město ve městě" - miniaturní ulice, domy, hotely, obchody a co je zajímavé - stále obydlená více než 5 tisíci obyvatel. Z pevnosti je krásný výhled na celé město, většinou postavené ze žlutého pískovce, vyrůstající jako obří hrad z písku z obklopující poušti Thar. Jaisalmer v paprscích zapadajícího slunce vytváří dojem, že se třpytí  zlatem a šperky, proto je také nazýván Golden City. Bude také příležitost k nákupu šperků. Návrat do hotelu. Tematická večeře "Rajasthan v noci", s ohňostrojem, živou hudbou a regionálním tancem. (Trasa asi 30 km).

Den 7
Po snídani přejezd pouštní krajinou do "modrého města" - Jodhpur. Navštívíme pevnost Mehrangarh, tyčící se nad městem, postavenou na 125 metrů vysoké skále. Z hradeb se rozprostírá pohlednicový výhled na staré město, v dáli lze zahlédnout siluetu obrovského paláce Umaid Bhawan - sídlo místního mahárádži a historický hotel, jeden z největších soukromých usedlostí na světě. Uvidíme také Jaswant Thada - místo kremace vládců Jodhpuru. Čas na nákupy v místním bazaru a procházka úzkými a klikatými uličkami pevnosti. Večeře. (Trasa asi 370 km).

Den 8
Po snídani přejezd do Bisznoi Village Camp. Následuje půldenní jeep safari, během cesty budeme míjet vesničky kmene Bisznoi, bude také příležitost k seznámení s tradicemi, zvyky a každodenním životem místních lidí. Po safari přejezd do Ranakpuru, kde stojí nádherný džinský chrámový komplex z poloviny patnáctého století. Přejezd do Udajpuru, večeře (Trasa asi 320 km).

Den 9
Po snídani návštěva Udajpuru - města zvaného Benátky východu a považovaného za nejkrásnější a nejvíce romantické město v celém Rajasthanu. Pohádkovou krásou města, jeho světlem a dokonale transparentním vzduchem byli okouzleni francouzští impresionisté. Navštívíme Městský palác ležící na břehu jezera Pichola. Uvidíme jednu z hlavních atrakcí starého města - chrám Jagdisz z poloviny sedmnáctého století, zasvěcený bohu Višnuovi - tvůrci vesmíru. Ozdobou chrámu je mimo jiné bronzová socha Garuda, jež byl napůl pták a napůl člověk, vrchol samého Višnu. Následně uvidíme Sahelion Ki Bari - královský resort určený k hoštění přátel královské rodiny a Bharatiya Lok Kala Mandir - Muzeum lidového umění, kde jsou pořádána loutková představení. Návštěva v místní továrně řemesel. Návrat na večeři. (Trasa asi 20 km).

Den 10
Po snídani přejezd do Pushkar, patřícího k nejvýznamnějším hinduistickým poutním místům. Podle legendy posvátné jezero, které je srdcem města, bylo založeno v místě, kde z ruky Brahmy upadly lístky lotosového květu. Tohle je jediný chrám postavený na počest boha Brahmy. Každý rok během listopadového úplňku proudí k Pushkaru stovky tisíc poutníků, aby se zde mohli vykoupat ve vodách posvátného jezera omývajících hříchy. Slavnosti jsou spojeny s největším a nejbarevnějším trhem skotu a velbloudů v Rádžasthánu. Kromě toho Pushkar byl a stále je oblíbeným místem hippies. Večeře v Jaipuru. (Trasa asi 430 km).

Den 11
Snídaně a prohlídka Jaipuru - vjezd do Pevnosti Amber na slonech, prozkoumávání části palácového komplexu z šestnáctého století, následně prohlídka Městského paláce, sídla mahárádži a návštěva unikátní, astronomické observatoře Jantar Mantar, z poloviny osmnáctého století, překvapivé svou futuristickou architekturou. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návštěva místní výrobny textilií a mramoru. Pro zájemce místní výlet do divadla v Ágře (za poplatek). Večeře. (Trasa asi 40 km).

Den 12
Po snídani přejezd do Ágry. Cestou navštívíme Fatephur Sikri - město duchů Mughalské říše, postavené císařem Akbarou a v něm: velkou mešitu a Buland Darwaza - Bránu svobody. Navštívíme vesnici Abhaneri, v níž je neobvyklou atrakcí architektonicky komplikovaná, obří nádrž na dešťovou vodu z asi desátého století.  Návštěva místní výrobny textilií a mramoru. Pro zájemce místní výlet do divadla v Ágře (za poplatek). Večeře. (Trasa asi 230 km).

Den 13
Po snídani návštěva Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Následuje prohlídka Sikandry, kde je mauzoleum císaře Akbary. Budova má tři podlaží vzniklá z červeného pískovce a ve čtvrtém - mramorovém umístili "falešnou" hrobku. Návštěva monumentální Červené pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Pro zájemce místní výlet do Mathury a Vrindavan (za polatek). Večeře. (Trasa asi 30 km).

Den 14
Po snídani přejezd do Dillí. Ubytování, volný čas, večeře a přenocování v hotelu v Dillí. (Trasa asi 220 km).

Den 15
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v New Delhi (snídaně v podobě cestovních balíčků).
04:45 Odlet z New Delhi.
10:40 Přílet do Istanbulu.
12:25 Odlet z Istanbulu.
13:55 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady

Dne 26.01. může být plno atrakcí uzavřeno, z důvodu státního svátku.Tip z okolí
Slavné věznice a pevnosti světa: Některé připomínají peklo, jiné se tyčí do nebes Lidé umírali při jejich stavbách, při obraně země před nepřítelem i na elektrických křeslech. Proslulé věznice a vojenské pevnosti mají pohnutou historii, ovšem je na nich cosi, co nutí turisty je v hojném počtu navštěvovat. Mohou to být pohnuté osudy jejich obyvatel, ale i atraktivní okolí nebo televizní soutěžní show.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.