Indie - čaj u Rádži nebo káva u Šejka?

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Název ubytování Indie - čaj u Rádži nebo káva u Šejka?
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 38 134 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie. 8 nocí: New Delhi (2), Jaipur (2), Agra (1), Bombay (2), 1 noc ve vlaku. Možnost přistýlky (v Indii obvykle rozkládací lůžko), klimatizace a/nebo stropní ventilátor v pokoji. Stravování: snídaně a večeře, večeře ve vlaku v podobě cestovního balíčku.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

VízaVízum do Indie
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí (s přestupem), Bombaj - Dubaj, Dubaj - Varšava, letištní taxy, ubytování: 12 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře, služby polského delegáta, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody/os./den, balíček pojištění TU Europa - verze standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, služby pro skupinu v systému TGS (cca 295 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD), fakultativní výlety a pobytovou taxu v Dubaji (cca 9 USD/pokoj/okruh - platí se přímo v hotelech).

Fakultativní výlety: Galta (cca 15 USD), divadlo v Ágře (cca 35 USD), slumy (cca 20 USD), vjezd na Burj Khalifa (cca 85 USD), aquapark Ferrari World (cca 75 USD) nebo aquapark Yas Waterworld (cca 75 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1. 4. 2016 a můžou se změnit.ProgramDillí a Brána Indie (India Gate) • Jaipur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • mauzoleum Tádž Mahál • architektonický komplex Fatehpur Sikrí • astronomická observatoř Jantar Mantar • Bombaj - hlavní město Bollywoodu • bohatství Dubaje a Abu Dhabi

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
12:10 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Nové Dillí (s přestupem v Dubaji).
14:40 Odlet z Varšavy.
22:25 Přílet do Dubaje.
04:35 Odlet z Dubaje.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady

Den 2
09:25 Přílet do Nového Dillí. Po celním a pasovém odbavení transfer do hotelu na snídani (skromný hotel***, nacházející se mimo centrum města). Následně prohlídka Dillí. V programu mimo jiné: Zlatý chrám sikhů, Humajúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Máhalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate, slavné Bráně Indie. Odpoledne prohlídka Starého Dillí: prohlédneme si zvenčí monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny), navštívíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 40 km).

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Jaipuru. Ubytování v hotelu. Volný čas na samostatné prozkoumávání města. Možnost realizace fakultativního výletu do Galty (za příplatek). Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 330 km).

Den 4
Po snídani výlet do pevnosti Amber - vjezd do pevnosti na slonech. Prozkoumávání části palácového komplexu ze 16. století. Prohlídka bazaru s koberci, textiliemi a drahými kameny. Odpoledne návštěva Městského paláce, sídla mahárádži. Návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny 18. století. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 5
Po snídani přejezd do Ágry. Cestou navštívíme Fatephur Sikrí - město duchů Mughalské říše, postavené císařem Akbarou a v něm: velkou mešitu a Buland Darwaza - Bránu svobody. Odpoledne návštěva Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzoleum založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Možnost realizace fakultativního výletu do divadla v Ágře (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Ágře. (Trasa asi 245 km).

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka monumentální pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Následně přejezd do Nového Dillí (asi 230 km), odpoledne přesedneme na „vlak do Bollywoodu“. Noční přejezd do Bombaje. Večeře formou cestovních balíčků a přenocování ve vlaku.

Den 7
Příjezd do Bombaje v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně, čas na osvěžení po cestě. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený v 8. - 9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa asi 40 km).

Den 8
Po snídani další prohlídka Bombaje - nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme mimo jiné: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Následně uvidíme jednu z nejkrásnějších památek Bombaje - vlakové nádraží Victoria Terminus a neogotické budovy univerzity. Přejedeme k fontáně "Flora", nacházející se v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Pokud budeme mít čas, možnost realizace fakultativního výletu do slumů (za příplatek). Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 9
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Bombaji (snídaně formou cestovních balíčků).
04:30 Odlet z Bombaje.
06:00 Přílet do Dubaje.
Transfer do hotelu a ubytování. Snídaně a čas na odpočinek po cestě. Tento den navštívíme „Novou“ Dubaj. Přejedeme do jedné z největších čtvrti na světě - Dubai Marina (kolem 120 tisíc obyvatel) a do největšího jachtového přístavu na světě. Uvidíme mimo jiné: zatím ještě rozestavěné nejvyšší obytné budovy na světě, vysoké více než 400 metrů! Následně panoramatická prohlídka prvního umělého ostrova ve tvaru palmy - The Palm Jumeirah - přejezd vláčkem, jehož koleje vedou pár metrů nad zemí! Vstup do 5* hotelu Atlantis, nacházejícího se na samém konci dráhy a prohlídka obřího akvária. Následně se vydáme k Perskému zálivu. Bude příležitost vyfotografovat si zvenčí slavnou plachetnici Burj Al Arab, symbol Dubaje - první 7* hotel na světě! Dále navštívíme Madinat Jumeirah - zvaný jako Benátky Dubaje - další nezapomenutelná atrakce, čtvrť vytvořená ve stylu italské laguny, protkaná mnoha kanály, do níž vplouvají romantické loďky. Hned vedle se hrdě prezentuje hotel Burj Al Arab. Večer návrat do hotelu v Dubaji nebo v okolí, večeře a přenocování. (Trasa asi 40 km).

Den 10
Po snídani prohlídka nejstarších čtvrtí Dubaje, rozdělených do dvou částí: Bur Dubai a Deira. Navštívíme nejzajímavější atrakci této části města, slavné Dubajské muzeum, ukazující tempo vývoje a proměny, jež pocítilo město po objevu ropných ložisek. Po prohlídce se projedeme abrou, tradičním vodním taxi přes kanál Dubai Creek na nejznámější trh s kořením ve městě. Na zpáteční cestě navštívíme Gold Souk, známý trh s výrobky ze zlata. Přejezd nejreprezentativnější ulicí Dubaje šejka Zayeda do čtvrti Downtown, kde se nachází slavný mrakodrap Burj Kalifa. Tento mrakodrap je nejvyšší stavbou, jakou kdy člověk postavil (možnost výjezdu do 124. patra vyhlídkové terasy, která nabízí fascinující panorama Dubaje). Náš den zakončíme ukázkou tančících fontán za zvuku hudby a hry světel. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 20 km).

Den 11
Po snídani přejezd do Abu Dhabi, hlavního města Spojených arabských emirátů. Uvidíme mešitu šejka Zayeda, jež je impozantní svou velikostí, přepychem a krásou - založenou prvním prezidentem Spojených arabských emirátů. Projedeme Ostrovem štěstí - Saadiyat Island - kde do roku 2030 bude postaveno: Guggenheimovo muzeum a koncertní sál projektu Zahy Hadid, kopie pařížského Louvru, přístav, luxusní hotely, vily a golfová hřiště. Následně navštívíme Manarat Saadiyat, který je jedním z prvních otevřených objektů na Ostrově štěstí. Je to umělecká galerie, konferenční centrum, restaurace a výstava budoucnosti, neboli makety budov, které budou brzy postaveny a bude možné je navštívit na nově vznikajícím "Ostrově štěstí". Shlédneme netradiční, multimediální film, jež představuje architektonické vize šejka Khalify bin Zayed bin Sultan Al Nahyan až k plné vizualizaci ostrova do roku 2030. Následně navštívíme skanzen - tradiční vesnici, kde uvidíme způsob života dávných obyvatel Abu Dhabi. Uvidíme, jak se během jedné generace chudá rybářská vesnice proměnila na jedno z nejkrásnějších měst na světě. Dalším bodem programu bude projížďka promenádou Corniche - během cesty navštívíme trh s datlemi. Následně (za příplatek) možnost návštěvy jednoho ze zábavních parků: Ferrari World nebo nově postaveného aquaparku Yas Waterworld. Pro klienty, kteří si nevyberou žádnou z výše uvedených možností návštěvy parků, volný čas např. k nakupování. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 300 km).

Den 12
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Dubaji (snídaně formou cestovních balíčků).
07:25 Odlet z Dubaje.
11:30 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Dne 26.1 mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.

Tento zájezd může být pro některé náročný především z důvodu nočního přejezdu vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, takže buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, žádné klasické oddíly. Klimatizované spací vozy 3. třídy (8 míst ke spaní), možnost doplatku ve 2. třídě (6 míst ke spaní - na rezervaci). Obsluha rozdává polštáře, přikrývky a občas i prostěradla, nemusí však být sněhově bílá. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.