Indie - diamanty Gudžarátu a perly Maharashtry

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Název ubytování Indie - diamanty Gudžarátu a perly Maharashtry
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 43 857 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely *** (dle místní kategorie) a tzv. lodge (15 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Ahmedabad - 2 noci, v Bhavangar - 1 noc, Gir - 2 noci lodge, v Rajkot - 1 noc, v Bhuj - 1 noc, v Dasada - 1 noc, v Baroda - 1 noc, v Surat - 1 noc, v Aurangabad - 2 noci, v Bombay - 2 noci).

Pokoje: bez možnosti přistýlek, klimatizace ​​nebo stropní ventilátor

Strava: snídaně a večeře (podle programu zájezdu)

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Ahmedábád, Bombaj - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování: 13 nocí (v hotelech *** a lodgiích), vnitřní přelet na trase Ahmedábád - Bombaj (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: 12 snídaní, 1 snídaně formou balíčku, 11 večeří a 1 večeře ve vlaku, služby polského delegáta, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody/os./den, balíček pojištění TU Europa - verze standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 235 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1. 4. 2016 a můžou se změnit.VízaVízum do Indie
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.ProgramAhmedábád - chrámy Palitana • Národní park Gir - bílá poušť • Modhera - chrám Slunce • Banii Villages - místní umělci • skalní chrámy - Ellora a Adžanta • Bombaj - hlavní město Bollywoodu

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
08:50 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2,5 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Ahmedábád (s přestupem v Doha).
10:50 Odlet z Varšavy.
17:35 Přílet do Doha.
18:55 Odlet z Doha.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady.

Den 2
02:15 přílet do Ahmedábádu. Transfer do hotelu, snídaně a odpočinek po cestě. Následně se vydáme na prohlídku města. V rámci programu: Sabarmati Ashram, jež založil sám Mahátma Gándhi a mešita Siddi Saiyad s krásnými ažurovými stěnami s motivem stromu života. Navštívíme také džinistický chrám Hathi Singh a nádherně zdobenou studnu Adalaj z 15. století nacházející se pod ním. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 30 km).

Den 3
Po snídani ranní procházka historickou částí města Ahmedabad. Cestou si prohlédneme mnoho budov ukazujících velikost a krásu tohoto města, které bylo založeno v roce 1410. Uvidíme mimo jiné: staré rezidence - havely s vyřezávanými dřevěnými okenicemi, hrobku zakladatele města Ahmeda Shaha I. a Jama Masjid tzv. Páteční mešitu, která je největší muslimskou náboženskou budovou státu Gudžarát. Přejezd do vesnice Lóthal spojené s civilizací údolí Indu, jejíž původ sahá až do doby 2500 let př. n. l. Vykopávky odhalily dobře rozvržené, kanalizované město se studnami, řadami domů a lázněmi, což ukazuje bohatou kulturu a vysokou životní úroveň obyvatel bývalého střediska Harappa. Příjezd do hotelu v okolí Bhavnagar. Večeře a přenocování. (Trasa asi 180 km).

Den 4
Po snídani přejezd do Politany. Prohlídka džinistického chrámového komplexu Palitana na hoře Šatrundžaja (580 m n. m.), z jejíhož vrcholku se rozprostírá úchvatný výhled. Je to jedno z nejvíce magických míst v Indii, ještě neobjevené masovou turistikou. Hlavními návštěvníky jsou poutníci, což dává tomuto místu mimořádně úchvatnou atmosféru. Palitana je jedním z nejdůležitějších míst pro vyznávače džinismu. Tento obrovský chrámový komplex stavěný nepřetržitě od 11. století se skládá z téměř 900 chrámů. Na horu vede asi 3500 schodů - což pro některé může být výzvou! Možnost pronájmu nosítek - využití služeb nosiče (za poplatek cca 50 USD). Následně přejezd do Národního parku Gir. Večeře a přenocování v lodgii. (Trasa asi 260 km).

Den 5
Den strávíme aktivním odpočinkem mezi zelení Národního parku Gir. Je to jediné místo jak v Indii, tak i na světě, kde se vyskytuje populace asijských lvů. Lvy se podařilo ochránit díky zásahu Nawaba z Junagadhy, který zakázal jejích lov a ve svém soukromém lese v roce 1900 vytvořil chráněnou krajinnou oblast, kde byly a stále jsou naprosto bezpečné. Po parku se budeme pohybovat džípy. Pojedeme tam dvakrát - časně ráno a odpoledne, abychom mohli obdivovat tyto královské kočky v jejich přirozeném prostředí obrovského suchého teakového lesa. Večeře a přenocování v safari lodgi. (Trasa asi 40 km).

Den 6
Po snídani přejezd do Rajkot. Cestou navštívíme vesnici Junagadh, kde lze vidět Mahabat Maqbara - z 19. století, mauzoleum s neobvyklými věžemi minaretu a točitým schodištěm vedoucím na vrchol. Tento zajímavý objekt v sobě spojuje prvky islámské budovy s motivy evropské architektury. Přejezd do Gondal, kde navštívíme celoroční a letní palác místního Maharadži Bhagvatsinghji s kolekcí kočárů, drožek a historických vozidel. Večeře v přenocování okolí Rajkot. (Trasa asi 170 km).

Den 7
Po snídani přejezd do Bhuj - města na prahu solné pouště. Odpoledne navštívíme historickou část Bhuj, nad níž se tyčí dvě starobylé palácové budovy místních hinduistických panovníků: Aina Mahal - Palác zrcadel a Prag Mahal inspirovaný italskou renesancí. Pojedeme k místu kremace královské rodiny, kde ještě dnes můžete vidět tzv. Satí kameny, důkazy o dávné tradici upalování vdov na kremačním stohu manžela. Dále navštívíme hinduistický chrám Svaminarayan postavený z bílého mramoru a s velmi bohatou sochařskou výzdobou. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 250 km).

Den 8
Po snídani celodenní výlet do Bílé pouště (Great Raan of Kutch). Tato obrovská plocha pokrytá solí byla dříve mořským dnem. Dnes je přírodní hranicí s Pákistánem, velmi obtížnou k překonání. Cestou navštívíme Banni Villages - komplex vesnic nacházejících se podél bílé pouště, kde uvidíme místní řemesla, jako například: slavné gudžaratské vyšívání, ručně malované textilie nebo železné zvony. Možnost nakupování přímo od umělců. Návrat na večeři do hotelu. (Trasa asi 200 km).

Den 9
Po snídani přejezd do Modhery. Navštívíme zde slavný chrám Slunce z 11. století, jeden ze tří dochovaných chrámů tohoto druhu v Indii. Byl navržen tak, aby v den rovnodennosti první paprsky vycházejícího slunce padly přesně na sochu božstva. Následně přejezd do města Patan - starobylého hlavního města hinduistických panovníků. Uvidíme zde nádrž na vodu Rani-ki-Vav z počátku 11. století, již zdobí nejdokonalejší reliéfy, díky čemuž je v celém Gudžarátu jedním z nejzajímavějších objektů svého druhu, který se nachází na seznamu UNESCO. Přejezd do Ahmedábádu, večeře a přenocování. (Trasa asi 430 km).

Den 10
Po snídani přejezd do Champaner (seznam UNESCO). Nezvyklou atmosféru tohoto zapomenutého muslimského města tvoří historické mešity (Jama Masjid, mešita Kevda), hrobky, kenotafy a opevnění. Následně přejezd do Barody, kde navštívíme palác Laxmi Vilas. Je to jedno z nejokázalejších sídel maharádžů v Gudžarátu postavených na konci 19. století, ve velmi výrazném gotickém stylu Indo - Saracen. Část objektu je nedostupná pro veřejnost, jelikož zde stále žije královská rodina. (Trasa asi 190 km). Celodenní přejezd vlakem do Aurangabádu.

Den 11
Brzy ráno příjezd vlakem do Aurangabádu, přejezd do hotelu na snídani. Den bude určen k prohlídce Ellory - jednoho z největších komplexů skalních chrámů na světě. Celkem 34 hinduistických, džinistických a buddhistických chrámů vytesaných do čedičového útesu táhnoucího se po délce asi 2 km. Největší a nejznámější z nich je více než 30 metrů vysoký chrám Shiva Kajlasanatha (seznam UNESCO), který byl založen v 8. století, má velmi bohatou sochařskou výzdobou. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 60 km).

Den 12
Po snídani přejezd k jeskyním Adžanta, které se objevují na seznamu UNESCO. Ve skalnatých svazích nad údolím řeky Vaghory, bylo vytesáno 30 jeskyní (2. století př. n. l. - 7. století n. l.). Z velké části byly bydlištěm a místem shromažďování mnichů, větší měly chrámový charakter. Dobře ukryté a obtížně přístupné byly na těchto pohořích zarostlých bujnou zelení náhodně objeveny britskými důstojníky lovícími tygry až v roce 1819. Mnoho řezeb, soch a unikátních obrazů s buddhistickou tématikou z něj činí jedno z nejkrásnějších a nejvýznamnějších míst buddhistického dědictví v této oblasti Indie. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa asi 200 km).

Den 13
Ranní přelet z Aurangabadu do Bombaje. Poté prohlídka Bombaje - nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme mimo jiné: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města, vlakové nádraží Victoria Terminus a neogotické budovy univerzity. Přejedeme k fontáně "Flora" nacházející se v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na skále v Arabském moři. Za přílivu vypadá, jako by se vznášela na vodě. Možnost nakupování v místním bazaru. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa asi 40 km).

Den 14
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Bombaji (snídaně formou cestovních balíčků).
04:10 Odlet z Bombaje.
05:05 Přílet do Doha.
08:05 Odlet z Dubaje.
13:15 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.

Dne 26.1 mohou být některé z atrakcí v Indii uzavřeny z důvodu státního svátku Dne republiky.

Tento zájezd může být pro některé náročný především z důvodu nočního přejezdu vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, takže buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, žádné klasické oddíly. Klimatizované spací vozy 3. třídy (8 míst ke spaní), možnost doplatku ve 2. třídě (6 míst ke spaní - na rezervaci). Obsluha rozdává polštáře, přikrývky a občas i prostěradla, nemusí však být sněhově bílá. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.