Indie - od delty Gangy po vysoké Himáláje

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Kalkata
Název ubytování Indie - od delty Gangy po vysoké Himáláje
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 48 025 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (13 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Kalkatě - 3 noci, v Kalimpong - 1 noc, v Gangtok - 2 noci, v Pelling - 2 noci, v Darjeeling - 2 noci, na lodi - 3 noci). Bez možnosti přistýlek, klimatizace ​​nebo stropní ventilátor na pokojích. Snídaně a večeře (podle programu zájezdu).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let turistickou linkou Varšava - Kalkata - Varšava (s přestupem), místní přelet Kalkata - Bagdora - Kalkata (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování (13 nocí v hotelech*** a na lodi během plavby), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, snídaně a večeře, na lodi: snídaně, obědy a večeře, služby polsky mluvícího průvodce, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody na osobu a den, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel a číšníky (cca 195 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD) a fakultativní výlety: Tygří hora (cca 30 USD), Jezero Khecheoparli (cca 30 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2016 a můžou se změnit.Výlety v okolíTygří hora
Vjezd na Tygří horu - vyhlídkové místo, ze kterého lze při dobré viditelnosti obdivovat východ slunce a nádherné široké 360-stupňové panorama Himálají  s nejvyššími vrcholky světa, jako je Mount Everest (8848 m n.m.), Kančendženga (8586 m n.m.), Makalu (8463 m n.m.), Lhotse (8516 m n.m.) a další. Cena cca 30 USD.

Jezero Khecheoparli - nazývané Jezerem splněných přání.
Včasný odjezd z hotelu. Vydáme se nad malé, půvabné jezero, které se nachází v nadmořské výšce asi 1950 m. Je to svaté místo pro buddhisty a hinduisty, zapálíme zde světlo v lampě, což zaručuje splnění přání. Cena cca 30 USD.ProgramKalkata - dům Matky Terezy • Darjeeling - zelené koberce čajových polí • Sikkim - nezapomenutelná himálajská krajina • Národní park Sundarbans - útočiště bengálských tygrů a mangrovy • největší delta Asie - Ganga a Brahmaputra • buddhistické kláštery

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
11:40 Setkání na letišti Frédérica Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Kalkata (s přestupem v Dubaji).
13:40 Odlet z Varšavy.
22:15 Přílet do Dubaje.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
02:05 Odlet z Dubaje.
08:20 Přílet do Kalkaty. Ubytování v hotelu. Po snídani prohlídka Kalkaty - deváté nejlidnatější město na světě a druhé největší město Indie. Je to historické, multikulturní a kosmopolitní město, jež spojuje v sobě ohromné množství kontrastů, charakteristických pro indické metropole. Půjdeme na procházku nejslavnějším mostem města Howrah, zvenčí uvidíme Dům spisovatelů - kanceláře písařů Východoindické společnosti, která zde měla sídlo, kostel sv. Jana (s pomníkem připomínajícím tzv."černá díru"), hlavní budovu pošty, Raj Bhavan - vládní čtvrť a navštívíme Victoria Memorial, kde se nachází galerie a zahrady. Návrat na večeři. (Trasa asi 30 km).

Den 3
Po časné snídani návštěva květinového trhu, který se nachází přímo u řeky Hooghly. Je to největší trh ve východní Indii, kde květiny a girlandy prodává více než 2 tisíce pěstitelů. Následuje přelet do Bagdogra v Západním Bengálsku. Přejezd do Kalimpongu - lázeňského města ležícího na krásné zelené ploše středního pásma Himálají. Tato oblast je známá jako pěstitelské centrum květin. Navštívíme zahradu kaktusů a místní trh, kde bude možné zakoupit tzv. bhútánské obrazy - thangky. Večeře v okolí Kalimpongu. (Trasa asi 690 km).

Den 4
Po snídani se vydáme na pohoří Durpin Dara, které nabízí jedinečný výhled na zasněžené vrcholky Himálají. Na vrcholku navštívíme klášter Zong Dog Patri Fo-Brong, kde je uloženo 108 dílů Kanjur - tibetského buddhistického kanónu, sbírky posvátných textů. Klášter byl vysvěcen Dalajlámou v roce 1976. Pak uvidíme Thongsa Gompa - nejstarší bhútánský klášter v této oblasti postavený v roce 1692. Odpoledne přejezd jednou z nejkrásnějších tras v Sikkimě, podél řeky Ranjit do Gangtok - hlavního města Sikkim, které se nachází v nadmořské výšce 1640 m. Večeře v okolí. Gangtok. (Trasa asi 85 km).

Den 5
Po snídani výjezd na vyhlídkové místo Tashi (asi 1800 m n.m.), které nabízí úchvatný výhled na Himaláje. Pokud je dobrá viditelnost, lze vidět vrchol Kančendženga (8586 m), druhý nejvyšší vrchol v Himalájích a třetí nejvyšší horu světa. Pak navštívíme klášter Rumtek, který je od 60. let oficiálním sídlem Jeho Svatosti Karmapy (vedle Dalajlámy nejvyššího náboženského vůdce Tibetu). Návrat na večeři. (Trasa asi 60 km).

Den 6
Snídaně a přejezd do Phodong, kde uvidíme jeden z nejkrásnějších klášterů v Sikkimu z počátku sedmnáctého století. V současné době v něm žije více než 250 mnichů. Následuje přejezd malebnou cestou přes hory do Pellingu - oblíbeného prázdninového letoviska v západním Sikkimu. Město se nachází ve výšce 2000 m nad mořem, s krásným výhledem na Kančendženga, je plné klášterů visících na útesech nad údolím. Ubytování v hotelu v okolí Pelling. V odpoledních hodinách procházka ke klášteru Sangacholing, který byl založen v sedmnáctém století. Je jedním z nejstarších v této oblasti (asi 1 hod./v jednu stranu, celkem asi 7 km). Návrat na večeři. (Trasa asi 200 km).

Den 7
Před snídaní doporučujeme výlet k jezeru Khecheoparli, zvanému Jezero splněných přání (za příplatek). Po snídani přejezd do vesnice Tashiding, ze které se vydáme pěšky do kláštera téhož jména. Patří do odnože tibetského buddhismu Ňingmapa. Věří se v to, že každý smrtelník, jež překročí práh tohoto svatého místa bude mít všechny hříchy odpuštěny. Cesta vede přes horské vesnice plné barevných vlajek a buddhistických čortenů. Návrat  na večeři. (Trasa asi 90 km).

Den 8
Po snídani přejezd do Darjeelingu - známých lázní ve státě Západní Bengálsko, které se nachází v nadmořské výšce asi 2200 m. Cesta vede čajovými plantážemi, které pokrývají jako bujný koberec okolní kopce. Darjeeling je známý pěstováním čaje - nachází se zde více než 70 plantáží, navštívíme jednu z nich (pokud bude dostatek času). Večeře v okolí Darjeelingu. (Trasa asi 90 km).

Den 9
Po snídani návštěva himalájského horolezeckého institutu se suvenýry z vysokohorských expedic. Následně přejezd horskou historickou vlakovou trasou. Je to nejstarší vyhlídková, úzkokolejná parní železnice v Indii, byla postavena britskými plantážníky na konci devatenáctého století (je na seznamu UNESCO). Pohybuje se malou rychlostí, což umožňuje obdivování krásné krajiny. Vláčkem dojedeme do nejvýše položené stanice v celé Indii (asi 2200 m). Návrat na večeři. (Trasa asi 40 km).

Den 10
Pokud to bude možné fakultativní výlet na Tygří horu. Návrat do hotelu na snídani. Následně navštívíme himálajskou Zoo, kde lze prohlédnout zvířata charakteristická pro tento region: červené pandy, černé medvědy a sněžné leopardy. V odpoledních hodinách přejezd do Bagdogry a přelet do Kalkaty. Večeře v okolí Kalkaty. (Trasa asi 670 km).

Den 11
Po snídani prohlídka města. Uvidíme: čtvrť Kumartuli - centrum sochařů tvořících v hlíně sochy hinduistických božstev, domov Misionářek lásky - místo, kde žila Matka Tereza, nejvyšší 48 metrový hinduistický chrám v Kalkatatě - Birla Temple a chrám Kaligath zasvěcený bohyni Kálí. V odpoledních hodinách přejezd do Národního parku Sunderban, nalodění na loď. Národní park Sunderban má největší koncentraci mangrovových lesů na světě a je královstvím tygra bengálského (UNESCO). Během plavby poplujeme podél řeky Gangy, v blízkosti malé rybářské vesnice Namkha. Večeře a přenocování na lodi.

Den 12
Po snídani navštívíme rybářskou vesnici, kde uvidíme lodě a rybáře při jejich každodenní práci, což nám umožní pocítit atmosféru tohoto místa. Bude možnost koupit čerstvé ryby a mořské plody, které nám pak budou připraveny k jídlu. Navštívíme krokodýlí farmu v Bhagavatpur, která je útočištěm krokodýla růžencového - největšího plaza na světě. Procházka mangrovovými lesy, kde se nachází četné druhy ptáků. Oběd, večeře a přenocování na lodi.

Den 13
Časně ráno návštěva rozhledny v Nethidopani. Nedaleko jsou ruiny chrámu zpřed 400 let, na jejichž téma koluje mnoho místních legend a jež dodávají tomuto místu atmosféru tajemna. Následně poplujeme malými loděmi skrze kanály a potoky, jež prořezávají hustý mangrovový les. Návrat na snídani. Pak procházka lesem, navštívíme centrum pomoci jelenům v Dobanke a vystoupíme na rozhlednu v Sudhayanakhali - ideální místo pro pozorování divoké zvěře. Oběd, večeře a přenocování na lodi.

Den 14
Snídaně. Ráno strávíme ve vesnici Bali - typické pro tento kraj, kde si vyzkoušíme každodenní povinnosti obyvatel, jako například loupání rýže, sbírání medu, rybaření a mnoho dalších. Čas na osvěžení a výstup. Oběd ve formě balíčků. Návrat do Kalkaty. Transfer na letiště.
20:30 Odlet z Kalkaty.

Den 15
00:05 Přílet do Dubaje.
07:25 Odlet z Dubaje.
11:30 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady
U brány do Sikkim je nutné povolení. Chcete-li mít povolení, je nutné u sebe mít 2 kopie pasu a víza (v případě e-víza - Strana s razítkem).VízaIndické vízum
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.