Indie poznávací zájezd - Radžastán, zemí mogulů a maháradžů

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 56 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Zemi moghulských císařů a mahárádžů poznáte během kulturně poznávací cesty po Rajasthanu. Poznávání koutů této země absolvujete v pohodlném autě či mikrobusu. Navštívíte města Jodhpur, Jaipur, Jaisalmer, Agru a Bikanner. Svou krásou Vás uchvátí mnohé, především pak strmé skály, skvostné paláce, mohutné pevnosti a velkolepé chrámy. Vzpomínky na dětské příběhy z knihy Tisíce a jedna noci Vám připomene život v úzkých uličkách, kde neustále pulzuje místní život. Jistě velkým zážitkem Vám bude tří denní jízda na hřbetě velbloudů. Ti Vás provezou pouští Thar. Cestou zažijete dobrodružné setkání s obyvateli pouště, kteří jsou zahaleni v pestrých oděvech. Příjemné budou i večerní ohně spojené s vyhlídkou na oblohu posetou hvězdami. Po výměně velblouda za slona se vydáte k mohutné pevnosti Amber. Během zájezdu poznáte i jeden z divů světa! Samotný Taj Mahal, symbol Indie. I když je tento památník lásky postaven z bílého mramoru, jeho barva se mění v závislosti na denní době a jeho osvětlení. K ránu bývá narůžovělý, večer pak mléčně bílý a za svitu měsíce má až zlatou barvu. Na závěr Vašich toulek po Indii navštívíte i město Váranasí a jeho posvátnou řeku Gangu. Váranasí je cílem mnohá hinduistických poutníků. Neunikne Vám ani návštěva druhého největšího města Indie – Dillí.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Po příletu do Dillí transfer do hotelu – odpočinek, prohlídka města

2.den

V ranních hodinách přesun mikrobusem do Bikkaneru, města ležícího na okraji pouště Thar. Navštívíme pevnost Junagarh, krysí chrám Karni Mata. Projedeme starou křižovatkou karavanů do města Jaisalmer, chrám Jain, zámek Mahawaralů

3. - 6.den

Ráno vyrazíme džípem na 40km dlouhou cestu do pouště Thar. Poté nasedneme na velbloudy a v karavaně se vydáme 5-6h cestu. Večer shlédneme etnické tance, podíváme se na úchvatný západ slunce. Přespíme pod hvězdami dvě noci. Třetí den se svezete chvíli na velbloudovi a poté se přesuneme džípem zpět na hotel.

7.den

Přesun do města Jodhpur, pevnost Meherangarh , která je umístěna na 120m vysokém skalním pahorku.

8.den

Cestou do městečka Pushkaru se zastavíme v pouštním místě Ajmeru. V tento čas se konají velbloudí slavnosti nomádů, uvidíme závody velbloudů, dobytek, poutníky a fakíry.

9. - 12.den

,Růžové město, to je hlavní město Rajasthanu - Jaipur. Jaipur – město kontrastů, všudypřítomné posvátné krávy, kola, rikši. Observatoř Jantar Mantar, Městský a Palác větrů. Vyjížďka na slonech na pevnost Amber, při které cestou uvidíte audienční místnost a harém.

13. - 14.den

Následuje město Agra, kde Vás uchvátí svou krásou a dokonalostí palác, který je postavený z červeného pískovce. Mauzoleum Taj Mahal s perleťovou mešitou s červenou pevností.

15. - 17.den

Přesun do Váranasí, města boha Shivy. Uvidíme obřadní kremace, očistné ranní koupele svatých mužů a poutníků. Večerní obřad Ganga Puja. Navštívíme Kashi Vishwanatath, nejznámější hinduistický chrám, Zlatý chrám Shivy, Sarnath – jedno z mála míst, které navštívil Buddha, místní tržiště.

18. - 20.den

Přesun do Dillí - prohlídka ,Starého města, Dillí - Červená pevnost, minaret Jamni a palác Moghulských císařů.Tržiště Main Bazar. Projdeme si spletité uličky plné vůní a barev. Nové Dillí – India Gate – brána Indie, Ghandiho památník a muzeum, Lotosový chrám, Connaught Place

21.den

Odlet do PrahyZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.