Indie poznávací zájezd - Radžastán, zemí mogulů a maháradžů

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 53 600 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu GARANTOVANÝ ODLET. SUPER ŠANCE. Zemi mongolských císařů a mahárádžů, poznáte během kulturně poznávací cesty po Rajastanu. Poznávání koutů této země absolvujete v malém mikrobusu. Navštívíte Jodhpur, Jaipur, Jaisalmer, Agru a Bikaner. Svou krásou Vás udiví mnohé, především pak strmé skály, skvostné paláce, mohutné pevnosti a velkolepé chrámy. Vzpomínky na dětské příběhy z knihy Tisíce a jedna noc, Vám připomene život v úzkých uličkách, kde neustále pulzuje místní život. Jistě velkým zážitkem Vám bude tří denní jízda na hřbetě velbloudů. Ti Vás provezou pouští Thar. Cestou zažijete dobrodružné setkání s obyvateli pouště, kteří jsou zahaleni v pestrých oděvech. Příjemné budou i večerní ohně spojené s vyhlídkou na oblohu posetou hvězdami. Po výměně velblouda za slona se vydáte k mohutné pevnosti Amber. Během zájezdu poznáte i jeden z divů světa! Samotný Tadž Mahal, symbol Indie. I když je postaven z bílého mramoru, jeho barva se mění v závislosti na denní době a jeho osvětlení. K ránu bývá narůžovělý, večer pak mléčně bílý a za svitu měsíce má až zlatou barvu. Na závěr Vašich toulek po Indii navštívíte i posvátné Varanasi. Významné poutní místo pro všechny Hinduisty, které je přímo na řece Ganze. Neunikne Vám ani návštěva druhého největšího města Indie – Dillí.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Po příletu do Dillí transfer do hotelu – odpočinek, prohlídka města

2.den

V ranních hodinách přesun mikrobusem do Bikkaneru, ležícího na okraji pouště Thar. Navštívíme Krysí pevnost Junagarh, chrám Karni Mata. Projedeme starou křižovatkou karavanů do města Jaisalmer, chrám Jain, zámek Mahawaralů.

3. - 6.den

Ráno vyrazíme džípem na 40km dlouhou cestu do pouště Thar. Poté nasedneme na velbloudy a v karavaně se vydáme 5-6h cestu. Večer shlédneme etnické tance, podíváme se na úchvatný západ slunce. Přespíme pod hvězdami dvě noci. Třetí den se svezete chvíli na velbloudovi a poté se přesuneme džípem zpět na hotel.

7.den

Přesun do města Jodhouru, pevnost Meherangarh , která je umístěna na 120m vysokém skalním pahorku.

8.den

Cestou do městečka Pushkaru se zastavíme v poutním místě Ajmeru. V tento čas se konají velbloudí slavnosti nomádů, uvidíme závody velbloudů, dobytek, poutníky a fakíry.

9.den

,Růžové město,´ to je hlavní město Rajastanu Jaipur. Rajastan – město kontrastů, všudypřítomné posvátné krávy, kola, rikši. Observatoř Jantar Mahal a Palác větrů.

10. - 11.den

Vyjížďka na slonech na pevnost Amber, při které cestou uvidíte audienční místnost a harém. Následuje město Agra, kde Vás uchvátí svou krásou a dokonalostí palác, který je postavený z červeného pískovce. Mauzoleum Taj Mahal s perleťovou mešitou s červenou pevností.

12. - 13.den

Poslední den v Rajastanu zakončíme prohlídkou ,Starého města,´ Dillí - Červená pevnost, minaret Jamni a palác Mogulských císařů. Projdeme si spletité uličky plné vůní a barev.

14. - 17.den

Noční přesun vlakem do Varanasi, města boha Shivy. Uvidíme obřadní kremace, očistné ranní koupele svatých mužů a poutníků. Navštívíme Kashi Vishwanatath, nejznámější hinduistický chrám, Zlatý chrám Shivy, Zlatý a opičí chrám, místní tržiště.

18. - 20.den

Návrat zpět do Dillí – India Gate, Lakshmi Nayaran Temple Temple a Connaught Place

21.den

návrat zpět do ČRZvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.