Indie - přivítání slunce na plážích Kerali

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Název ubytování Indie - přivítání slunce na plážích Kerali
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 44 416 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie. 13 nocí: Bangalore (2), Hassan (1), Mysore (2), Coimbatore (1), Cochin (1) Allepey na lodích (1), Marari (5). Pokoje: nedostatek přistýlek, klimatizace a/nebo stropní ventilátor. Snídaně a večeře.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Bengalúru  a Kóčin - Varšava (s přestupy), letištní taxy, ubytování: 13 nocí, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: snídaně a večeře, služby polského delegáta, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody/os./den, balíček pojištění TU Europa - verze standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 215 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1. 4. 2016 a můžou se změnit.VízaVízum do Indie
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.ProgramBengalúru a botanická zahrada • socha lorda Bahubali v Shravanabelagola • chrámy v Beluru a Halebidu • kávová plantáž v Coorg • Maisúr - město paláců • „Malý Tibet“ v Bylakuppe • Nilgiri Blue Mountain Railway • Coonoor - čajové zahrady • multikulturní Kóčin • Alleppey - plavba ve stojatých vodách zelené Keraly • ájurvéda a jóga v Mararikulam

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
15:30 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Bengalúru (s přestupem v Doha).
17:30 Odlet z Varšavy.
01:10 Přílet do Doha.
02:50 Odlet z Doha.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady.

Den 2
8:45 Přílet do Bengalúru. Transfer do hotelu, snídaně, krátký odpočinek po cestě. Následně se vydáme na Avenue Road, kde si prohlédneme palác sultána Tipu a zastavíme se na trhu s ovocem a zeleninou. Odpoledne návštěva obrovské botanické zahrady Lalbagh s více než 1800 druhy subtropických a tropických rostlin. Na zpáteční cestě uvidíme monumentální budovy veřejné správy. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 60 km).

Den 3
Po časné snídani přejezd ve směru Hassanu. Cestou navštívíme město Shrevanabelagola, které je jedním z nejvýznamnějších center džinismu v Karnátace. Uvidíme zde nádhernou sochu lorda Bahubali, postavenou v 10. století. Jedná se o nejvyšší monolitickou sochu na světě. Abychom se k ní dostali, musíme vylézt na 150 metrů vysoký kopec, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. V roce 2007 byla socha uznána lidmi z Indie prvním ze 7 divů Indie. Následně přejezd do Belúru, kde navštívíme chrámový komplex ze 12. století. Je bohatě zdoben sochami, mezi nimiž nechybí ani erotické motivy. Ve 20 km vzdáleném Halebidu uvidíme jednu z nejzajímavějších památek tzv. Hoysalova stylu - chrám Hoysalesvara. Jeho základna má tvar hvězdy a je tvořena třemi unikátními svatyněmi zasvěcenými bohům Višnuovi, Šivovi a Súrjovi. Přejezd do hotelu v Hassanu, večeře a přenocování. (Trasa asi 290 km).

Den 4
Po snídani přejezd ve směru Maisúru. Cestou se zastavíme na kávové plantáži v okrese Coorg, následně přejedeme do Madikeri. Zde si prohlédneme chrám Sri Omkareshwar Mahadeo - místo zahalené legendou o místním králi, vraždě a bohu Šivovi. Zastavíme také v Bylakuppe, kde se nachází největší indický tábor pro tibetské uprchlíky, tzv. „Malý Tibet“. Uvidíme zde chrámy a klášterní budovy, kde sídlí nejstarší tantrická škola tibetského buddhismu. Přejezd do hotelu v Maisúru, večeře a přenocování. (Trasa asi 130 km).

Den 5
Po snídani prohlídka města Maisúr, kterou zahájíme návštěvou královského paláce Vodejarů, přestavěného v letech 1911 - 1912 (předchozí vyhořel v roce 1897 během svatebního obřadu). Indo-muslimský styl bohatý na vitráže, mozaiky a kolonády dává tomuto místu pohádkový charakter. V paláci stále žijí potomci královské rodiny. Následně se vydáme na trh Devaraja, na němž se nachází mnoho obchodníků s kořením a kadidly, obchody s výrobky ze santálového dřeva a z hedvábí, díky nimž je Maisúr známý. Navštívíme také ostrov Srirangapatna na řece Kaveri, kde své sídlo umístil Sultan Tipu. Prohlédneme si letní palác, jednu z mála dochovaných staveb na ostrově po invazi britských vojsk v roce 1799. Poté v nedalekém Somnathpuru navštívíme chrám Keshava - nádherný příklad architektury dynastie Hoysalů (ze 13. století). Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 75 km).

Den 6
Brzké vystěhování, snídaně a transfer do Ooty nebo Coonoor na stanici úzkorozchodné železnice Nilgiri Blue Mountain Railway. Do oblasti Karnátaka vjedeme přírodní rezervací Madumalai a Národním parkem Bandipur. Projedeme se malebnou trasou mezi zelenými kopci, čajovými plantážemi a horami Nilgiri. Železnice byla postavena na konci 19. a počátku 20. století britskými pěstiteli. Původně byla využívána k přepravě čajových lístků, dnes je to jedna ze tří starých horských malebných železničních cest v Indii (další dvě jsou umístěny v Shimla a Darjeeling). Následuje procházka čajovou zahradou. Přejezd do hotelu v Koimbatur, večeře a přenocování. (Trasa asi 200 km).

Den 7
Po snídani přejezd do Kóčinu a ubytování v hotelu. Kóčin je důležitým přístavem pro obchodování s kořením. Je židovským městem s více než tisíc let starou historií. Kóčin si zachoval své původní kouzlo města, do něhož přicházeli mořskou cestou obchodníci z dalekého západního světa. Hledali zde drahý pepř a zanechávali v něm své tradice a zvyky. Dodnes zde lze najít vlivy portugalské, holandské, židovské a britské. Večer si prohlédneme synagogu a vydáme se na ukázku klasického indického tance Kathakali, což doslova znamená "hraní příběhu". Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa asi 350 km).

Den 8
Po snídani vystěhování z hotelu a prohlídka paláce Mattancherry (postaveného Portugalci v roce 1557). Následně přejezd do Alleppey, odkud nás čeká plavba podél kanálů ve stojatých vodách Keraly. Je to skvělá příležitost k obdivování malých ostrůvků, malebné krajiny a nedotčené přírody. Během plavby bude servírován oběd s místními lahůdkami připravenými posádkou člunu. Plavba je jednou z největších atrakcí Keraly a je nejlepším způsobem, jak v atmosféře klidu a relaxace poznat tradice a způsob života místních obyvatel. Všechny lodě jsou vybaveny pokoji s koupelnami. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa asi 50 km).

Den 9
Snídaně na lodi. Následně vylodění v Alleppey a přejezd do hotelu v Mararikulam. Ubytování v hotelu a večeře. (Trasa asi 20 km).

Den 10 - 13
Pobyt v hotelu v Mararikulam. Snídaně a večeře. Pobyt v Mararikulam je časem k odpočinku, relaxaci, obnovení fyzického i duševního zdraví. Ranní cvičení jógy, odpolední ájurvédské procedury a konzultace s kvalifikovaným personálem (za příplatek) jsou zárukou klidu mysli a harmonie těla. Volný čas k odpočinku, koupání a opalování, prozkoumávání okolí a nakupování. (Trasa asi 20 km).

Den 14
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Kóčinu (snídaně formou cestovních balíčků).
03:30 Odlet z Kóčinu.
05:40 Přílet do Doha.
06:50 Odlet z Doha.
11:05 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.