Indie - Stopy tygřích tlap v písku

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nové Dillí
Název ubytování Indie - Stopy tygřích tlap v písku
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 32 651 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

Výlety v okolíVýlety v oblasti Goa:

Goa a plantáž koření
Odjezd z hotelu a návštěva bývalé portugalské provincie Riverside, obklopené palmovými háji, ve které nás zaujmou kolosální věže světle malované katedrály, zvonice a kopule kostelů, které tvoří impozantní památky v Goi. Jsou to jedny z nejlepších příkladů renesanční architektury ve světě. Navštívíme baziliku Bom Jesus, kde se nachází relikvie sv. Francise Xaviera, katedrálu Se a kostel sv. Kajetána postavené v šestnáctém a sedmnáctém století. Přejezd do města Ponda, obklopeného vesnicemi, z nichž každá má své vlastní božstvo a chrám na jeho počest. Z tohoto důvodu je Ponda považována za srdce hinduismu v Goi. Během cesty zastavíme u jednoho z chrámů postavených na počest bohyně Mahalsa, Mangueshi nebo Shree Shantadurga, abychom požádali o klid duše a požehnání. Následuje návštěva plantáže koření nacházející se uprostřed zeleně nedaleko vesnice Curti. Je považována za jednu z hlavních turistických atrakcí v oblasti Pondy. Dozvíme se, jak se používají různé druhy koření a jaké choroby léčí, sníme luxusní oběd v goiském stylu, poznáme bohatství a nádheru tohoto magického místa. Zabírá impozantní plochu 130 akrů, z níž 60 akrů je určených výhradně pro pěstování koření, bylinek, ovoce a stromů např. manga, papáje, ananasu, chlebovníku, kešu, kokosových palem. Tato ekologická farma je slavná díky pěstování koření, například: vanilky, skořice, muškátového oříšku, kardamonu, pepře, hřebíčku a chilli. Kromě toho zde rostou rostliny s léčivými hodnotami, jako je Tulsi (Ocimum Sanctum), Neem (Azadirachta indica), citrónová tráva, máta (Mentha Arvensis), limetka(Autantiifolia), aloe vera atd. (Doporučujeme vzít: pohodlné boty, čepice, fotoaparát/videokameru. Cena od 35 USD - zahrnuje: dopravu, oběd).

Panjim a plavba po řece Mandovi
Přejezd do Fountainhas, hispánské čtvrti v Panjim vklíněné mezi potok Ourem a pahorek Althino. Byla to první rezidenční čtvrť postavená ve spěchu, když bylo goiské hlavní město přeneseno ze staré Goi do Panjim. Místní lidé zde stále ještě mluví portugalsky. Úzké uličky táhnoucí se podél přízemních domků s vyčnívajícími balkony stále uchvacují svým středozemním kouzlem. V programu procházka ulicí 18 - tého června, jež je hlavní ulicí města se širokou nabídkou obchodů, kde lze najít téměř vše, od kešu oříšků nebo vín až po oblečení. Ve večerních hodinách nastoupení na výletní loď, kterou vyrazíme na výlet podél malebného pobřeží řeky Mandovi. Během cesty budeme obdivovat krásné památky a místa jako například: palác Adil Shah, rezidenci muslimského sultána, která připomíná bohatství a kouzlo starověké Goi. Večerní zábava v podobě kulturního vystoupení, během kterého budete fascinováni barevnými kostýmy a složitou choreografií tradičních lidových tanců. Plavbu zakončí zábava vedená DJ-jem. ((Doporučujeme vzít: pohodlné boty, čepice, fotoaparát/videokameru. Cena od 26 USD - zahrnuje: dopravu, plavbu lodí po řece Mandovi).

Plavba "Trosečníci"
Plavba začíná v Panjim na ostrově Grande, odkud se vydáme na osamocené pláže na mysu Dona Paula, kde vám budou dodány rybářské vlasce a masky pro šnorchlování, ve kterých budete moci zkontrolovat průhlednost křišťálově čisté vody. Následuje oběd - na horkém grilu budou připraveny pokrmy z úlovku dne. Po skvělém odpoledni na pláži, stráveném relaxací, plaváním, plážovým volejbalem a jinými plážovými hrami návrat do hotelu. Rozhodně doporučujeme plavbu všem milovníkům vody bez ohledu na věk. Průhlednost vody závisí na počasí. (Doporučujeme vzít: pohodlné boty, opalovací krém, plavky, ručník, čepice, fotoaparát/videokameru. Cena od 43 USD - zahrnuje: dopravu, oběd, vybavení pro šnorchlování a rybaření, minerální vodu, pivo a nealkoholické nápoje).

Plavba na rybolov
Odjíždíme v 7:00 ráno rybářskou lodí, vybavení lehkou snídaní, společně s průvodcem - odborníkem v oblasti rybolovu. Poplujeme směrem k ostrovu, kde strávíme pár hodin rybolovem. Lovit se bude jak ze dna, tak i na návnadu. (Doporučujeme vzít: pohodlné boty, opalovací krém, plavky, ručník, čepice, fotoaparát/videokameru. Cena od 295 USD nebo 373 USD (s obědem, volným časem ke koupání a potápění - zahrnuje: dopravu, minerální vodu, pivo, nealkoholické nápoje, ovoce. Výlet je vždy organizován max. pro 4 osoby).

Jeep safari a vodopád Indiana
Užijte si skvělý den jízdou terénními vozy 4 x 4 po prašných cestách, podél četných potoků a nádherných vodopádů Dudhsagar tryskajících čerstvou vodu. Den začneme jízdou rušným státem Goa, kolem malých vesnic, rýžových polí a kymácejících se palem na cestě do místní přírodní rezervace, kde přesedneme do terénních džípů a zamíříme přímo k malebným vodopádům. Přejezd k úpatí vodopádů, cestou budeme míjet opice skákající nad našimi hlavami ze stromu na strom a místní rodiny zabrané do svých každodenních povinností. U vodopádů bude čas na osvěžující koupel v čisté, studené vodě pod kaskádovitě padajícími pramínky a čas na relaxaci na hladkých kamenech nebo ve stínu okolních stromů. Na zpáteční cestě zastavíme na goiský oběd. (Doporučujeme vzít: pohodlné boty, opalovací krém, plavky, ručník, čepice, fotoaparát/videokameru. Cena od 50 USD - zahrnuje: dopravu, jízdu džípy, oběd).Cena 

Základní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi, Bombay - Varšava (s přestupem), místní přelet na trase Jaipur - Goa (váhový limit zavazadla 15 kg + 5 kg), letištní taxy, 13 nocí (8 během poznávací části, 5 nocí ve vybraném hotelu v Goa), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, snídaně a večeře, stravování v pobytové části podle popisu hotelů, služby polsky mluvícího průvodce během poznávací a pobytové části, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody na osobu a den (během poznávací části), balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel a číšníky (asi 225 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, víza do Indie, poplatky za fotografování a filmování (asi 40 USD) a fakultativní výlety: Galta (asi 15 USD), divadlo v Ágře (asi 35 USD), slumy (cca 20 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2016, mohou se měnit. Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.VízaIndické vízum
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.ProgramZlatý trojúhelník Indie - Dillí, Ágra a Tádž Mahal • Jaipur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • Národní park Ranthambhore a bengálští tygři • zlaté pláže Goa • Bombaj - hlavní město Bollywood • místní přelet v ceně

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
12:10 Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2,5 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi (s přestupem v Dubaji).
14:40 Odlet z Varšavy.
22:25 Přílet do Dubaje.
04:35 Odlet z Dubaje.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
09:25 Přílet do New Delhi. Po pasové kontrole transfer do hotelu, snídaně a čas na odpočinek (skromný hotel***, umístněný mimo centrum). Následně prozkoumáme Dillí, v rámci programu: Zlatý chrám sikhů, Humajúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Mahalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate, slavné Bráně Indie. V odpoledních hodinách následuje prohlídka Starého Dillí: prohlédneme zvenčí monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny), navštívíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Návrat na večeři do hotelu. (Trasa asi 40 km).

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Ágry. V odpoledních hodinách návštěva Tádž Mahalu, jednoho ze sedmi novodobých divů světa, mauzolea založeného císařem Šáhdžahánem na počest své manželky Mumtáz Mahal. Tádž Mahal byl stavěn z bílého mramoru 22 tisíci řemeslníky více než 22 let. Následuje prohlídka monumentální Červené pevnosti v Ágře - největšího a nejzachovalejšího mughálského paláce. Pro zájemce místní výlet do divadla v Ágře (za poplatek). Večeře a přenocování v Ágře. (Trasa asi 240 km).

Den 4
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Národního parku Ranthambhore, ubytování v chatě v okolí parku, oběd a pak odpolední safari. Park Ranthambhore je známý především díky bengálským tygrům. Žije zde podle různých zdrojů 25 - 42 jedinců. Park je jedním z největších v Indii, rozkládá se na ploše asi 392 km², ze všech stran je obklopen horami. Uprostřed listnatých lesů se nachází několik jezer, v blízkosti kterých lze snadno rozpoznat predátory. Večeře a přenocování v chatě. (Trasa asi 250 km).

Den 5
Ranní safari v parku, návrat na snídani, vystěhování a přejezd do Jaipuru. V odpoledních hodinách prohlídka Městského paláce, sídla mahárádži a návštěva unikátní,astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny osmnácté století překvapivé svou futuristickou architekturou. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návštěva místní výrobny koberců, textilií a drahých kamenů. Večeře a přenocování v hotelu v Jaipuru. (Trasa asi 160 km).

Den 6
Po snídani výlet do Pevnosti Amber - vjezd do pevnosti na slonech. Prozkoumávání části palácového komplexu z šestnáctého století. V odpoledních hodinách volný čas k nakupování a samostatné prohlídce města. Pro zájemce místní výlet do Galty (za poplatek). Návrat na večeři a přenocování v hotelu. (Trasa asi 40 km).

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu, transfer na letiště v Jaipuru. (Trasa asi 40 km). Vnitřní přelet na letiště v Goi (s možností přestupu v Bombaji nebo v jiném městě). Stravování dle specifikace hotelů.

Den 8 - 11
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží Goi. Volný čas k odpočinku, ke koupání a opalování, stejně jako k nakupování. Možnost využít místní výlety.

Den 12
Po snídani vystěhování z hotelu, možnost využití veřejné infrastruktury hotelu. Následuje přejezd na vlakové nádraží a jízda nočním vlakem do Bombaje (večeře v podobě cestovních balíčků).

Den 13
Po příjezdu ubytování a snídaně v hotelu v Bombaji. Následuje prohlídka nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města, vlakové nádraží Victoria Terminus a neogotické budovy univerzity. Přejedeme k fontáně "Flora" nacházející se v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa asi 50 km).

Den 14
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Bombaji (snídaně formou cestovních balíčků).
04:30 Odlet z Bombaje.
06:00 Přílet do Dubaje.
07:25 Odlet z Dubaje.
11:30 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady
Tento zájezd může být pro některé zatěžující především z důvodu přejezdů vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, takže buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, žádné klasické oddíly. Nemáme žádný vliv na to, jakou třídu dostaneme. Vlak je klimatizovaný. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.Tip z okolí
Slavné věznice a pevnosti světa: Některé připomínají peklo, jiné se tyčí do nebes Lidé umírali při jejich stavbách, při obraně země před nepřítelem i na elektrických křeslech. Proslulé věznice a vojenské pevnosti mají pohnutou historii, ovšem je na nich cosi, co nutí turisty je v hojném počtu navštěvovat. Mohou to být pohnuté osudy jejich obyvatel, ale i atraktivní okolí nebo televizní soutěžní show.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.