Indie - Tamil Nadu a Kerala - něco pro duši, něco pro tělo

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Mahábalípuram
Název ubytování Indie - Tamil Nadu a Kerala - něco pro duši, něco pro tělo
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 38 995 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Hotely

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (13 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Mahaballipuram - 3 noci, v Pondicherry - 1 noc, v Thanjavur - 1 noc, v Madurai - 1 noc, u NP Periar - 1 noc, v Allepey na lodi - 1 noc, v Cherai - 2 noci, v Coimbatore a Mettupalayam - 1 noc, v Mysore - 1 noc, v Bangalore - 1noc). Bez možnosti přistýlek, klimatizace ​​nebo stropní ventilátor. Snídaně, oběd na loďce v Allepey a večeře (podle programu zájezdu).

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Chennai, Bangalore - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování (13 započatých ubytovacích dnů v hotelech, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, stravování: 13 snídaní, 1 oběd, 12 večeří, služby polsky mluvícího průvodce, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody na osobu a den, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 210USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu hotelu, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD) a fakultativní výlety: ukázka bojového umění kalaripayattu (cca 10 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2016 a můžou se změnit.Výlety v okolíUkázka bojového umění kalaripayattu. Ukázka jiho-indického starověkého bojového umění Kalaripayattu, jehož původ sahá až do třetího století před naším letopočtem. Rozmanitostí a formou techniky připomíná čínské wushu. Cena cca 10 USD.ProgramSvatá místa Kanchipuram a Mahabalipuran • Thanjavur - bývalé hlavní město říše • Allepey - plavba ve stojatých vodách zelené Keraly • opalování v Cherai • Nilgiri Blue - přejezd historickým vlakem • Coonoor - čajové zahrady • Mysore - město paláců • multikulturní Cochin • koloniální Pondicherry

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
08:50 Setkání na letišti Frédérica Chopina ve Varšavě, u odbavovací přepážky cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Chennai (s přestupem v Doha).
10:50 Odlet z Varšavy.
17:35 Přílet do Doha.
18:55 Odlet z Doha.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
01:45 Přílet do Chennai. Po příletu přejezd do Mahabalipuram, ubytování v hotelu, odpočinek po cestě. Po snídani se vydáme na prohlídku Kanchipuram - chrámového města, jež je považováno za kolébku jižní sakrální architektury. Jedno ze sedmi posvátných měst v Indii. Nachází se zde velkolepý chrám Kailasanatha vytesaný ve skále - největší chrám ve městě, postavený na počest Šivy, který skrývá Síň tisíce sloupů. Kanchipuram je také známým centrem výroby hedvábí. Navštívíme manufakturu, ve které je tkáno například sárí. Návrat do hotelu, večeře a přenocování. (Trasa cca 140 km).

Den 3
Po snídani prohlídka Mahabalipuram - malého letoviska nacházejícího se nad oceánem. Kdysi vzkvétající přístavní město, dnes malá rybářská vesnice, jehož největším lákadlem jsou skalní památky ze sedmého století o neobvyklých velikostech a tvarech, zdobené nádhernými reliéfy. Vesnice leží na malebném pobřeží Bengálského zálivu. Volné odpoledne navrhujeme strávit procházkami po pláži. Návrat do hotelu na večeři. (Trasa cca 20 km).

Den 4
Po časné snídani přejezd do Pondicherry. Po cestě naštívíme městečko Auroville, zvané Městem úsvitu, které se svým charakterem mělo stát mezinárodním centrem přátelství, dnes je místem expedic pro stoupence hnutí New Age. Odpoledne návštěva Pondicherry - dávné francouzské kolonie - města, kde lze stále cítit atmosféru koloniálního rozkvětu. Pondicherry spojuje svou historii se slavným bengálským filozofem Sri Aurobindem. V centru města se nachází meditativní centrum, kam přicházejí lidé z celého světa, aby u hrobu velkého vědce našli klid, oddali se józe a meditaci. Večeře a přenocování v okolí Pondicherry. (Trasa asi 270 km).

Den 5
Po snídani návštěva chrámu Manakula Vinayagar věnován slonímu bohu Ganeshi. Potom půjdeme k Thanjavur, který se nachází v deltě posvátné řeky Kaveri. Cestou navštívíme Chidambaram známý pro jeden z největších chrámů šivaismu. Tento soukromý chrám patří do jedné z kasty Brahmin a je věnován bohu Šivovi, jde zde uctíván jako Bůh tance. Večeře a přenocování v okolí Thanjavur. (Trasa cca. 200 km).

Den 6
Po snídani prohlídka Thanjavuru - staré hlavní město vládců říše Chola. Nad oblastí se tyčí chrám Brihadisvara, postavený v jedenáctém století. Je to posvátná budova pyramidálního tvaru, stojící na obrovském nádvoří, obklopená menšími kaplemi. V jeho architektuře vyniká monumentální věž, interiér je zdoben čtyřmetrovým lingamem, falickým symbolem boha Šivy. Přejezd do Madurai, starověkého vědeckého centra, jež se datuje do pátého století před naším letopočtem. Město je postaveno na půdoryse lotosového květu. Legenda říká, že božský nektar proudící z vlasů boha Šivy dal městu jeho starověké jméno Madhurapuri, čili "Země nektaru". Za největší poklad města je považován chrám Sri Meenakshi, který je místem uctívání manželky Šivy. Večeře a přenocování v okolí Madurai. (Trasa asi 190 km).

Den 7
Po snídani přejezd malebnou krajinou s plantážemi kardamonu, kakaa, zeleného pepře a ořechů. Opustíme stát Tamil Nadu a vjedeme do zeleného Kerala, kde navštívíme plantáž koření. Volný čas v Kardamonových horách. Ve večerních hodinách pro zájemce ukázka jiho-indického starověkého bojového umění Kalaripayattu (za poplatek). Večeře a přenocování v okolí Periar. (Trasa asi 150 km).

Den 8
Po snídani přejezd do Allepey. Celodenní plavba podél kanálů ve stojatých vodách Keraly. Je to skvělá příležitost k obdivování malých ostrůvků, malebné krajiny a nedotčené přírody. Během cesty bude servírován oběd s místními lahůdkami připravenými posádkou člunu. Plavba je jednou z největších atrakcí Keraly a je nejlepším způsobem, jak v atmosféře klidu a relaxace poznat tradice a způsob života místních obyvatel. Všechny lodě jsou vybaveny pokoji s vlastním sociálním zařízením. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa asi 150 km).

Den 9
Snídaně na lodi. Následuje vylodění v Allepey a přejezd do Cochin, jež je důležitým přístavem pro obchodování s kořením. Je židovským městem s více než tisíc let starou historií. Cochin si zachovalo své původní kouzlo města, do něhož přicházeli mořskou cestou obchodníci z dalekého západního světa. Hledali zde drahý pepř a přenechávali jim tak své tradice a zvyky. Dodnes lze zde najít vlivy portugalské, holandské, židovské a britské. Uvidíme mimo jiné: kostel sv. Františka, židovskou synagogu a Mattancherry palác, postavený Portugaly. Ve večerních hodinách ukázka klasického indického tance Kathakali. Přejezd do hotelu v okolí Cherai. (Trasa asi 100 km).

Den 10
Snídaně. Volný čas k opalování. Lze využít ájurvédské masáže. Návrat do hotelu na večeři.

Den 11
Klidné ráno na poslední procházky po pláži a ke koupání v Arabském moři. Po snídani přejezd směrem k Coimbatore. Jedná se o jedno z největších a nejrychleji rostoucích měst ve státě Tamil Nadu. Po příjezdu ubytování v hotelu a volný čas k nakupování. Večeře a přenocování v okolí Coimbatore. (Trasa asi 170 km).

Den 12
Brzké vystěhování a transfer do Mettupalayam nebo Coonoor na stanici úzkorozchodné železnice Nilgiri Blue Mountain Railway (snídaně formou balíčku). Projedeme se malebnou trasou mezi zelenými kopci, čajovými plantážemi a horami Nilgiri. Železnice byla postavena na konci devatenáctého a počátku dvacátého století britskými pěstiteli. Původně byla využívána k přepravě čajových lístků, dnes je to jedna ze tří starých horských malebných železničních cest v Indii (další dvě jsou umístěny v Shimla a Darjeling). V Coonoor (1839 m) uvidíme nejhistoričtější stanici z celé trasy. Následuje procházka do čajovou  zahradou. Přejezd do Mysore, do oblasti Karnataka vjedeme přírodní rezervací Madumalai a Národním parkem Bandipur. Večeře a přenocování v okolí Mysore. (Trasa asi 220 km).

Den 13
Po snídani prohlídka Mysore, kterou zahájíme návštěvou královského paláce Vodejarů, přestavěného v letech 1911-1912 (předchozí vyhořel v roce 1897 během svatebního obřadu). V paláci stále žijí potomci královské rodiny. Následně se vydáme na ostrov Srirangapatna na řece Kaveri, kde své sídlo umístil Sultan Tipu. Navštívíme letní palác, jednu z mála dochovaných staveb na ostrově po invazi britských vojsk v roce 1799. Následně se vydáme do Shravanabelagola, které je jedním z nejvýznamnějších center džinismu v Karnatace. Uvidíme zde nádhernou sochu Lorda Bahubali, postavenou v desátém století. Jedná se o nejvyšší monolitickou sochu na světě. Abychom se k ní dostali, musíme vylézt na 150 metrů vysoký kopec, ze kterého je nádherný výhled na okolní krajinu. V roce 2007 byla socha uznána lidmi z Indie prvním ze 7 divů Indie. Večeře a přenocování v okolí Bangalore. (Trasa asi 230 km).

Den 14
Časné vystěhování z hotelu, snídaně formou cestovních balíčků. Transfer na letiště.
03:50 Odlet z Bangalore.
05:30 Přílet do Doha.
08:05 Odlet z Doha.
13:15 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.VízaIndické vízum
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.



Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.