Indie - ve skále vytesaná minulost a zlaté písky Goa

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Goa
Název ubytování Indie - ve skále vytesaná minulost a zlaté písky Goa
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 38 620 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

V poznávací části: ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (6 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v chatě v Dandeli - 2 noci, v Hospet - 2 noci, v Badami - 1 noc, v Belagavi - 1 noc). Jsou k dispozici přistýlky (obvykle v podobě lehátek), klimatizace ​​nebo stropní ventilátor. 6 snídaní, 1 oběd a 5 večeří (podle programu zájezdu).

V pobytové části: 5 započatých ubytovacích dnů v hotelu, ubytování v hotelu vybraném z nabídky "Pobyt v Goa".

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

VízaVízum do Indie
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - Goa - Varšava (s přestupem), letištní taxy, 6 nocí během poznávací části, stravování: 6 snídaní, 1 oběd, 5 večeří, 5 nocí ve vybraném hotelu během pobytové části na pobřeží Goa, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, služby polského delegáta, turistický program (viz. níže), 1 láhev vody/os./den, balíček pojištění TU Europa - verze standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 120 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD) a fakultativní výlety.

Fakultativní výlet: rafting (cca 30 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1. 4. 2016 a můžou se změnit.ProgramSafari v Národním parku Dandeli • Hampi - klenot starověké kultury • Badami a Ajhole - chrámy vytesané ve skále • Bijapur - hlavní město dávného sultanátu • odpočinek na rajských plážích Goa

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
07:40 Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Goa (s přestupem v Doha).
09:40 Odlet z Varšavy.
17:00 Přílet do Doha.
20:15 Odlet z Doha.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady.

Den 2
02:20 Přílet do Goi. Po celním a pasovém odbavení transfer do hotelu na snídani (skromný hotel***, nacházející se mimo centrum města), snídaně, čas na odpočinek a osvěžení po cestě. Následně přejezd hornatou oblastí západního Ghats, do Dandeli - malého města, jež je vzhledem ke kulturní mozaice a sociální koláži, kterou tvoří obyvatele města z různých, velmi odlišných oblastí Indie nazýváno "Malá Indie". Národní park Dandeli se nachází nad řekou Kali. Tato oblast byla uznána v roce 2007 jako chráněné krajinné území, o rozloze asi 1 tisíc km². Je domovem mnoha druhů volně žijících živočichů (například: leopardů, černých panter, divokých slonů, indických bizonů, krokodýlů) a je důležitou tygří rezervací v rámci státu Karnataka. Ubytování v lodgii, čas na odpočinek po cestě. Odpoledne jeep safari v areálu parku. Snídaně, oběd a večeře v lodgii v okolí parku. (Trasa asi 140 km).

Den 3
Snídaně. V dopoledních hodinách další zajímavosti spojené s pobytem uprostřed zeleně Národního parku Dandeli - ranní jeep safari a rafting na řece Kali zakončen koupáním v přírodní vířivce. Pro zájemce rafting (za poplatek). Po obědě (za poplatek) vystěhování z hotelu a přejezd do města Hospet, jež je základnou pro objevování ruin Hampi. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu v okolí Hospet. (Trasa asi 260 km).

Den 4
Po snídani se vydáme na celodenní prohlídku zříceniny Hampi, zapsané na seznamu UNESCO v roce 1986. Je na místě bývalého hlavního města indického státu Vidžajanagar, jež zabíralo od 14. - 16. století velkou část jižní Indie. Město je malebně umístěno, na jedné straně je ohraničeno řekou Tungabhadra, na druhé skálami. Trosky města jsou roztroušeny na obrovské ploše asi 26 km², což odráží jeho bývalou slávu. Je to magické místo, kde můžeme na každém kroku obdivovat chrámy a staré budovy města: vodní nádrže, paláce, stáje pro slony, brány - vše vytesané ze skalních útvarů. Ze všech chrámů vyniká Vitthala, věnován jedné z inkarnací Višnua, charakterizuje se mnoha prvky vytesanými do kamene zdobícími celou budovu. Podle mnohých jsou trosky Hampi považovány za jednu z největších atrakcí Karnataky, dokonce celé jižní Indie. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa asi 40 km).

Den 5
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Ajhole, malého města ležícího na břehu řeky Málprabha. Uvidíme chrámový komplex, který je dokladem stavitelského umění z období 6. - 11. století a velikosti dynastie Čálukjovců. Navštívíme chrám Durga, který je nejznámější z celého komplexu a jehož neuvěřitelně realistické reliéfy pomohou poznat panteony indických bohů. Následně se vydáme do Pattadakal - dávného náboženského centra, dnes zapsaného na seznamu UNESCO, kde se nachází devět dobře zachovalých chrámů hinduistických a jeden džinský. Následuje přejezd k Badami, historickému městu na výšině Deccan. Je slavné díky jeskyním vytesaným ve skalách, ve kterých jsou bohoslužby určené bohům Vishnu a Shiva, s bohatou výzdobou v podobě reliéfů znázorňujících postavy božstev. Ubytování, večeře a přenocování v hotelu v okolí Badami. (Trasa asi 190 km).

Den 6
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Bijapuru, hlavního města dávného sultanátu dynastie Shahi. Uvidíme tam zajímavé příklady islámské architektury, jako je například mauzoleum Gol Gumbaz, které je známé díky impozantní velikosti své kopule. Její tvar a rozlehlost zaručují vynikající akustiku a interiér objektu je označován jako Galerie šeptání. Uvidíme také komplex hrobů Ibrahim Rauza vynikající mistrovstvím stavitelů a bohatstvím ornamentů. Následně přejezd do Belagavi, jednoho z větších měst v oblasti. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa asi 350 km).

Den 7
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd na pobřeží Goa. Ubytování v hotelu vybraném na pobytovou část. (Trasa asi 150 km).

Den 8 - 11
Pobyt ve vybraném hotelu na pobřeží Goa. Volný čas k odpočinku, ke koupání a opalování, stejně jako k nakupování. Možnost využít fakultativní výlety.

Den 12
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Goa (snídaně formou cestovních balíčků).
03:40 Odlet z Goa.
05:15 Přílet do Doha.
09:10 Odlet z Doha.
13:10 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.