Indie - Zlatý Trojúhelník a Bollywood

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nové Dillí
Název ubytování Indie - Zlatý Trojúhelník a Bollywood
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 29 920 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování v hotelech *** podle místní kategorie (8 započatých ubytovacích dnů v hotelu: v Novém Dillí - 2 noci, v Jaipur - 2 noci, v Ágře - 1 noc, v Bombay - 2 noci, ve vlaku - 1 noc).
Pokoje: jsou k dispozici přistýlky (obvykle v podobě lehátek), klimatizace ​​nebo stropní ventilátor.
Strava: snídaně a večeře, ve vlaku večeře v podobě cestovního balíčku.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi, Bombay - Varšava (s přestupem), letištní taxy, 8 nocí ve vybraném hotelu, přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, snídaně a večeře, péče polsky mluvícího průvodce, balíček pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky, služby skupiny v systému TGS (asi 195 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje navíc, vízum do Indie, poplatky za fotografování a filmování (asi 40 USD) a fakultativní výlety.

Fakulativní výlety: Galta (cca 15 USD), divadlo v Ágře (cca 35 USD), slumy (cca 20 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2016 a mohou se změnit.VízaIndické vízum
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky (1 vstup)
- doba vyřízení turistického víza: cca 21 dní
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- při opakované žádosti o turistické vízum musí být časová prodleva minimálně 2 měsíce mezi koncem platnosti víza předchozího a začátkem platnosti víza nového!

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.ProgramDillí a Brána Indie (India Gate) • Jaipur a vjezd do pevnosti Amber na slonech • mauzoleum Taj Mahal • architektonické památky na území Fatehpur Sikri ze seznamu UNESCO • astronomická observatoř Jantar Mantar • Bombaj - hlavní město Bollywood

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).​
12:10 Setkání na letišti Frédérica Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours cca 2,5 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - New Delhi (s přestupem v Dubaji).
14:40 Odlet z Varšavy.
22:25 Přílet do Dubaje.
04:35 Odlet z Dubaje.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
09:25 Přílet do New Delhi. Transfer do hotelu, snídaně a čas na odpočinek po cestě. Následuje prohlídka Dillí. V rámci programu: Zlatý chrám sikhů, Humajúnova hrobka (prototyp slavného Tádž Máhalu). Zvenčí uvidíme vládní budovy: Sansad Bhawan (Indický parlament) a Rashtrapati Bhawan (prezidentský dům). Potom se vydáme k India Gate, slavné Bráně Indie. V odpoledních hodinách následuje prohlídka Starého Dillí: prohlédneme si zvenčí monumentální Červenou pevnost (Red Fort) postavenou vládcem Šahdžahánem (řadu let sloužila jako kasárny), navštívíme největší mešitu severní Indie - Jama Masjid a Raj Ghat - místo kremace Mahátmy Gándhího. Návrat na večeři do hotelu. (Trasa cca 40 km).

Den 3
Po snídani vystěhování z hotelu a přejezd do Jaipůru. Ubytování v hotelu a volný čas na samostatné poznávání města. Možnost fakultativního výletu do Galty (za poplatek). Večeře a nocleh v hotelu. (Trasa cca 330 km).

Den 4
Po snídani výlet do Pevnosti Amber (Amber Fort) - vjezd do pevnosti na slonech. Prozkoumávání části palácového komplexu z šestnáctého století. Prohlídka ve výrobně koberců, textilií a drahých kamenů. V odpoledních hodinách návštěva Městského paláce, sídla mahárádži a návštěva unikátní astronomické observatoře Jantar Mantar z poloviny osmnácté století, překvapivé svou futuristickou architekturou. Uvidíme také krásnou fasádu Hawa Mahal, tzv. Paláce větrů - vizitky města. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km).

Den 5
Po snídani přejezd do Agry. Během cesty navštívíme Fatehpur Sikri, město duchů Mughalské říše, velkou mešitu a Buland Darvaza - Bránu svobody, komplex postavený císařem Akbarou. V odpoledních hodinách navštívíme Taj Mahal, jeden ze sedmi současných divů světa, mauzoleum založené císařem Szachjahana na počest své manželky Mumtaz Mahal, postaven z bílého mramoru a byl stavěn přes 22 let a 22 tisíci řemeslníky. Možnost fakultativního výletu do místního divadla v Agra (za poplatek). Večeře a přenocování v hotelu v Agře. (Trasa cca 245 km).

Den 6
Po časné snídani vystěhování z hotelu, návštěva monumentální pevnosti Agra - největší a nejzachovalejší mongolský palác. Následně přejezd do New Delhi (Trasa cca 230 km) a v odpoledních hodinách nástup na "vlak do Bollywoodu". Noční přejezd do Bombaje. Večeře v podobě cestovních balíčků a přenocování ve vlaku.

Den 7
Příjezd do Bombaje v dopoledních hodinách. Transfer do hotelu, ubytování, snídaně, čas na osvěžení po cestě. Den začneme plavbou na ostrov Elephanta. Uvidíme skupinu sedmi chrámů vytesaných do skály, všechny s bohatou sochařskou výzdobou. Je to důležitý sakrální objekt postavený na přelomu 8./9. století, související především s uctíváním boha Šivy. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 40 km).

Den 8
Po snídani další prohlídka Bombaje - nejdynamičtějšího a nejkosmopolitnějšího města Indie, které je centrem indického obchodu, stejně jako filmových ateliérů Bollywood. Uvidíme: Bránu Indie nacházející se na břehu Arabského moře, stojící naproti exkluzivního hotelu Taj Mahal - oba objekty jsou symbolem města. Následně uvidíme jednu z nejkrásnějších památek Bombaje, vlakové nádraží Victoria Terminus a neogotické budovy univerzity. Přejedeme k fontáně "Flora", nacházející se v samém srdci Bombaje. Navštívíme mešitu svatého muže Haji Aliho, vybudovanou na malém ostrůvku. Možnost nakupování v místním bazaru. Návrat do hotelu na večeři a přenocování. (Trasa cca 50 km).

Den 9
Vystěhování z hotelu a transfer na letiště v Bombaji (snídaně formou cestovních balíčků).
04:30 Odlet z Bombaje.
06:00 Přílet do Dubaje.
07:25 Odlet z Dubaje.
11:30 Přílet do Varšavy.

Upozornění!
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady
Tento zájezd může být pro některé zatěžující především z důvodu přejezdů vlakem. Mějte na paměti, že silnice v Indii nejsou nejlepší kvality a totéž platí i pro autobusy a vlaky. Vlaky se značně liší od těch evropských, takže buďte připraveni i na případné nepohodlí a ne vždy nejčistší podmínky pro cestování. Vagóny se skládají z patrových lůžek umístěných v tzv. boxech, žádné klasické oddíly. Bohužel nemáme žádný vliv na to, jakou třídu dostaneme. Vlak je klimatizovaný. I přesto všechno je cestování vlakem určitě zajímavá zkušenost a příležitost k poznání místního koloritu Indie.Tip z okolí
Slavné věznice a pevnosti světa: Některé připomínají peklo, jiné se tyčí do nebes Lidé umírali při jejich stavbách, při obraně země před nepřítelem i na elektrických křeslech. Proslulé věznice a vojenské pevnosti mají pohnutou historii, ovšem je na nich cosi, co nutí turisty je v hojném počtu navštěvovat. Mohou to být pohnuté osudy jejich obyvatel, ale i atraktivní okolí nebo televizní soutěžní show.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.