Jižní Indie na kole

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Ubytování hotelového typu
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 52 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Tato cyklistická novinka nás zavede do tropického ráje, do jižní Indie, jež nabízí jedinečnou kombinaci fascinujících památek, pestrobarevného venkova i nádherné přírody. Během putování poznáme Indii ze všech stran, se všemi jejími ctnostmi i nectnostmi. Nad něčím užasneme, nad jinými věcmi budeme nevěřícně vrtět hlavou a někdy musíme přimhouřit oko.Společně navštívíme dva úchvatné jihoindické státy: chrámy oplývající Tamilnád a zelení překypující Kéralu. V poklidné a uvolněné atmosféře prozkoumáme vzácnou biodiverzitu pohoří Západního Ghátu , projížďkou mezi rýžovými políčky a čajovými plantážemi po zapadlých silničkách se seznámíme s autentickým jihoindickým venkovem, ve městech budeme obdivovat starobylé kulturní památky a nasávat vůni koření, vonných tyčinek i celosvětově známé indické kuchyně. Na závěr si odpočineme ve stínu kokosových palem na bílých plážích Arabského moře a nakoupíme suvenýry v malebném rybářském přístavu Kóčin.Víza:Od února 2016 mohou občané ČR nově za určitých podmínek obdržet indické elektronické turistické vízum (dále jen eTV). eTV si musí každý vyřídit sám prostřednictvím webových stránek a úhradu za něj provést přes internet platební kartou. V dostatečném předstihu vám zašleme instrukce a poradíme vám jak si o toto vízum zažádat.Klima:Budeme se pohybovat v ná­roč­nějších klimatických podmínkách, čeká nás převážně vlhko a přes den místy i horko. Předpokládaná teplota je kolem 28 °C až 31 °C přes den a 23 °C až 25 °C v noci. Během dne může občasně i sprchnout.Průvodce:21-296-702 Veronika Siňorová21-296-704 Tomáš PivodaNaše doporučení:Připravili jsme pro vás krátký instruktážní film, jak nejlépe zabalit kolo do letadla. Prohlédnou si ho můžete zde.

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1. – 2. den

Letecky Praha – Madrás, přesun do Puduččéri se zastávkou v Mahábalípuramu : unikátní monolitické skalní chrámy a reliéfy, první ochutnávka indické kuchyně; podvečerní procházka po pobřežní promenádě a odpočinek po cestě; Puduččéri – bývalé hlavní město francouzských držav s impozantními kostely a širokými bulváry.

3. den

Dopoledne sestavení kol a zahřívací etapa tropickými lesy do experimentální futuristické osady Auroville, jejímž posláním je podporovat spirituální rozvoj života (35 km).

4. den

Zahájení cyklistického putování na jih; první kontakt s indickým venkovem: plantáže banánovníků a cukrové třtiny, barevné hinduistické svatyně, melouny, manga, žakie; v podvečer dojezd do rušného Čidambaramu  (85 km/po rovině). 

5. den

Brzká ranní návštěva Natarádžova chrámu zasvěceného tančícímu Šivovi a možnost pozorovat hinduistické ceremonie a obřady nebo dostat požehnání od slona; odpoledne na kole do Pičavaramu krajem rybářských vesnic, jež se postupně vzpamatovávají z ničivé tsunami v roce 2004; fakultativně projížďka lodičkou rozsáhlou sítí kanálů mezi mangrovy (50 km).

6. den

Krajinou zavlažovacích kanálů a rýžových políček směřujeme do vnitrozemí; nocleh v Kumbakonamu (63 km).

7. den

Noříme se do srdce Tamilnádu, etapa nás provede po nejvýraznějších památkách slavné čólské říše: barevné gópury a obrovské vozy v Kumbakonamu, chrám Airavatešvara v Darasuramu obklopený malebnou zahradou, pro nenasyty zajížďka do Svámimalai – vesnice, která je uctívána jako jeden ze šesti posvátných příbytků Murugana, Šivova syna  (53 km)     

8. den

Den bez kol: za ranního chládku si prohlédneme Brhadéšvarův chrám  v Tándžávuru a zbytek dopoledne strávíme odpočinkem a procházkou po městě; odpoledne se přesuneme buď vlakem, nebo autobusem do předhůří pohoří Západní Ghát. 

9. – 10. den

Krajina se začíná měnit, přibylo zeleně i vodních nádrží, atmosféru dokreslují vinice zasazené pod žulovými masivy; cestu lemují stánky s různými druhy tropického ovoce, které svádí k ochutnání; příjemné osvěžení pod posvátnými vodopády Suruli (pozor na opice); závěrečné stoupání odvážně vedenými serpentinami s monumentálními výhledy zpět do údolí (2 dny/152 km/1150 m).

11. den

Volný den v oblasti NP Perijár zasazeném uprostřed pohoří Západní Gháts množstvím fakultativních programů: safari lodí po jezeře a pozorování divoké zvěře, setkání se slony – možnost projížďky, krmení a koupání; návštěva farmy s kořením; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění nebo kathakali – tradiční tanec. 

12. – 13. den

Oblastí koření, čaje a kaučukových plantáží sjíždíme do zelené úrodné nížiny při pobřeží Arabského moře; Kumarakom a oblast tzv. backwaters – spleti nekonečných vodních kanálů lemovaných malebnými rybářskými vesničkami s barevnými kostelíky (2 dny/166 km).

14. den

Kérala – jedna z nejbohatších a nejmalebnějších oblastí Indie, sítí kanálů a jezer připomínající Benátky; přívozem přes jezero Vembanad; fakultativně návštěva ptačí rezervace Kumarakom; západ slunce nad Arabským mořem (25 km).

15. den

Dopolední relaxace u moře, odpoledne na kole podél pobřeží do Kóčinu s možností koupání cestou (60 km).

16. – 17. den

Kóčin – staré přístavní město: portugalský kostel s bývalým hrobem Vasca de Gamy, čínské rybářské sítě, výstavní koloniální paláce či půvabná židovská synagoga; k večeři voňavá ryba zabalená v banánovém listu nebo kari z mořských plodů; zabalení kol a následující den letecky návrat do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.