Jižní Indie pro malé cestovatele

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 66 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Zveme vás i s dětmi do zelení překypující Kéraly, jihoindického státu, jenž se svou poklidnou a uvolněnou atmosférou tolik odlišuje od zbytku Indie. Program je primárně koncipován pro rodiny s dětmi, a proto je vyvážen co do poznávání památek, života místních lidí a pohybu v přírodě. Vydáme se od Malabarskeho pobřeží s jeho působivou sítí řek, kanálů a jezer, od nichž se táhnou nedozírné palmové háje, až k pahorkatině pokryté plantážemi čaje a zahradami koření. Navštívíme města jako Kóčín a Maduraj, která vás osloví jak svou bohatou historií, tak sakrálními stavbami. Vesnice v oblasti "backwaters" nám poodkryjí každodenní život místních obyvatel a v závěru si odpočineme u Indického oceánu na příjemné a klidné pláži Marari.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Kóčin: přílet do Kéraly – procházka starým přístavním městem; čínské rybářské sítě a plavba podél pobřeží při západu slunce.

3. den

Kóčin: katedrála Santa Cruz, uličky plné galerií a bazary s kořením; holandské, portugalské a britské koloniální domy, staré židovské město, kostel Sv. Františka s někdejším hrobem Vasca de Gamy; večer tradiční divadlo kathakali.  

4. den

Kóčin – Munnar: přejezd přes Kardamomské hory se zastávkami u plantáží s kořením a kávou do horského městečka v horské oblasti Západní Ghát – návštěva továrny na zpracování čaje.

5. den

Západní Ghát : pěší procházka čajovými plantážemi – možnost půjčit si kola a prozkoumat oblast z jeho sedla; NP Eravikulam s populací tahra jihoindického; alternativně celodenní pěší výlet na Meesapulimalu (2640 m) – druhá nejvyšší hora jižní Indie.

6. den

Munnar – Maduraj: přejezd do Tamilnádu a posvátného města Maduraj – dle legendy sídlo samotného Šivy; chrámový komplex Šrí Mínákší – symbol drávidského jihu; nezapomenutelné večerní ceremonie a hinduistické obřady.

7. den

Maduraj – NP Perijár: prohlídka indicko-saracénskeho paláce Nájaka Tirumalaje; přejezd k přírodní rezervaci Perijár, po ubytování setkání se slony – možnost projížďky, krmení a koupání. 

8. den

NP Perijár: projížďka lodí po jezeře v přírodní rezervaci a pozorování divoké zvěře; uvaříme oběd společně s kuchařem, jenž nás zasvětí do tajů jihoindické kuchyně; večer kalaripajattu – představení starověkého jihoindického bojového umění.

9.–10. den

Perijár – backwaters: dopoledne přejezd do Benátek jihu – Allapuzy; nalodění na kettuvallam (někdejší obchodní plavidlo přestavěné na hausbót) – plavba fantastickou spletí kanálů; "Blok R" – kokosová plantáž pod úrovní moře, vesničky, manufaktury na zpracování kokosových vláken, dům Cyriaka Eliáše Chavary, kostel St. Mary's Forena aj.; nocleh na lodi u ostrova "Písky noci" a chrám Onnamkara. 

11. den

Backwaters – Mararikulam: ukončení plavby a přejezd k Indickému oceánu; ubytování v poklidném rezortu u Marari Beach – krásný táhlý pás bělavé pláže.

12.–14. den

Mararikulam: třídenní individuální odpočinek na pláži – možnost zapůjčení kola, rybaření, výlety po okolí, ájurvédské masáže.

15. den

Kóčin – Praha: v noci přejezd do Kóčinu a odlet do ČR, přílet týž den.    

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.