Ladakh (Himálaj)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Ladakh
Typ ubytování Hotely, homestays
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 63 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

15-denní workshop zaměřený na fotografování nejkrásnějších koutů Ladakhu. Ladakh je oblast v severním indickém Himálaji ležící hraničící s Tibetem a Pákistanem. Po silnici se sem dostanete jen asi 4 měsíce v roce, neboť je od zbytku svět oddělena vysokohorkými sedly vysokými přes 4500 metrů. Ladakh znamená v překladu „Země zářících sedel“. Je obývána převážně budhisty.

Popis ubytování

v Ladaku a Delhi v homestays a hotelích v dvojlůžkových pokojích, noc u jezera Tso Moriri v homestay nebo ve stanovém táboře.

Popis lokality ubytování

Ubytování v závislosti na lokaci, hotely, homestay nebo stanový tábor.

Program zájezdu

1.den: Praha – Delhi

Přelet Praha – Delhi

2.den: Přelet Delhi – Leh v ranních hodinách

Odpočinek, aklimatizace, lehká procházka v centru Leh s fotografování při večerním světle. Možnost návštěvy paláce, podle kterého byla postavena Potala v Lhase.

3., 4.den: Cesta terénními automobily po klášterech v údolí horního Indu

(fotografování v interiérech a exteriérech) – Tiksey, Stakna, Spituk (dle času) Fotografování krajiny v ranním světle, ranní pudja (modlitby) v klášteře. Slavnost v klášteře (Lamayuru 2015)- tantristické tance mnichů v maskách Nenáročný den, aklimatizace

5.,6.den: Cesta jeepem do údolí Nubra v pohraniční zóně

Údolí odříznuté od světa vysokými sedly. Rozsáhlé údolí řeky Shyok tekoucí do Pákistánu. Přejezd jednoho z nejvyšších silničních sedel na světě Khardung La 5600m, písečné duny v okolí Hunderu, klášter Diskit, nocleh v Sumuru, druhý den návrat do Leh. Údolí Nubra se nachází v nadmořské výšce kolem 3500m - cesta je opět výbornou přípravou na vyšší nadmořské výšky u Tso Moriri.

7.,8.den: Dvoudenní cesta jeepem k jezeru Tso Moriri ve výšce 4000m

Místo výskytu vzácných vodních ptáků včetně velmi vzácného jeřába černohlavého, pokud budeme mít štěstí narazíme na stádo divokých oslů. Oblast je obývána kočovnými Changpy, kteří chovají jaky a kozičky pašmíny. Noc v Korzoku (klášter 4900m). Vyzkoušíme čerstvý sýr z jačího mléka. Druhý den budeme fotografovat u slaného jezera Tso Kar. Oblast představuje velice citlivý ekosystém s jedinečným rostlinstvem a živočichy. Noc ve stanech. Návrat do Leh.

9.,10.den: Cesta jeepem do izolovaných vesnic Dha a Hanu/Brogpové

Spaní v homestays. Život v ladackých vesnicích. Cesta jeepem do izolovaných vesnic Dha a Hanu, kde žijí Brogpové, komunita Dardů, kteří přišli do této oblasti z okolí Gilgitu (Pákistan), ale zachovali si budhistickou víru. Říká se jim někdy květinoví lidé, díky květinám na svých kloboucích. O tomto národu se předpokládá, že jsou posledními zbytky Árijců, předchůdců Indo-Evropanů, kam se řadíme i my. Návštěva této oblasti vyžaduje zvláštní povolení.

11. den: cesta jeepem zpět do Leh

cestou návštěva kláštera v Alchi s jedinečnými freskami. (Pokud stihneme i klášter v Likir).

12. den: Návštěva kláštera Hemis

Výstup k horským motlitebnám s jeskyní.

13.den: Výstup ke klášteru Tsemo.

Prohlídka Leh.

14.den: Let do Dilíí

návštěva zajímavých míst v 10-miliónové megapoli, noční fotografování, noc v hotelu

15.den: Dillí

návštěva zajímavých míst. Večer odlet do ČR

16.den

Přílet do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.