Nepál - na úpatí Himalájí

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nepál
Název ubytování Nepál - na úpatí Himalájí
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 48 622 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Ubytování:

Hotely *** a v tzv. lodge (hodnocení podle místní kategorie) - 8 započatých ubytovacích dnů v hotelu: Bhaktapur - 1 noc, Nagarkot - 1 noc, Pokhara - 2 noci, NP Čitvan - 2 noci, Káthmándú - 2 noci.

Pokoje: bez možnosti přistýlek

Strava: snídaně a večeře, 2 obědy

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: let pravidelnou linkou Varšava - Káthmándú - Varšava (s přestupem), letištní taxy, ubytování (8 nocí v hotelech*** a tzv. lodge), přejezdy klimatizovaným autokarem nebo minibusem, snídaně a večeře, služby polsky mluvícího průvodce, turistický program, 1 láhev vody na osobu a den, balíček pojištění TU Europa standard (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné a spropitné pro místní průvodce, nosiče zavazadel, číšníky (cca 175 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku), osobní výdaje, jídla a nápoje, které nejsou uvedeny v popisu hotelu, vízum do Nepálu (25 USD nebo 20 EUR), poplatky za fotografování a filmování (cca 40 USD) a fakultativní výlety: let nad Himalájemi (cca 270 USD), východ slunce v horách (cca 20 USD).
Upozornění! Výše uvedené ceny víz a poplatky za balíček účasti na programu, byly uvedeny ke dni 1.4.2016, můžou se změnit.Výlety v okolíLet nad Himalájemi
Přibližně hodinový přelet letadlem podél nejvyšší části Himalájí, korunovaný výhledem na Mount Everest (8848 m). Odlet a návrat do Káthmándú. Prodávány jsou výhradně místa u oken. Let je realizován pouze za příznivých klimatických podmínek a dobré viditelnosti na zasněžené sedmi a osmitisícovky. Cena cca 220 USD.

Východ slunce v horách
Jedná se o výlet v brzkých ranních hodinách k vyhlídkovému místu na vysoké Himálaje. Vesnice Sarangkot se nachází asi 1600 metrů nad mořem, několik kilometrů od Pokhary (cca1 hod. jízdy autobusem), kde za jasného dne můžete vidět masiv Annapurny (Annapurna II, 7937 m n. m.), Dhaulagiri (8167 m n. m.), Machhapuchhare (6993 m n. m.). Je to jedno z nejkrásnějších vyhlídkových míst v Nepálu, odkud můžete obdivovat nádhernou scenérii, jakou je „rozsvícení vrcholů“ chvíli před východem slunce, kdy slunce ještě není vidět na obzoru, ale nejvyšší vrcholy již zachytily první paprsky. Úspěch výpravy je zcela závislý na počasí. Cena cca  20 USD.VízaNepálské vízum
- pro získání nepálského víza (vydanému na letišti v Káthmándú) potřebujete 1 barevnou fotografii a jednu volnou stránku v cestovním pase
- cestovní pas musí být platný po dobu nejméně 6 měsíců od data návratu
- cena víza je 25 USD nebo 20 EURProgramKáthmándú a střecha světa • nevarská města a vesnice - Bhaktapur, Nagarkot • Chrám spícího Vishnu v Budhanilkaenha • Patan - Město krásy • Pokhara • Malý Tibet • safari v Národním parku Čitvan • Himaláje sahající až do nebes

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
15:30 Setkání na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stánku cestovní kanceláře Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem. Let pravidelnou linkou na trase Varšava - Káthmándú (s přestupem v Doha).
17:30 Odlet z Varšavy.
Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.

Den 2
01:10 Přílet do Doha.
04:00 Odlet z Doha.
11:10 Přílet do Káthmándú. Po příletu pasová a vízová kontrola, přejezd do Bhaktapuru, zvaného také Bhadgaon (města následovníků), třetího největšího nevarského města ležícího v údolí Káthmándú. Bhaktapur se nachází asi 14 km od hlavního města Nepálu a leží v nadmořské výšce asi 1400 m. Byl založen v devátém století a do dnešního dne se vyznačuje svou dřevěno-cihelnou středověkou architekturou. Během procházky městem uvidíme Durbar Square - hlavní náměstí, na kterém stojí Palác 55 oken. Tento palác byl postaven za vlády krále Bhupatendra Malla. Dále uvidíme chrám Nyatapola - nádherný pětiposchoďový chrám v architektonickém stylu pagody, věnovaný Siddhi a Lakshmi - dvěma ženským bohyním souvisejícím se štěstím a prosperitou. Večeře a přenocování v hotelu v Bhaktapuru. (Trasa cca 20 km, výška cca 1400 m n. m.).

Den 3
Po snídani navštívíme Káthmándú - správní a kulturní hlavní město Nepálu. Uvidíme historickou část města - Durbar Square (náměstí Durbar), kde budeme obdivovat nespočet chrámů v různých architektonických stylech a bohatě zdobený královský palác a nádvoří domu živé bohyně Kumari - patronky města. Následně navštívíme Bouddhnath - největší stúpu, jedno z nejdůležitějších center tibetského buddhismu v Nepálu. Přejedeme do Nagarkot - města vzdáleného asi 32 km od Káthmándú, nacházejícího se v malebné horské krajině. Je to skvělé vyhlídkové místo na Vysoké Himálaje. Za jasného počasí lze vidět stále zasněžené sedmitisícovky. Večeře a přenocování v okolí Nagarkot. (Trasa cca 25 km, výška cca 2200 m. n. m.).

Den 4
Po snídani pro zájemce ranní přelet nad Himalájemi (za poplatek). Následně navštívíme chrám v Budhanilkantha, kde se nachází čedičová socha spícího Višny (zvaného také jako Narayan), jednoho z nejdůležitějších božstev Nepálu. Tato pětimetrová socha je stará kolem tisíce let. Spící Višna na hadí posteli je jednou z hlavních hinduistických svatyní a poutní místo v údolí Káthmándú. Následně navštívíme nevarské město Patan, zvané také Lalitpur neboli „Město krásy". Večeře a přenocování v hotelu v okolí Káthmándú. (Trasa cca 40 km, výška cca 1500 m n. m.).

Den 5
Po snídani přejezd malebnou silnicí vinoucí se podhůřím Himalájí až k Pokhara (cca 7 hod.). Během cesty budeme obdivovat nádhernou horskou krajinu, závěsné mosty nad dravými himálajskými řekami, terasovitá pole a nepálské vesnice. Díky své poloze na úpatí hor je Pokhara druhou nejvýznamnější turistickou destinací v Nepálu a také nejpopulárnější základnou pro trekkingové skupiny na masiv Annapurna. Jezero Phewa je srdcem města a zrcadlem, ve kterém se za dobré viditelnosti odráží zasněžené himálajské vrcholy a krásná svatá hora Machhapuchhare (6993 m), což vytváří atmosféru klidu a magie. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 220 km, výška cca 800 m n. m.).

Den 6
Pro zájemce výlet do Sarangkot na východ slunce v horách (za poplatek). Po výletu návrat do hotelu na snídani. Následuje prohlídka Pokhary. Uvidíme vodopád Davis, částečně skrytý pod zemí, který má svůj původ v jezeře Phewa. Poté navštívíme jeskyni Gupteshwor Mahadev. Jeskyně se dělí na dvě části - první je zasvěcená výhradně Šivovi, při přechodu do druhé uvidíme část podzemního vodopádu Davis. Dalším bodem programu je tibetský uprchlický tábor s názvem Malý Tibet, kde Tibeťané volně kultivují své zvyky, náboženství, tradice, zabývají se rukodělným řemeslem a hlavně tkají vlněné koberce. V odpoledních hodinách ve volném čase: možnost strávit klidné chvíle na lodi na jezeře (v ceně výletu), krátká procházka nebo nakupovací šílenství na hlavní nákupní ulici Pokhara. Večeře a přenocování v hotelu. (Trasa cca 20 km, výška cca 800 m n. m.).

Den 7
Snídaně, vystěhování a přejezd k Národnímu parku Čitvan (nejlepší místo na safari v Nepálu). V Čitvanu žijí na rozloze asi 1000 km² různé druhy zvířat, například: bengálští tygři, krokodýli, opice, nosorožci, stejně jako více než 450 druhů ptáků. Procházka k vyhlídkovému místu nad řeku, kde budeme obdivovat západ slunce. Oběd, večeře a přenocování v chatě. (Trasa cca 200 km, výška cca 800 m n. m.).

Den 8
Brzká snídaně a návštěva sloní farmy. Den strávíme aktivním odpočinkem mezi zelení Národního parku Čitvan. Aktivity v ceně: safari na slonech, rafting na tradičních lodích vyhloubených z jediného kmene stromu Kapok na řece Rapti (v závislosti na hladině vody v řece), případně procházka džunglí spojená s pozorováním zvířat. Oběd, večeře a přenocování v chatě. Večer ukázka tance Tharu. (Trasa cca 10 km, výška cca 350 m n. m.).

Den 9
Po snídani přejezd k hlavnímu městu Nepálu. Cestou navštívíme nádherně umístěnou stúpu Swayambhunath, která nabízí úchvatný výhled na celé údolí Káthmándú. Je to místo, jež navštěvují stovky modlících se poutníků s kadidly, mluvících mantry a nesoucích dary, které jsou okamžitě ukradeny mnoha opicemi, jež zde žijí. Večeře v místní nevárské restauraci společně s ukázkami tanců a živou hudbou. Přenocování v hotelu v Káthmándú. (Trasa cca 160 km - cca 6 hodin, výška cca 1400 m n. m.).

Den 10
Po snídani přejezd k chrámu Dakshinkali - věnovanému bohyni Kali - hinduistické bohyni času a smrti, porazitelce démonů a sil zla. Některé dny v týdnu jsou zde věřícími přinášeny krvavé zvířecí oběti. Následuje prohlídka Kirtipuru. Toto historické nevarské město se nachází na kopci, ze kterého se rozprostírá výhled na celé údolí Káthmándú. Bylo založeno ve dvanáctém století a v dřívějších dobách bylo obklopeno obrovskou stěnou s 12 branami. Z tohoto starobylého království zahájil Prithivi Narayan Shaha dobývání údolí a sjednocování Nepálu v roce 1769. Procházejíc se po Kirtipuru můžeme vidět klidné městečko s původní sítí ulic, staré cihlové domy a chrámy postavené v typickém nevarském stylu. Uvidíme největší komplex hinduistických chrámů Pashupatinath u svaté řeky Bagmati, kde probíhají kremace. Transfer na letiště (Trasa cca 50 km, výška cca 1500 m n. m.).
20:55 Odlet z Káthmándú.
23:45 Přílet do Doha.

Den 11
01:55 Odlet z Doha.
06:10 Přílet do Varšavy.

Upozornění!              
- Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno či zrušeno.
- Časy odletů jsou orientační a mohou se lišit v závislosti na skupině. Aktuální rozpis letů je třeba sledovat na: http://r.pl/rozklady.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.