Nepál - Poznání pro Každého

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 44 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ zájezd pro všechny, kdo se chtějí podívat do země oblíbené horolezci a turisty na delších trecích. My nebudeme potřebovat ani těžké pohory, ani mačky nebo expediční stany: nadmořská výška Káthmándů je 1 400 m n.m., Pokhara 900 m n. m., NP Chitwan 200 m n. m.Bohatou historii a nejkrásnější zákoutí zajímavé země pod Himálají poznáme „nalehko“, pouze s fotoaparátem. Přesto strávíme většinu času venku mimo dopravní prostředky.Nejlépe, jak můžeme Nepálu pomoci po zemětřesení v roce 2015, je navštívit tuto zemi jako turista.Očkování do Nepálu není povinné. Přesto doporučujeme případné očkování konzultovat s Vaším osobním lékařem vzhledem k individuálnímu zdravotnímu stavu každého cestujícího. Teploty před den mohou být až 30 stupňů, v noci okolo 15 až 20.Za mírný příplatek je možné pokračovat na 5 denní zájezd do Indie, při kterém poznáte hlavní město New Delhi a skvostné památky v jeho okolí.

Program zájezdu

1. den

 Odlet z Prahy do Dubai a po přestupu po půlnoci odlet dále.

2. den

Přílet do hlavního města Nepálu – Káthmándů. Návštěva náměstí Durbar s typickými nepálskými pagodami.

3. den

 Chrámový komplex Pashupatinath, nejposvátnější místo nepálských buddhistů, největší buddhistická stupa na světě Budhanáth (UNESCO).

4. den

 Přesun autobusem do národního parku Chitwan. Ubytování v resortu v džungli, sloní safari, koupání slonů, pozorování ptáků atp.

5. den

Více informací na webu CK.

6. den

dtto. Přesun do malebného města Pokhara.

7. den

 Oddech na břehu jezera Feva Lake, různé aktivity – půjčení kola, lodičky na jezeře, výstup na Stupu světového míru nad jezerem, paragliding apod.

8. den

 Návrat do Káthmándú. 

9. den

 Nabídka výletů, např. vyhlídkový let k Mount Everestu, rafting na řece Dudh Kosi, královské město Patan. Navečer společný výlet na Swayabunáth – Opičí chrám s panoramatickým výhledem na celé Káthmándú.  10. den: Odlet do Evropy nebo pokračování do Indie: 10. den:  Přelet do New Delhi, hlavního města Indie, ubytování a krátká prohlídka památek, Červená pevnost a India gate. 11. den: Přesun ranním vlakem do města Agra, návštěva a prohlídka údajně nejkrásnější stavby světa a největšího památníku lásky, mauzolea Taj mahal, postaveného ze sněhobílého mramoru. Oddech a procházky po jeho krásných zahradách. Opuštěné bývalé hlavní město Akbarovi říše, tajemné město duchů Fatépur Sikrí s mnoha zachovalými stavbami a památkami nad kterými se vám zatají dech, stejně jako při pohledu na nejvyšší bránu v Asii v páteční mešitě. Návrat do New Delhi. 12., 13. den: Návštěva Amritsaru a hlavně jeho Zlatého chrámu, města otevřeného pro všechny mírumilovné lidi všech ras a náboženství, jeden z nejsilnějších zážitků v Indii jako to nejlepší na konec. Staneme se malou kapkou v nekonečném moři poutníků. Návrat vlakem zpět do New Delhi. 14. den: Oddech, nákupy na početných tržištích a v obchodech, poslední dotyky s touto neuvěřitelnou a rozporuplnou zemí. Návštěva historického komplexu Qutub Minar, který je známý jako nejvyšší a nejkrásnější minaret v Indii. 15. den: Odlet do Evropy.

10. den

 Odlet do Evropy nebo pokračování do   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.