Nepál, Sikkim a Bhútán

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Nepál, Bhútán
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 94 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cestu začneme v Nepálu, nové demokracii s dlouhou a bouřlivou minulostí, jež zde zanechala stopy v podobě zdobných paláců, vyřezávaných chrámů a pestrých zvyků. V Indii se svezeme vláčkem zapsaným na Seznamu světového dědictví UNESCO, jehož úzkorozchodné koleje vedou do horského střediska Dárdžiling, někdejšího letního sídla Britů. Právě zde prožil větší část svého života legendární šerpa Tenzing Norgay a právě ze zdejších plantáží putují do světa tisíce tun proslulého čaje Pekoe. V závěru putování navštívíme Bhútán – poslední buddhistické království a jednu z mála zemí světa, jež si uchovává díky své politice a nelehké dostupnosti neopakovatelnou kulturu. Ukáže nám své tajemné kláštery a starověké pevnosti, uchvátí svými lesy pokrytými údolími ve stínu Himálaje.Poznámka:Zájezd lze prodloužit pobytem u moře v Thajsku – více informací v kanceláři.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně, plná penze

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Káthmándú: přílet a první seznámení s hl. m. Nepálu a jeho starým centrem – káthmándské náměstí Darbar s palácem žijící bohyně Kumárí a nespočtem chrámů.

3. den

Káthmándú – Nagarkót: celodenní okruh Káthmándským údolím – hinduistické centrum Pašupatináth s posvátným Šivovým chrámem, buddhistická stúpa Svajambhunáth obklopená houfy opic; nocleh v Nagarkótu s výhledem na Himálaj.

4. den

Bhaktapur – Káthmándú – Siliguri: přes nádherné bývalé hlavní město Bhaktapur , proslulé svými náměstími a vyřezávanými okny, zpět do Káthmándú; odlet do Bhadrapuru a dále přes hranici s Indií do Siliguri.

5. den

Siliguri – Dárdžiling: výjezd parním úzkorozchodným vláčkem z koloniálních dob do půvabného hájemství čaje a někdejšího letního britského sídla Dárdžilingu.

6. den

Dárdžiling: brzy ráno vyjížďka za svítáním na Tiger Hill, odkud se nabízejí výhledy na osmitisícovku Kančendžengu (stejnojmenný NP byl v r. 2016 zapsán na seznam Světového dědictví UNESCO); toulky městem – Himálajské horolezecké muzeum a hrob Tenzinga Norgaye; gompy tibetských usedlíků i plantáže proslulých odrůd čaje Pekoe.

7. den

Dárdžiling – Pelling: odjezd do Sikkimu – vesnička Pelling usazená na horském hřbetu, jeden z nejstarších sikkimských buddhistických klášterů Pemajangce a opět dechberoucí výhledy na osmitisícovou Kančendžengu.

8. den

Pelling – Gangtók: přejezd malebnými údolími s úchvatnými výhledy do Gangtóku – hl. m. indického Sikkimu; večerní procházka starým centrem.

9. den

Gangtók: návštěva tibetské gompy Rumtek z 16. stol., orchidejová zahrada a Ústav tibetologie s bohatými sbírkami umění.

10. den

Gangtók – Džajgáon: celodenní přesun na hranice s Bhútánem.

11. den

Phuentšoling – Thimpu: stoupání krajem lesů, hor a údolí po první bhútánské silnici přes gompu Kharbandi – cestou zastávka u odvážného projektu vodní elektrárny Čhukha, jež zásobuje vodou celý Bhútán; vpodvečer příjezd do hl. m.

12. den

Thimpu: národní zvíře takin a chrám Čangangkhang, památný čorten, ženský klášter Dubthob s vyhlídkou na nejrozlehlejší bhútánskou pevnost Tašičhodzong, 51 m vysoký Buddha Dordenma; Zorig Chusum – 13 tradičních uměleckých řemesel, archiv Národní knihovny s kolekcí starověkých buddhistických textů a největší kniha na světě.

13. den

Thimpu – Paro: přejezd údolím Paro – pevnosti Rinpung (tzv. "kupa drahokamů”) a Drukgjel dzong (obě ze 17. stol.), Ta dzong – Národní muzeum (dříve strážní věž), Kjiču Lhakhang – jedna ze 108 posvátných himálajských svatyní ze 7. stol.

14. den

Paro: čorten Satsam; výstup k nejznámějšímu klášteru Taktsang Pelphug – „Tygří hnízdo“, sestup do údolí a piknik v jabloňovém sadu.

15. den

Paro – Dillí: dopoledne přelet do Dillí; odpoledne individuální volno nebo fakultativně prohlídka města.

16. den

Dillí – Praha: letecký návrat do ČR.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.