Sikkim a Dárdžíling na kole a perly střední Indie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel chata nebo ubytovna
Druh zájezdu Aktivní, na kolo
Cena za osobu celkem za 47 000 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Cykloturistika v himálajské oblasti mezi Nepálem, Bhútánem a Tibetem

Popis stravování

Z vlastních zásob. V Sikkimu je to obdobné jako ve zbytku Indie – možnosti nákupu jídla jsou všude po trase. Snídaně a večeře v místě ubytování, převážně indická (rýže, dhal, různé placky) a čínská kuchyně (nudle jako chowmein s velkými variacemi).

Popis ubytování

Nocuje se v menších hotýlcích, většinou i s teplou vodou. Vlastní spacák se bude určitě hodit především z hygienických důvodů, na Sandakphu může být teplota i jen okolo nuly.

Program zájezdu

1.–2. den

Letecky do Dillí a vnitrostátní linkou do Bagdogry, autem do Siliguri.

3.–4. den

Smontování kol a vyjíždíme do divokého údolí řeky Tisty, odkud vystoupáme do Kalimpongu. Přes vyhlídku na celý masiv Kančenčungy (Deolo, 1700 m) sjedeme úžasných 20 km vedlejší asfaltkou na hranice Sikkimu, naložíme kola a dojedeme do hlavního města Gangtoku (2200 m) – cestou případně klášter Rumtek a/nebo Tibetologický Institut. Večerní město.

5.–6. den

Okružní cykloprohlídka Gangtoku a okolí – Královská kaple Tsuklaghang, klášter Enchey, vyhlídky Hanuman Tok, Ganesh Tok, nádherně umístěná přírodní ZOO, Tashi View Point. Výlet džípem k posvátnému Tsomgo Lake u tibetských hranic ve výšce 3700 m.

7.–8. den

Přes památník usmíření v Kabi do Severního Sikkimu. Životem tepající klášter Phodong a převážně s kopce a po proudu řeky Teesty přes Dikchu do Singtamu, naložení kol a výjezd terasovými rýžovými poli a čajovými plantážemi přes Temi a Damthang do Namchi. Prohlídka Namchi s 32 m vysokou sochou Šivy a kopiemi 12 nejposvátnějších hinduistických chrámů (Jyotirlinga) a Samdruptse s 36 m vysokou sochou šiřitele buddhismu Padmasambhavy s chrámem uvnitř, na kolech do Ravangly.

9.–10. den

Nový Buddha Park s obrovitou sochou na pozadí ledovců, bönistický klášter Yungdrung Dungdrakling, nejposvátnější místo Sikkimu Tashiding na vrcholu stejnojmenného kopce. Yoksum je prvním hlavním městem Sikkimu se zachovaným kamenným korunovačním trůnem, velkolepé vodopády, pro buddhisty i hinduisty posvátné jezero Kheočeopari.

11.–12. den

Okolo kamenných zahrad do Pellingu – nádherně umístěný klášter Sanga Chelling s další novou mohutnou sochou (Čenrezing), nejhodnotnější klášter Pemayangtse, magické zříceniny bývalého hlavního města Rabdantse. Ohromující sjezd přes Gyalshing do údolí Rangitu, hinduistický klášter Legship okolo horkých pramenů s posvátnou jeskyní Reshi do Naya Bazaar, vrátíme se do Západního Bengálska a mezi čajovými plantážemi vystoupáme do Dárdžílingu.

13.–16. den

Dárdžíling (2134 m) korunovaný hinduistickým chrámem Mahakal, jež je považován za vtělení boha Šivy. Přímo k němu se přimyká budhistická svatyně, dokládající harmonii mezi hinduismem a budhismem. Dále kromě zooparku navštívíme Himálajské horolezecké muzeum HMI s náhrobkem Tenziga Norgaje, tibetské uprchlické centrum, atd. Kombinace kolo + trek: Dárdžíling – Maneybhanyang (2134 m) – Tonglu (3070 m) – Sandakphu (3636 m) – sestup do Rimbiku a zpět do do Maneybhanyangu.

17.–18. den

Přes Mirik na kole do Siliguri, kde si kola opět sbalíme a přesuneme se vnitrostátní linkou z Bagdogry do Dillí.

19.–22. den

Zlatý trojúhelník Indie – Dillí – Agra – Jaipur – Dillí – nejen památky zahrnuté do UNESCO. Dillí – páteční mešita Jama Masjid, mughalský palác Red Fort, lotosový chrám Baháí, nerezavějící železný sloup v komplexu Qutab Minar, Humajůnova hrobka,… Autem přejezd do Agry – palác Taj Mahál, „Slza na tváři věčnosti” z bílého mramoru. Červená pevnost stavitele Akbara Velikého. Jaipur – „Růžové město” - hlavní město barevného Rádžastánu. Sídlo maháradži – „městský palác”. Astronomická observatoř Jantar Mantar,…

23. den

Odlet domů.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.