Srí Lanka a Jižní Indie - setkání dvou kultur

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie, Srí Lanka
Název ubytování Srí Lanka a Jižní Indie - setkání dvou kultur
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 54 045 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

INDIE:

Hotely *** dle místní kategorie - (5 nocí v hotelu: Trivandrum - 1noc, Madurai - 1 noc, PN Periyar - 1 noc, Cochin - 1 noc, na lodi kategorie odpovídající *** - dle organizátora zájezdu - 1 noc).

Pokoje: bez možnosti přistýlky, klimatizace nebo stropní ventilátor

Strava: snídaně a večeře

SRI LANKA:

Hotely kategorie **/ *** dle ohodnocení organizátora zájezdu - 9 nocí 

Pokoje: ve všech hotelích jsou pokoje vybaveny koupelnou, klimatizací, často mini barem (za poplatek) a TV.

Vybavení: restaurace, bar a u většiny hotelů také bazén a internet.

Popis stravování

Polopenze

Popis ubytování

CenaZákladní cena zahrnuje: přelet charterovým letadlem na trase Varšava - Kolombo, vnitřní přelety na trase Kolombo - Cochin, Trivandrum - Kolombo (váhový limit zavazadel 20 kg + 5 kg), letištní taxy, ubytování: 10 nebo 11 nocí během okružní části, 10 nebo 11 snídaní, 10 nebo 11 večeří, transfery klimatizovaným autokarem, služby polského delegáta a rezidenta během pobytové části, turistický program viz níže, pojištění TU Europa (úrazové pojištění a léčebné výlohy, trvalé následky, asistenční služby a pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: vstupné do navštěvovaných objektů, spropitné pro místní průvodce, řidiče, nosiče zavazadel, číšníky, obsluhy skupiny v systému TGS (včetně nákladů za účast v programu cca 310 USD, povinný poplatek průvodci formou balíčku). Nezahrnuje: osobní výdaje, další jídla a nápoje (které nejsou uvedeny v programu), srílanské a indické vízum, poplatky za možnost fotografování a natáčení (cca 30 USD) a fakultativní výlety.

Fakultativní výlety: ajurvédská masáž (cca 40 USD), projížďka na slonovi (cca 40 USD).

Upozornění! Výše uvedené ceny a poplatky za balíček účasti v programu se vztahují ke dni 28.02.2016 a mohou být změněny.VízaIndické vízum
- k realizaci programu je zapotřebí turistické vízum do Indie
- cestovní pas musí mít platnost min. 6 měsíců po návratu z Indie
- v cestovním pase musí být min. 2 volné stránky na víza
- pro získání indického víza je zapořebí:
- 1x vyplněný formulář on-line (vyplněný formulář je zapotřebí 1x vytisknout a podepsat pod fotografii a na druhé straně formuláře)
- kopie datové stránky pasu
- 1x fotografie 5x5 cm (nutné bílé pozadí fotograie) + stejná fotografie nahraná v aplikaci on-line formuláře!!
- v případě, že cestuje nezletilé dítě, je potřeba doložit souhlas rodičů s cestou
- platnost turistického víza: dle letenky
- poplatek za vyřízení turistického víza: 2250 Kč
- doba vyřízení víza: cca 21 dní

Vízum na Srí Lanku
Srí Lanka od 1. ledna 2012 zpoplatňuje krátkodobý pobyt cizinců (do 30 dnů). Každý zájemce o pobyt na ostrově se musí před příjezdem na Srí Lanku elektronicky registrovat na www.eta.gov.lk (ETA=Electronic Travel Authorization) a zaplatit kartou 20 USD (stejná částka pro turistická i business víza). Platba prostřednictvím ETA je možná i po příletu na letišti v ceně 25 USD. Při příletu je třeba vyplnit Immigration Landing Card.

Výše uvedené informace jsou platné pouze pro obyvatele ČR. Klienti, kteří mají jiný než český cestovní pas jsou povinni si vízum zajistit sami.ProgramMadurai - země nektaru • Allepey - plavba po ramenech řeky Keraly • multikulturní Cochin • sloní sirotčinec • Kandy a chrám Buddhova zubu • skalní pevnost Sigiriya • čajové plantáže • safari v Národním parku Minneriya • Matale - zahrada koření

Den 1
Zájezd je organizován s leteckou dopravou z Varšavy. V případě Vašeho zájmu je možné dokoupit letenky na trase Praha - Varšava - Praha (cena na ověření, nejedná se o navazující let).
Sraz na letišti F. Chopina ve Varšavě, u stanoviště Rainbow Tours 2 hodiny před plánovaným odletem letadla. Aktuální letové řády sledujte na: R.pl/rozklady. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla).

Den 2
Přílet do Kolomba. Pasové a vízové odbavení a setkání s delegátem. Krátká prohlídka Kolomba - barevné metropole, ve které jsou protkány stopy koloniální minulosti s městským shonem a moderností. Uvidíme mimo jiné: buddhistický chrám, kostel Wolvendhal (památka z období holandské nadvlády), radnici, Skořicové zahrady - exkluzivní předměstí, kde se nachází v krásných postkoloniálních vilách četná velvyslanectví a elitní školy, Bandaranaike Memorial International Conference Hall - dar pro Srí Lanku od Čínské lidové republiky, stejně jako repliku sochy Buddhy Aukana, v překladu „pojídající slunce“. Přejezd do hotelu, večeře. (Trasa asi 80 km).

Den 3
Snídaně (případně formou balíčku) a přelet do Cochin, významného přístavu pro obchodníky s kořením a židovského městečka s více než tisíc let starou historií. Cochin si zachovalo své dávné kouzlo města, kam mořem cestovali obchodníci západního světa během hledání drahocenného pepře, přičemž zde zanechávali své tradice a zvyky. Dodnes lze ve zdejší architektuře rozeznat portugalský, holandský, židovský a britský vliv. V rámci programu návštěva: baziliky Santa Cruz, židovské synagogy a paláce Mattancherry (postaveného Portugalci v roce 1557). Večer ukázka klasického indického tance Kathakali. Večeře a přenocování v Cochin. (Trasa asi 50 km).

Den 4
Po snídani přejezd do Allepey na celodenní plavbu kanály a rameny řeky Keraly. Bude příležitost k obdivování malých ostrovů, malebných krajin a nedotčené přírody. Cestou oběd s místními lahůdkami připravený posádkou lodi. Plavba je nejlepší způsob poznání tradic a způsobu života místních obyvatel v klidné a relaxační atmosféře. Všechny lodě jsou vybaveny kuchyňským koutem, ložnicí a koupelnou (v kajutě), chybí klimatizace. Večeře a přenocování na lodi. (Trasa asi 70 km).

Den 5
Po snídani přejezd přes malebné oblasti s plantážemi kardamomu, kakaa, zeleného pepře a ořechů. Pojedeme do Národního parku Periyar známého jako "útočiště divokých zvířat". Oblast se nachází na břehu velkého umělého jezera, které vzniklo po vybudování přehrady na řece Periyar, jako součást projektu pro ochranu určitých druhů zvířat, jakými jsou například: sloni, tygři a levharti. Při troše štěstí se nám podaří spatřit některé z těchto zvířat během procházky parkem. Následně ukázka jihoindického starověkého bojového umění Kalarippayattu, jehož původ sahá až do 3. století př. n. l. Rozmanitostí a formou technik velmi připomíná čínské Wushu. Večeře a přenocování v okolí Národního parku Periyar. (Trasa asi 165 km).

Den 6
Po časné snídani návštěva města Madurai, jehož dějiny sahají až do 5. století př. n. l., druhého největšího města v Tamil Nadu. Je postaveno na půdorysu lotosového květu a malebně umístěno na březích řeky Vaigai. Legenda praví, že božský nektar stékající z vlasů boha Šivy dal městu jeho starověké jméno Madhurapuri, které v překladu znamená "země nektaru". Za zdejší největší poklad je považován chrám Sri Meenakshi, který je místem uctívání manželky boha Šivy. Večeře a přenocování v okolí Madurai. (Trasa asi 250 km).

Den 7
Snídaně a prohlídka Kannijakumari, poutního města uctívačů bohyně Kumari. Navštívíme slavný chrám zasvěcený právě této bohyni. Následně přejezd asi 60 km na jih do Padmanabhapuramu, hlavního města královské rodiny vládců Trawankor ze 16. století, kde se nachází palác Padmanabhapuram. Na mimořádné atmosféře tohoto místa se podílí četné pokoje s bohatě vyřezávanými dřevěnými stropy a sloupy. Přejezd do Trivandrum, hlavního města Keraly, svatého města tisícihlavého hada Ananta (neboli Šéši), kde si prohlédneme chrám Srí Ananthapadmanabhaswami postavený na počest boha Vishnu (prohlídka pouze zvenčí). Večeře a přenocování v okolí Trivandrum. (Trasa asi 250 km).

Den 8
Snídaně a přelet do Kolomba. Následně navštívíme sloní sirotčinec v Pinnawali, kde raněná či stádem odvržená zvířata nalezla nový domov. Budeme také svědky každodenní koupele slonů v nedaleké řece Ma Oya. Přejezd do pěti jeskynních chrámů v Dambulle, jedno z nejvýznamnějších míst buddhistického uctívání na Srí Lance. Chrámy jsou jeskyněmi vytesanými do skal, v nichž se nachází sochy Buddhy. Večeře v okolí Dambully/Sigiriye/Polonnaruwy. (Trasa asi 230 km).

Den 9
Po snídani prohlídka Polonnaruwy, středověkého hlavního města země. Navštívíme zde ruiny královského paláce, zvaného Čtyřúhelník: Dalada Maluwa - komplex 12 historických budov a chrámů, které se datují do 11. století a Gal Vihara - monumentální skálu, ve které jsou vytesány čtyři sochy Buddhy, z nichž jedna je docela kontroverzní a je do dneška předmětem sporu. Následně se vydáme na safari v Národním parku Minneriya, ve kterém žije více než 200 divokých slonů a také: buvoli, divocí kanci, medvědi, levharti, krokodýli a více než 160 druhů ptáků. Je to nejznámější národní park na Srí Lance, který chrání cejlonské slony. Pouze zde je lze vidět v tak velkých stádech v jejich přirozených podmínkách. Po parku se budeme pohybovat v otevřených džípech, abychom mohli volně pozorovat a fotografovat přírodu a divokou zvěř. Jako relaxaci po náročném dni doporučujeme využít fakultativní výlet - ajurvédskou masáž (za poplatek). Přenocování v hotelu v okolí Sigiriye, večeře. (Trasa asi 80 km).

Den 10
Po snídani prohlídka Sigiriye. Skalní pevnost Sigiriya (na seznamu UNESCO) je královským sídlem z 5. století n. l., postaveným na vrcholu 200 m vysoké skály. Do dnešního dne zůstaly zachovány základy dolního a horního paláce přístupné pouze po úzkém schodišti vedoucím mezi vytesanými lvími tlapami, palácové zahrady a slavné fresky na stěnách skalní jeskyně, zobrazující nebeské panny. Cestou do Kandy zastavíme v zahradě koření v okolí Mataly, kde poznáme tajemství pěstování koření a jejich využití v tradiční ájurvédské medicíně. Kandy leží v pohoří okolo jezera, nad jehož břehem se nachází jedno z nejznámějších míst na Srí Lance - Chrám Buddhova zubu, nejdůležitější buddhistický chrám na ostrově s relikvií Budhova zubu. Ubytování, večeře v hotelu v Kandy. (Trasa asi 100 km).

Den 11
Po snídani navštívíme Muzeum drahokamů (Gem Museum), kde se seznámíme s podrobnostmi o jejich těžbě a zpracování. Srí Lanka je známá díky těžbě drahokamů a polodrahokamů. Právě odsud pochází slavné modré safíry, rubíny a měsíční kámen. Následně se vydáme ve směru malebného pohoří pokrytého čajovými keři, kde cesta z Kandy vede řadou serpentin. Navštívíme plantáž a čajovou továrnu, kde se zúčastníte ukázky výroby světoznámého Ceylonského čaje, bude zde také příležitost ochutnávky a nákupu. Přejezd do Kolomba. Večeře a přenocování v hotelu v okolí Kolomba. (Trasa asi 110 km).

Den 12
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Odlet charterovým letadlem do Polska. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

nebo

Den 12
Pobyt v hotelu se standardem odpovídajícím *** v posouzení organizátora. Všechny pokoje jsou klimatizované, s koupelnou. Hotel se nachází přímo u pláže. Má bazén a nabízí ​​2 jídla denně. Volný čas k odpočinku, opalování, koupání a nakupování. V závislosti na poloze hotelu možnost využít fakultativní výlety.

Den 13
Časné vystěhování z hotelu (snídaně v podobě cestovních balíčků), transfer na letiště v Kolombu. Odlet charterovým letadlem do Polska. Technické mezipřistání v Bahrajnu (asi 45 min., bez vystupování z letadla). Přílet do Polska.

Upozornění k programu
Pořadí jednotlivých bodů programu může být změněno nebo zrušeno.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.