Vánoce a Silvestr v jižní Indii

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indie
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 63 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vánoce strávené v křesťanské části Indie budou méně "ladovské", ale o to více barevné a veselé. Čeká nás ochutnávka nejen tradiční kéralské kuchyně a místních pověstných čajů, ale i kulturní zážitek ve formě tradičního divadla kathakali. Na obytné lodi – hausbótu – si uděláme vyhlídkovou plavbu indickým venkovem a z pohodlí kajuty budeme pozorovat pestrý život kolem: ženy v barevných sárí, rybáře, vesničky obklopené kokosovými palmami. V NP Périjár se svezeme na slonovi a pak si uděláme exkurzi do manufaktury na výrobu čaje. Závěrečná relaxace na vyhřátých plážích Indického oceánu bude sladkou tečkou za naším pestrým programem. Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně

Program zájezdu

1.–2. den

 Praha – Madrás – Mahábalípuram : přílet a přesun na Koromandelské pobřeží; jedinečný skalní reliéf Ardžunovo pokání, 5 skalních chrámů ve tvaru vozů; možnost koupání.

3. den

Mahábalípuram – Auroville – Puttučéri:  mezinárodní futuristická komuna-město s 80 usedlostmi; bývalé hlavní město francouzských držav v Indii, dodnes jsou zde krásné bulváry i impozantní kostely.

4. den

Puttučéri – Tandžávur:  chrám Airávatéšvara v Darasuramu  – čólská architektura 11. a 12. stol.; Tandžávur – město plné krásných chrámů.

5. den

Tandžávur – Triči: monumentální žulový Brhadíšvarův chrám  z 10. stol., velkolepá pevnost v Tiruččirápalli, posvátný ostrov Šrírangam s chrámovým komplexem Ranganáthasvámí, Gándhího tržiště.

6. den

Triči – Maduraj: městu vévodící obrovský chrámový komplex Mínákší-Sundaréšvara, projížďka rikšami po městě, pradlácke gháty, Gándhího muzeum, anglikánská katedrála; večerní světelná a zvuková show v paláci Tirumály Nájaky.

7. den

Maduraj – NP Perijár: tygří rezervace obklopená čajovými plantážemi v Kardamomovém pohoří, projížďka lodí po Perijárském jezeře, k němuž se chodí napojit zvěř (sloni, divoká prasata, gauři, jeleni sambar, makak lví...); botanická zahrada koření; projížďka na slonovi.

8. den

NP Perijár – Alappuza: kraj kéralských vodních cest, nalodění na tradiční hausbót – kettuvalam a plavba klidnými kanály, kolem nichž uvidíme mnoho malých vesnic lemovaných kokosovými palmami a obklopených rýžovými políčky.

9. den

Koupání a relaxace na pobřeží Indického oceánu; fakultativně možnost celodenního výletu do Tiruvanantapuramu, hl. m. Kéraly – chrám Anantha Padmanabhasvámí, palác Padmanabhapuram, nejhezčí ukázky tradiční kéralské dřevěné architektury.

10. den

Kóčin – nejkosmopolitnější město Kéraly a centrum obchodu s kořením: palác Mattančerri, synagoga Paradésí, kostel Sv. Františka, čínské rybářské sítě; večerní představení kathakali – tradiční tanečně-divadelní umění.

11. den

Kóčin – Modré hory: vysoko položené louky, šóly (horské stále zelené lesy) a malebné vesničky; prohlídka továrny na zpracování čaje; horské městečko Coonoor – pěší výlet po okolí, návštěva botanické zahrady Sim's s více než tisícem rostlinných druhů.

12. den

Connor – Ooty: výlet pitoreskním modrým parním vláčkem  do horské stanice Ooty, ležící na břehu jezera (2240 m) – čeká nás převýšení 2200 m na 45 km trasy.

13. den

Ooty – Kalikat: jeskyně Edakkal s prehistorickými rytinami lidí a zvířat; někejší portugalský přístav Kózíkód – římskokatolická katedrála, mešita Miškal Palli postavená v tradičním kéralském stylu, rušný trh s kořením.

14.–15. den

Odlet do Prahy dle aktuálního leteckého spojení.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.