Poznávací zájezd Jáva, Indonésie - s lodí, jež dováží čaj a kávu

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie, Sulawesi
Ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 54 200 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis zájezdu Indonésie - to není jen skvělá káva,ale i dech beroucí příroda, lávu chrlící sopky, nádherné pláže a oceán, nespočet zvířat, jako jsou delfíni, opice a kobry. Borobudu- největší buddhistický chrám světa, světoznámá sopka Krakatau a mnohé další…Stravování: Pikantní a různorodá. Taková je indonéská kuchyně. Jejím základem je rýže 'nasi', k ní se kombinuje pečené nebo grilované kuřecí, hovězí nebo výtečné ryby. Polévky jsou hutné i chutné! Spokojeni budou i vegetariáni - cap cay neboli smažená zelenina chutná výborně. A toho ovoce! Nealko nápoje, balená voda a hlavně skvělé, vychlazené pivo Bintang 'i točené'.Ubytování Nocovat budete v čistých a bezpečných hostelech. Většinou mají vlastní WC i koupelnu. Jsou vybaveny buď klimatizací nebo větrací vrtulí. Často mají i venkovní posezení, kde můžete v klidu pod palmami 'a s vynikajícím Bintangem v ruce' plánovat dny další.Fauna a flóra:
Živé bytosti zplodil Bůh z vody', praví se v Koránu. Na Jávě se stvořitel opravdu ,vyřádil'. Prakticky denně tu přijdete do styku s exotickými zvířaty - ale nebojte se, nic se vám nestane! Společnost při mořském výletu na Krakatau nám budou dělat delfíni, žraloci, manty, rejnoci a létající ryby a mořské karety.Technická náročnost - Nízká - Chůze po zpevněných cestách, jízda na kole po mírně zvlněných cyklostezkách zpravidla kolem řek Fyzická náročnost - Nízká – Fyzická aktivita do 4 hodin denně

Popis stravování

Bez stravy

Program zájezdu

1.den

Odlet.

2.den

Přílet do Jakarty, ubytování, úvodní prohlídka města - náměstí Merdeka s památníkem nezávislosti, pulsující noční Jakarta, společná uvítací večeře.

3.den

Poznávání romantické koloniální čtvrti - holandský guvernérský palác, starý přístav Kota, muzeum loutek, koloniální museum.

4.den

Brzy ráno odjezd do mořského národního parku Krakatau - výlet lodí ke světoznámé sopce Anak Krakatau, výstup na úpatí sopečného kužele a fantastický výhled do Sundského průlivu, rybářské vesnice.

5.den

Unikátní národní park Ujung Kulong na nejvýchodnějším cípu Jávy a okolní korálové ostrovy - nejzachovalejší tropický deštný prales Jávy - pozorování opic, bílých nosorožců, plazů, hostina z kokosových ořechů na liduprázdném pobřeží Indického oceánu, koupání a šnorchlování na tropických plážích.

6.den

Město Bogor - návštěva nejkrásnější botanické zahrady Indonésie, přejezd přes průsmyk Pancak '1 600 m n. m.' po jedné z nejromantičtějších silnic v Indonésii - čajové plantáže, bambusové háje, zalesněné kopce.Večer příjezd do města Bandung.

7.den

Kawah Putih - Bílý vulkán - čarovná krajina s tyrkysovým jezerem Patenggang, horké prameny Cimanggu, čajové plantáže.

8.den

Na bambusovém voru do hinduistického kláštera Cangkuang. Bublající bahno a zápach síry - vítejte v obětí sopky Gunung Papandayan! Krátký a příjemný trek kolem doutnajícího vulkánu, návštěva tradiční sundské vesnice Kampung Naga. Večer příjezd do přímořského letoviska Pangandaran.

9.den

Plavba po řece Sungai Cijulang - romantické koupání mezi krápníky Zeleného kaňonu, odpoledne koupání na luxusních mořských plážích Pangandaranu.

10.den

Lodí z Kalicupangu - přes lagunu Anakan, tajemné mangrovové háje a rybářské vesnice až do městečka Cilacap, odpoledne příjezd do Yogyakarty.

11.den

Yogyakarta - hlavní kulturní centrum Jávy. Návštěva kratónu, kde dodnes žije yogyakartský sultán, ptačího trhu i legendárních batikových barvíren, tradiční loutkové představení Wayang.

12.den

Vítejte na Borobuduru - největším buddhistickém chrámu světa! Proč vznikla tahle úchvatná stavba a co symbolizuje její záhadná geometrie? Proč zarostla na téměř tisíc let džunglí? Toulejte se mezi kamennými Buddhy, meditujte na špici Borobuduru a na obzoru přitom pozorujte nejaktivnější sopku Jávy - Mt. Merapi '2 910 m n. m.'. Chcete ještě více duchovna? Pokračujeme na hinduistický komplex Prambanan - zkamenělá princezna Loro Jonggrang, Šivův chrám nebo Strom života.

13.den

Čarovné ráno na náhorní plošině Dieng. Barevná jezera, rýžová pole, meditační jeskyně, nejstarší hinduistické stavby Jávy. Návštěva Gua Jimat - Údolí smrti - posledního místa, kam lze bezpečně dojít. Dál už jsou jen smrtící sopečné výpary.

14.den

Neviděli jste ještě farmáře stáčet kaučuk a pražit kávu? Dnes vám to rozesmátí Javánci předvedou. Procházky po kaučukových, kávových i čajových plantážích. Večer příjezd do Sola.

15.den

Solo - nejstarší královské město Jávy. Královská textilní tržnice, palác Kasunanan, muzeum Radya Pustaka s famózními sbírkami nožů, loutek a vzácných knih. Noční život v Solu.

16.den

Celodenní přejezd hornatou krajinou východní Jávy do národního parku Kawah Ijen, ubytování.

17.den

Sestup do kráteru Gunung Ijen až ke kalderickému jezeru, odkud místní horníci denně vynášejí až 70-ti kilový náklad síry. Nenáročný, bezpečný a přitom nezapomenutelný sestup do nitra sopky.

18.den

Přejezd do Surabayi, největšího města východní Jávy. Návštěva arabské a čínské čtvrti, přístav Kalimas, odjezd zpět do Jakarty.

19.den

Odlet přes Jakartu do ČR.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.