Sumatra a Kalimantan

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel 2*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 84 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Indonésie – největší souostroví světa – je exotická a nádherná země na rovníku nabízející nepřeberné množství zajímavých lokalit... Na této cestě se vydáme na méně navštěvovaná, přesto ale velice zajímavá místa – na ostrov Sumatru a Kalimantan, indonéskou část ostrova Borneo. Na Sumatře se vypravíme za známými "lidmi z pralesa" – ohroženými sumaterskými orangutany. Navštívíme také dnes již přátelské Bataky u jezera Toba, ještě v 19. století praktikující kanibalismus, či Minangkabauce, kterým překvapivě vládnou jejich ženy. Na Kalimantanu nás čeká neméně pestrá směs etnik, nádherná příroda a uvidíme i "indonéské Benátky". Tady všude budeme poznávat krásy přírody a život obyvatel méně navštěvovaných koutů Indonésie. Abychom plně docenili krásu a bohatost zdejší přírody, bude nás doprovázet biolog, který oblast dobře zná. Vydejte se s námi na další ostrovy Indonésie, země tisíce ostrovů!Velikost skupiny:8–16 účastníků

Popis stravování

snídaně, polopenze

Program zájezdu

1.–3. den

Praha – Medan: přílet na Sumatru – sultánský palác, Velká mešita, usedlost bohatého čínského obchodníka, nejstarší hinduistický chrám na Sumatře; přejezd k NP Leuser.

4. den

NP Leuser: den v džungli – návštěva rehabilitačního centra pro orangutany, krátký nenáročný trek pralesem, procházka k netopýří jeskyni, kaučukovníkové stromy a život u řeky.

5. den

Bukit Lawang – Berastagi: přejezd do městečka s příjemným klimatem – tradiční domy Karo Bataků.

6. den

Berastagi: celodenní výstup na vulkán Gunung Sibayak – při sestupu odpočinek v termálních jezírkách na úbočí hory.

7. den

Berastagi – Danau Toba: přejezd k jezeru Toba mezi přátelské Bataky, dříve praktující rituální kanibalismus – ostrov Samosir s poloostrovem Tuk tuk, působivý vodopád Sipiso-piso.

8. den

Danau Toba a okolí: tradiční batacké vesnice, hrob krále Sidabutara, kamenné židle v Ambaritě; odpočinek v nádherném prostředí jezera – možnost koupání a krátkých výletů po okolí.

9. den

Danau Toba: další místa spjatá s batackou kulturou – muzeum Huta Bolon Simanindo s možností tanečního představení (nemusí se vždy konat), starobylé hroby; noční autobus.

10. den

Bukittinggi – centrum matriarchální minangkabauské kultury: ranní přijezd a odpočinek; odpoledne výlet do údolí Harau s velkolepými srázy – krajina rýžových políček a pasoucích se buvolů.

11. den

Bukittinggi: výlet k jezeru Maninjau – úrodná políčka a zahrady s kořením, farmáři sušící skořici a zpracovávající kakao, rybí farmy; odpočinek u jezera – procházky a projížďky na kolech.

12. den

Bukittinggi – Padang: místa minangkabauské kultury – vesnice tradičních řemesel a typické domy, palác Pagaruyung; přejezd do města Padang s vyhlášenou kuchyní.

13. den

Padang – Jakarta: přelet na Jávu a prohlídka hl. zajímavostí Jakarty – památník Monas, mešita Istiqlal (největší v JV Asii), slavná kavárna Batavia, starobylý přístav Sunda Kelapa s tradičními loděmi.

14. den

Jakarta – NP Tanjung Puting: přelet na Kalimantan (Pangkalan Bun), přesun do Kumai a poté plavba tradiční dřevěnou lodí do národního parku; Camp Leakey – věhlasné rehabilitační centrum pro záchranu orangutanů (nejstarší tohoto typu na světě).

15. den

NP Tanjung Puting – Banjarmasin: lodí zpět do Pangkalan Bun, přelet do města "indonéských Benátek" – někdejší sídlo banjarských králů, čtvrti v okolí řeky protkané sítí vodních kanálů a tradiční domy na kůlech.

16. den

Banjarmasin – Loksado: přejezd do dajacké vesnice – cestou vesnice Cempaka s tradiční těžbou diamantů rýžováním.

17. den

Loksado: pěší poznávání okolí – tradiční život Dajaků, tzv. dlouhé domy (celé vesnice pod jednou střechou), políčka farmářů, visuté mosty z bambusu a krásná tropická příroda.

18. den

Loksado – Banjarmasin: plavba na bambusových raftech – břehy porostlé divokou vegetací a život obyvatel u řeky; pozemní transport zpět do Banjarmasinu – individuální poznávání města a ochutnávání exotické kuchyně.

19.–20. den

Banjarmasin – Praha: brzy ráno návštěva plovoucího trhu – kánoe plné čerstvých plodů bravurně se proplétající kanály propojující nábřežní čtvrti; ostrov Kembang s početnou populací makaků; odpoledne přelet přes Jakartu zpět do ČR, přílet do Prahy 20. den.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.