Západní Papua a Bali

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Indonésie
Typ ubytování Hotel 3*
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 95 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Vydejme se do "doby kamenné", do jedné z posledních turisticky nejméně dotčených oblastí na světě. Do Baliemského údolí, které bývá také někdy označováno jako "poslední Šangri-la". Do bujnou vegetací porostlého nádherného úrodného údolí ve stínu čtyřtisícového velikána, které západní civilizace objevila až v roce 1938. Navštívíme domorodé vesnice místního etnika Daniů, na tržištích si můžeme koupit tradiční, po tisíce let stejné nástroje a také se zúčastnit významné "slavnosti vaření prasete", na niž se Daniové ozdobí pestrobarevnými péry rajek. Užijeme si také nádhernou místní přírodu – divoká říční údolí, bujnou tropickou vegetaci, rozsáhlé savany či bažinatá jezera obrostlá orchidejemi. Závěr cesty můžete strávit na ostrově Bali, kde budeme poznávat místní bohatou kulturu i relaxovat.Poznámka:Výlet k jezeru Habema může být vzhledem k nepříznivému počasí zařazen na jiný den nebo zcela nahrazen výše zmíněným alternativním programem. Jedná se navíc o oblast se zvláštním režimem podléhající ministerstvu obrany.Velikost skupiny:6–16 účastníků

Popis stravování

snídaně, plná penze

Program zájezdu

1.–2. den

Praha – Jakarta: odpoledne nebo večer přílet do hl. města Indonésie.

3. den

Jakarta – Jayapura: prohlídka města – stará Batávie s pozůstatky holandské architektury, most ze 17. stol., bývalé sídlo generálního guvernéra, starý přístav Sunda Kelapa, náměstí Nezávislosti se 132 m vysokým památníkem; noční přelet do Jayapury.

4. den

Jayapura/Sentani – Wamena: ráno přílet do hl. m. Západní Papuy (městečko Sentani s letištěm) a návazně do centra Baliemského údolí objeveného až v r. 1938 – ubytování v Baliem Valley Resort v 1900 m n.m. s nádherným výhledem na údolí a masiv hory Trikora (4730 m).

5. den

Wamena: přejezd na předměstí a ráj fotografů – tradiční místní trh (stovky příslušníků národnostní menšiny Dani prodávající typické rukodělné výrobky – kamenné sekery, sítě z trávy, luky a šípy); procházka baliemským venkovem s políčky s batáty, jamu, kořeny taro a jinými plodinami – přechod 90 m dlouhého mostu zavěšeného nad řekou Baliem.

6. den

Centrální část Baliemského údolí: hodinové náročnější stoupání horským pralesem k horskému jezírku – ukázka staré techniky získávání soli ze solných pramenů; nedaleká vesnice Kurulu, kde budeme moci obdivovat 350 let starou vyuzenou mumii klanu Dugum.

7. den

Údolí Pugima: celodenní nenáročný pěší výlet širokým úrodným údolím obývaným horskými Papuánci – jeskyně, odkud vytéká řeka Yuan, návštěva jediné hrnčířské dílny v oblasti s primitivními výrobními postupy.

8. den

Jižní část Baliemského údolí: ráno přesun autem do vesnice Sogogmo a celodenní nenáročný pěší výlet podél divoké řeky Baliem a dále vesnicemi Daniů – nádherné výhledy na řeku sevřenou v údolí, terasovitá rýžová políčka, divoce rostoucí cukrová třtina a pandánové palmy.

9. den

Jezero Habema: brzy ráno (3hod. cesta) odjezd k jezeru ve výšce 3200 m n.m. – cestou střídání několika vegetačních pásem (jezero obklopeno mokřinami s různorodými orchidejemi); při dobrém počasí nádherné výhledy na horu Trikora; možnost krátkých vycházek okolo jezera.ALTERNATIVA PŘI ŠPATNÉM POČASÍ: pěší vycházka okolím rezortu – tradiční vesnice Daniů s typickými domky honai – muži s pouzdry (koteky) na přirození a ženy v sukénkách z rákosových vláken.

10. den

Tradiční zabíjačka: neopakovatelný cestovatelský zážitek a opět ráj pro fotografy – celodenní tradiční „prasečí slavnost“ ve vesnici Daniů (prase dušené v jámě pomocí žhavých kamenů), Daniové slavnostně zdobení peřím z rajek nacvičující bojovou akci, možnost ochutnávky skvělé speciality servírované se sladkými bramborami (batáty).

11. den

Wamena – jezero Sentani: ráno přelet zpět do Jayapury a přejezd k jezeru – rybářské vesnice na kůlech nad vodou, vyhlídka na 2160 m vysokou horu Gunung Ifar, tradiční místní trh.

12.–13. den

Jayapura – Praha: během dne odlet přes Denpasar (případně Jakartu), přílet domů 13. den. PRODLOUŽENÍ NA BALI:

12. den

Jayapura – Ubud: přelet do Denpasaru a přejezd do kulturního centra ostrova Bali – odpočinek s možností tradičních balijských masáží.

13. den

Bali: celodenní okruh po ostrově – chrám posvátného pramene Pura Tirta Empul, nejposvátnější balijský chrám Besakih na úpatí sopky Gunung Agung, výhled na kráterové jezero Batur, zahrady s kořením a kávou – ochutnávka místních produktů; večer fakultativně představení některého tradičního balijského tance.

14.–15.den

Ubud – Praha: volno na nákupy v krámcích a galeriích, fakultativně návštěva Opičího lesa; odpoledne prohlídka chrámu Taman Ayun a rozloučení s Ostrovem bohů – scénický západ slunce u "chrámu na moři" Tanah Lot; odlet z Denpasaru do ČR, přílet domů 15. den.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.