Island - Velký okruh (letecky)

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Typ ubytování Hostel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem od 45 800 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Reykjavík - Esja - Heimaey - Vestmannaeyjar - Skógafoss - NP Skaftafell - Vatnajökull - Hengifoss - Jökulsárgljúfur - Hverfell - Krafla - Godafoss - Snaefellsnes - NP Thingvellir...termíny 18.06.-28.06.2017 SLEVA!!!

Popis stravování

9x snídaně

Popis ubytování

Ubytování2 lůžkové pokoje se společným sociálním zařízením; povlečení; v některých objektech možnost využívání společné kuchyně - nádobí doporučujeme vlastní

Program zájezdu

1.den

Transfer busem z Prahy na letiště v SRN. Přílet do Keflavíku v nočních hodinách. Ubytování.

2.den

Dopoledne návštěva islandské metropole REYKJAVÍKU (Perlan - unikátní zásobárna teplé vody /4 mil. litrů/ s populární vyhlídkovou plošinou; Hallgrímův kostel - moderní symbol města dokončený roku 1986, radnice…). Po obědě přejezd k nedaleké hoře ESJA tvořící neodmyslitelné panorama hlavního města. Výšlap úbočím horského hřebene až na nádhernou vyhlídku. Ubytování v jihozápadní části ostrova.

3.den

Celodenní výlet lodí (jízdenka v ceně zájezdu) na nedaleký ostrov HEIMAEY, který je součástí vyhledávaného souostroví VESTMANNAEYJAR. Možnost výstupu na 200 m vysokou, aktivní sopku Eldfell, která naposledy explodovala v roce 1973. Obdivovat však lze rovněž místní početnou ptačí kolonii zahrnující rovněž papuchalky, kteří se stali jedním ze symbolů Islandu. Před návratem na ubytování zastávka u fotogenického vodopádu SELJALANDSFOSS, padajícího z pevninských útesů do hloubky 60-ti metrů.

4.den

Procházka k atraktivnímu vodopádu SKÓGAFOSS (60 m vysoký), jehož vodní tříšť vytváří za slunného počasí úžasné barevné představení v podobě dvojité duhy. Zastávka na DYRHÓLAEY - nejjižnějším mysu Islandu s impozantní skalní branou vystupující z hladiny oceánu. Zdejší pláž pokrytá černým sopečným pískem patří mezi nejkrásnějšího svého druhu na světě. Přejezd krajinou rozsáhlých lávových polí sopky Laki a podél písečných naplavenin řeky Skeidará do NP SKAFTAFELL. Vycházka k vodopádu SVARTIFOSS, kde voda stéká po čedičové skále připomínající svým tvarem a barvou "černé varhany". Odpoledne odpočinek u malebné a zároveň tajuplné ledovcové laguny JÖKULSÁRLÓN. Možnost projížďky obojživelným člunem nabízející neopakovatelné pohledy z paluby na majestátný ledovec i okolní, na dosah plující, ledové kry. Ubytování v okolí města Höfn.

5.den

Vyhlídková jízda oblastí největšího evropského ledovce VATNAJÖKULL. Pokračování k labutí zátoce LÓN a východním pobřežím k okouzlujícím břehům fjordů omývaných vlnami Atlantského oceánu. Zastávka v typické rybářské osadě DJÚPIVOGUR. Odpoledne vycházka ke třetímu nejvyššímu vodopádu ostrova - HENGIFOSS (128 m), padajícímu z čedičové stěny horizontálně protkané do červena zbarvenými pruhy jílu. Ubytování.

6.den

Dopoledne průjezd opuštěnou krajinou vysočiny Mödrudalsörefi až k fascinujícímu kaňonu JÖKULSÁRGLJÚFUR, do jehož nitra se řítí nejmohutnější evropský vodopád DETTIFOSS široký 100 m (průtok 200-500 m3/s). Zastávka v rybářském městečku Húsavík, odkud vyplouvají výletní lodičky za pozorováním velryb. Ubytování v oblasti jezera MÝVATN, opravdové přírodní perly severního Islandu s průzračně čistou vodou, z jehož hladiny vystupuje na 50 vulkanických ostrůvků oddělených malými krátery.

7.den

Výstup k doutnajícímu, 2500 let starému, kráteru HVERFELL (průměr 1 km a hloubka cca 140 m). Procházka lávovým "městečkem" DIMMUBORGIR s rozličnými vulkanickými jeskyněmi a skalními útvary připomínajícími zříceninu středověké pevnosti. U osady SKÚTUSTADIR lze pak obdivovat podivuhodné pseudokrátery. Prohlídka okolí činné sopky KRAFLA s bahenními jezírky, barevnými lávovými poli a pozoruhodným kráterem Víti zalitým dozelena zbarveným jezerem. Návrat na ubytování.

8.den

Návštěva vodopádu GODAFOSS (v překladu Vodopád bohů), u nějž údajně podle legendy skoncováno bylo s pohanstvím a éra křesťanství započata byla. Tento přírodní skvost je právem považovaný za nejkrásnější a nejpůsobivější vodopád v zemi. Zastávka ve druhém největším městě ostrova - AKUREYRI. Panoramatická cesta průsmykem ÖXNADALSHEIDI. Prohlídka skanzenu GLAUMBAER dokumentující nelehký život místních obyvatel v dobách ještě nedávno minulých. Ubytování u poloostrova Vatnsnes.

9.den

Přesun podél fjordu Hrútafjördur na protáhlý hornatý poloostrov SNAEFELLSNES s ojedinělými lávovými útvary v moři a s rozbrázděnou postvulkanickou krajinou, které dominuje "Verneova" sopka SNAEFELL (1 446 m). Ubytování.

10.den

Celodenní program v oblasti tzv. ZLATÉHO TROJÚHELNÍKU, který by žádný návštěvník neměl vynechat: NP PINGVELLIR (UNESCO) - neobyčejná krajina, kde se dotýká americká a evropské tektonická deska, ale také místo vyhlášení prvního islandského parlamentu, který patří mezi nejstarší na světě; oblast GEYSIR, kde se ukrývá "praotec" všech gejzírů. Ten je však v současnosti činný pouze sporadicky a tak za něj každých cca 5 minut "zaskočí" gejzír STROKKUR; kaskádovitý vodopád GULLFOSS - neopakovatelné přírodní představení ústící ve dvou stupních do 2 km dlouhého kaňonu. Navečer odpočinek a koupání v termálních lázních MODRÁ LAGUNA. Odlet v nočních hodinách.

11.den

Přílet do SRN. Transfer busem do Prahy.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.