Island – západní pobřeží a Snaefellsnes

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Typ ubytování Kempy ve vlastních, nebo půjčených stanech
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 37 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Kdo neprojel islandské vnitrozemí, nezná Island. Teprve tady si uvědomíme jeho neuvěřitelnou odlehlost, sílu a drsnost jeho přírody. Automobil se prodírá lávovými poli, pak náhle brodíme metr hlubokou ledovcovou řeku a následují další desítky kilometrů sopečného písku černého jako noc, abychom viděli to, co vidí jen málokdo. Místo silnice jen vyjeté koleje, turistická infrastruktura minimální a počasí severské. Budete si zde právem připadat jako na Měsíci, vždyť také kosmonauti letu Apollo trénovali ve zdejších podmínkách. Ale na druhou stranu: kde jinde si odpočinout od ruchu měst a stresu civilizace než v místech, kde jste téměř sami! To vše nám umožní náš terénní automobil Tatra, který jsme si podle vlastního návrhu nechali přestavět na unikátní 20místný autobus, jenž nám zajistí pohodlí, nezávislost a flexibilitu i v náročném terénu odlehlých oblastí.Letenky:Pro leteckou přepravu na Island částečně využíváme příznivých cen přímých letů z Berlína. Pozemní transfer minibusem k letům z Berlína a zpět je zahrnut v ceně.Klima:Typicky severské, i za slunného počasí většinou trochu chladnější a s rychlými zvraty počasí oběma směry. Je třeba počítat s občasným deštěm, častým silným větrem a ojediněle i se sněžením.

Popis stravování

Polopenze je připravovaná průvodci, počítá se s pomocí klientů.

Program zájezdu

1. den

Přílet na Island, Reykjavík - centrum příjemného hl. města; koupání v termálních lázních.

2. - 3. den

Dokončení prohlídky Reykjavíku, přístav, katedrála, nákup potravin. Islandský „zlatý trojúhelník“ - Þingvellir (nejstarší parlament světa pod širým nebem), Geysir (fumarolové pole s proslavenými gejzíry), mohutný vodopád Gullfoss, terénní přejezd vnitrozemím sopečnou pouští mezi ledovci, fumarolové pole Hveravellir s koupáním v termálních pramenech.

4. den

Odpolední rafting kaňonem ledovcové řeky (nepovinný) nebo fotografování z vyhlídek nad kaňonem, či projížďka na koni, skansen Glaumbaer, nocleh v kempu u moře s koupáním v termálních pramenech.

5. den

Cesta po pobřeží poloostrova Tröllaskagi, návštěva rybářského muzea v Siglufjórduru, odpolední plavba za pozorováním velryb z Dalvíku, nocleh v islandském druhém největším městě Akureyri.

6. den

Přejezd severním pobřežím na poloostrov Vatsnes, pozorování tuleňů, nocleh v Hvammstangi.

7. - 8. den

Poloostrov Snaefellsnes, divoké pobřeží, vodopády a skalní průrvy; podle počasí výstup na ledovec Snaefellsjökull; návštěva lázní v Grundarfjörduru a prohlídka městečka Ólafsvík.

9. den

Pěší výlet k vodopádu Glymur, přejezd do Rekyjavíku.

10. - 11. den

Poloostrov Reykjanes, ranní odlet do Prahy.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.