Island – Země ohně a ledu

**
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 36 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Okruh po největších turistických zajímavostech Islandu. Návštěva hlavního města s jeho nedalekým vyhlášeným termálním koupalištěm - Modrou lagunou, budete mít možnost stát mezi 2 kontinentálními deskami na sněmovní pláni Thingvellir, navštívíme bezpočet vodopádů, vyhlášené islandské skleníky, národní park Skaftafell s ledovcovou lagunou Jökulsálrón pod největším ledovcem v Evropě, NP Jökulságljúfur s nejmohutnějším vodopádem Evropy - Dettifossem, jezero Mývatn s pseudokrátery a geotermální elektrárnou, muzea a skanzeny. Zažijete výlet na velryby a papuchalky, černé pláže a v neposlední řadě budeme mít možnost si islandskou krajinu otestovat i lehčí turistickou formou.

Popis ubytování

CENA NEZAHRNUJE:- stravování
- komplexní pojištění: 55,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 50.000,- Kč)
- doporučená částka na vstupné: cca 90,- € + 87,- € výlet lodí na pozorování velryb + 178,- € vyhlídkový let + 50,- € vstup do Blue Lagoon
STRAVOVÁNÍ V RÁMCI ZÁJEZDU:
Není zahrnuto v ceně zájezdu. Nakupovat potraviny budeme zejména v síti supermarketů Bónus, Samkaup nebo Nettó. Občas navštívíme pekárnu nebo jiné menší obchody, ale opět se to týká hlavně větších sídel. Naopak v menších osadách a na venkově je častým jevem, že základní potraviny můžete pořídit pouze v rámci nebo v blízkosti benzínové pumpy, kde najdete i státní obchod s alkoholem Vínbuðin, rychlé občerstvení apod.
Základní nabídku restaurací u benzínových pump, tzv. veitingar, tvoří káva, párek v rohlíku, různé hamburgery, hranolky a smetanová točená zmrzlina na všechny způsoby. Vzhledem k finanční krizi, kdy na konci léta 2008 islandská měna klesla na polovinu své předchozí hodnoty, jsou ceny základních potravin na horní úrovni cen západní Evropy či Skandinávie.SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2020) = -700,- Kč
- komplexní pojištění = 495,- Kč

Popis lokality ubytování

CENA ZAHRNUJE:- letenku Praha - Reykjavik - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu místním autobusem podle programu
- 7x ubytování v hotelech ve 2-lůžkových pokojích se společnou koupelnou
- služby průvodce
- zákonné pojištění CK proti úpadku

Program zájezdu

1. den: Odlet na Island, ubytování

Odlet z Prahy (ve 21.55h) do Keflavíku. Transfer na hotel do Reykjavíku. Příjezd do hotelu v nočních hodinách.

2. den: Perlan, Hallgrímskirkja, Hofdi, Volcano show, Thingvellir

Návštěva Perlanu - vyhlídkové platformy postavené na zásobnících horké vody pro Reykjavík. Návštěva kostela Hallgrímskirkja, okolí Vily Höfdi, kde se za studené války setkali Gorbačov s Reganem. Následně návštěva centra města - okolí budovy Parlamentu a hlavní třída. Přejezd na UNESCEM chráněnou sněmovní pláň Thingvellir, návštěva místa, kde se potkávají 2 kontinentální desky a kde se konala islandská parlamentní zasedání. Po návratu do Reykjavíku je možná návštěva místního veřejného koupaliště nebo volný program. Nocleh v Reykjavíku.

3. den: Skálholt, Strokkur, Geysir, Gullfoss, Fridheimar, Reykjadalur

Návštěva islandského opatství Skálholt, gejzírů Strokkur a Geysir, mohutného dvojstupňového vodopádu Gullfoss, vyhlášených islandských skleníků Fridheimar v Reykholtu a následovat bude městečko Hveragerdi. Nocleh v Reykjavíku.

4. den: Seljalandsfoss, Eyafjallajökull, Skógafoss, Dyrhólaey, Skaftafell,…

Návštěva jedněch z nejznámějších a nejkrásnějších vodopádů na ostrově. Prvním vodopádem bude Seljalandsfoss pod sopkou Eyafjallajökull, následovat ho bude Skógafoss, poté se podíváme na černou pláž Reynisfjara s čedičovými útvary, kde, pokud nám bude přát štěstí a počasí, spatříme papuchalky. Dalším bodem programu bude národní park Skaftafell pod největším evropským ledovcem Vatnajokullem a nejvyšší horou Islandu Hvanadalshnjúkurem (2.110m), kde podnikneme menší procházku k vodopádu Svartifoss. Cestou po jižním pobřeží se zastavíme u atraktivního ledovcového jezera Jökulsálrón, které je považováno za jeden z přírodních klenotů Islandu, natáčel se tu i jeden z dílů Jamese Bonda. Jezero je zároveň nejhlubším jezerem ostrova. Nocleh v Hofnu.

5. den: DJÚPIVOGUR, EGILSSTADIRU, GODAFOSS, AKUREYRI

Přejezd na sever ostrova: Z jižního pobřeží ostrova přejedeme na sever. Budeme projíždět krajinou jihovýchodního Islandu se zastávkou v přístavním městečku DJÚPIVOGUR a v hlavním městě východního Islandu - EGILSSTADIRU. Navštívíme další z přírodních klenotů Islandu - vodopád GODAFOSS. Před příjezdem do druhého největšího města ostrova, AKUREYRI zavítáme na islandskou farmu Kaffi Ku. Nocovat budeme v Akureyri.

6. den: Húsavík, Hljódaklettar, Jökulsá, Karl og Kerling, Raudholar, Godafoss

Přejezd do pobřežního městečka HÚSAVÍKU, kde podnikneme PLAVBU ZA VELRYBAMI. Po dopoledním plavení navštívíme NP JÖKULSÁGLJÚFUR. Projdeme se v místě zvaném HLJÓDAKLETTAR, kde se nachází menší okruh mezi čedičovými útvary a přiblížíme se k řece Jökulsá s říčními útvary Karl og Kerling. Spatříme i barevně fotogenický červený útvar RAUDHOLAR. Následně navštívíme vodopád s největším průtokem v Evropě, DETTIFOSS. Po obdivování jeho šedivých vod půjdeme kratší procházkou po směru toku řeky k dalšímu vodopádu na řece, k HAFRAGILSFOSSU. Následovat bude návrat do Akureyri.

7. den: Mývatn, Skútustadhir, Dimmuborgir, Hverfell, Reykjahlíd, Námafjall,…

Tento den se podíváme do geotermálně aktivní oblasti ostrova, do oblasti jezera Mývatn. Naší první zastávkou budou pseudokrátery u vesničky Skútustadhir. Druhým zastavením bude území „temných hradů“, v islandštině Dimmuborgir, které je protkáno neobvykle tvarovanými lávovými formacemi. Na pozadí Dimmuborgiru budeme fotit kráter Hverfell. Shlédneme centrum oblasti, vesničku Reykjahlíd, zavítáme do míst, kde bublají bahna a vzduchem čpí síra, na planinu Námafjall. V podobném hávu se ponese návštěva dalšího místa, Leihrjúkuru, který je obklopen horkovody a parními výměníky, které nás dovedou ke geotermální elektrárně Krafla. Navštívíme místní kostelík a zájemci si v podvečer budou moci prohlédnout celou oblast ze vzduchu při vyhlídkovém letu z místního letiště. Případná návštěva Mývatn Spa.

8. den: Akureyri, Siglufjördur, Glaumbaer, Modrá Laguna, odlet

Krátkou prohlídka města Akureyri. Cestou do Reykjavíku se zastavíme ve vyhlášeném skanzenu Glaumbær, kde budeme obdivovat drnové domy s travnatou střechou a tvrdý život místního obyvatelstva v dobách minulých. Dále zavítáme do islandské historie a navštívíme muzeum ság v Borgarnes. Naši pouť po ostrově ohně a ledu zakončíme v Modré laguně, kde zanecháme prach z naší cesty v blahodárných a balneoterapeutických vodách, které do laguny proudí z turbín elektrárny Svartsengi. Transfer na letiště do Keflavíku a krátce po půlnoci následujícího dne odlet zpět do Prahy.

9. den: Drážďany - Praha

Přílet do Prahy v 06:25.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.