To nejlepší z Islandu (letecky z Vídně)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Island, Reykjavík
Ubytování Hotel či penzion
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 43 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Magický zájezd, během kterého spatříte perly pozoruhodného ostrova kontrastů! Seznámíte se s projevy geotermální činnosti, pokocháte se vodopády Skógafoss či Seljalandsfoss, zhlédnete činný gejzír Strokkur i hlavní město Reykjavík. Vydejte se s námi za poznáním „ostrova ohně a ledu“ a zažijte čarokrásně dramatický Island!
 

Program zájezdu

1. den

Odlet z Vídně, přílet na letiště do Keflavíku, odtud transfer na ubytování. Odlet z Vídně ve večerních hodinách (přímý let), po příletu do Keflavíku odjezd objednaným minibusem do hotelu v Reykjavíku či jeho okolí, ubytování.

2. den

Prohlídka zajímavých projevů geotermální činnosti na Islandu. Prvním místem, které během dnešního putování navštívíme, bude mohutný pramen Deildartunguhver, vřídlo téměř o teplotě 100 °C. Představuje zdroj, kterým se vytápí skleníky i okolní města. Projdeme se kolem Lávového a Dětského vodopádu – to jsou Hraunfossar a Barnafoss, dva krásné vodopády na řece Hvítá. Den zakončíme vyhlídkou na islandskou krajinu ze starého kráteru Grábrok. Cestou ještě zastavíme v městečku Reykholt, jednom z nejdůležitějších center v době středověku, které je spojeno s významnou postavou islandské historie – Snorrim Sturlusonem. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

3. den

Výlet po jižním pobřeží, kde se střídají nádherné výhledy na hory a ledovce a mořskou hladinu. Tento den nás čeká projížďka po jižní části ostrova až k městečku Vík, kde navštívíme manufakturu na výrobu pletených výrobků – typických islandských prodejních artiklů. Projdeme se po černé pláži Dyrholaey s možností výstupu až k místnímu majáku nad pláží. Následovat bude zastávka ve vesničce Skógar, kde navštívíme skanzen a muzeum a hlavně zhlédneme velkolepý vodopád Skógafoss, který patří mezi jeden z nejfotogeničtějších na Islandu. Na zpáteční cestě si prohlédneme ledovcový splaz a perličkou na závěr bude kouzelný vodopád Seljalandsfoss, u kterého budeme mít možnost projít se za padající vodní stěnou. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

4. den

TOP okružní výlet do tzv. Zlatého trojúhelníku. Zavítáme na tři nejnavštěvovanější místa Islandu. Sněmovní pláň Thingvellir, místo kde vznikl nejstarší parlament na světě a kde se od sebe oddalují Severoamerická a Euroasijská kontinentální deska. Poté vyrazíme ke slavnému, ale dnes již spícímu Geysiru, který dal jméno všem dalším gejzírům na světě. V jeho sousedství budeme moci napjatě sledovat pravidelné několikametrové výtrysky gejzíru Strokkur a další horké prameny a solfatary. Ještě plni dojmů se přesuneme k další neuvěřitelné ukázce přírodní síly, a to nedalekému vodopádu Gullfoss, dvoustupňovému skalnímu prahu, přes který se valí neuvěřitelné množství vody vytvářející vysokou vodní tříšť. Návrat na ubytování ve večerních hodinách.

5. den

Prohlídka nejsevernějšího hlavního města světa a relaxace v Modré laguně. Poslední den věnujeme prohlídce hlavního města. Zastavíme se u vily Hofdi, navštívíme monumentální katedrálu Hallgrimskirkja, místní radnici s přilehlým jezírkem, nejstarší uličky a náměstí. Naše kroky povedou také do přístavu, kde ochutnáme místní rybí speciality v rybářské baště a projdeme se pěší zónou se spoustou obchůdků a kaváren. Budeme tak mít jedinečnou možnost nasát místní atmosféru. Zájemci mohou fakultativně vyrazit na velrybí safari – tříhodinovou projížďku lodí za velrybami. Nakonec nás čeká perla moderní architektury – nově postavená budova opery Harpa a také staneme u známé ocelové skulptury Sólfar, jež je inspirována tvarem vikingských lodí. V podvečerních hodinách se přesuneme k návštěvě vyhlášené Modré laguny – termálních lázní uprostřed lávových polí. Poté už bude následovat přesun na letiště a odlet.

6. den

Noční transfer. Po půlnoci odlet z Keflavíku. Přílet do Vídně v ranních hodinách.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz na letiště

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu na letiště a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz/svoz/.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (110 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění

Vstupné

Tyto vstupenky do vybraných památek a případné fakultativní výlety si můžete před zájezdem u nás přiobjednat. S možností prohlídky je počítáno v programu zájezdu. Klienti, kteří se prohlídky nezúčastní, mohou tento čas využít např. vlastním volným programem: Koupání v Modré laguně Dospělý 1 470 KčDítě 740 Kč   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.