Advent v Římě - letecky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Evropa, Itálie
Název ubytování Řím, letecký víkend s průvodcem
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis lokality ubytování

Krásná, veselá, bezstarostná a sentimentální. Zářivá i nostalgická minulost a dynamická i pohodová přítomnost. V minulosti kolébka renesance, v přítomnosti kolébka módy, elegance a rafinovanosti. Anebo krátce synonymum pro " la dolce vita". Všichni, kteří jednou zavítali do Itálie, se vracejí s nezapomenutelnými vzpomínkami. Jedněm se začnou sbíhat sliny jen při pomyšlení na dvacet druhů pasty, které vyzkoušeli, jiní zůstávají u vytržení, když si vzpomenou na Sixtínskou kapli. Jedni si vezou zpět kufry plné nového oblečení dokonalé značky "made in Italy", druzí sní s otevřenýma očima o probdělých nocích v Benátkách ....... To je Itálie.

Program zájezdu

Popis

ANDĚLSKÝ HRAD • FONTÁNA DI TREVI • ŠPANĚLSKÉ NÁM. • VATIKÁNSKÁ MUZEA • BAZILIKA SV. PETRA • ZÁTIBEŘÍ • KOLOSEUM • FORUM ROMANUM • PANTHEON • PIAZA NAVONNA

1. den:

Transfer z Brna a Břeclavi do Bratislavy (zdarma) a večer odlet z Bratislavy do Říma. Transfer do hotelu, ubytování

2. den

Po snídani odjezd metrem do centra a návštěva Andělského hradu, v němž je dnes muzeum obrazu i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i Vatikán. Dále pěší procházka přes řeku Tiberu po Andělském mostě a uličkami s mnoha krásnými paláci na Piaza Navonna – typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Zde probíhají adventní trhy s mnoha stánky, ochutnávkami i adventními slavnostmi. K večeru pokračování prohlídky centra Říma, pěší procházka k Pantheonu – nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, dále k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma – Fontána di Trevi, na Španělské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody a další místa moderního římského života s příjemnými posezeními a zákoutími. Návrat metrem na hotel.

3. den:

Dopoledne návštěva nejmenšího svrchovaného státu – Vatikánu – prohlídka náměstí sv. Petra s vánoční atmosférou navozenou vánočním stromem a betlémem, které jsou každoročne typickou ozdobou tohoto náměstí. Návštěva baziliky Sv. Petra. Možnost výstupu na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou. Odpoledne pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum – nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky paláců, chrámů, tržnice, divadla i dalších objektu patřících neodmyslitelně k Římu v 1.–4. stol. Večer návštěva kouzelné bohémské čtvrti Zátibeří s neopakovatelnou atmosférou. Návrat metrem na hotel.

4. den:

Dopoledne volno k nákupům, procházkám a rozloučení s Římem (v závislosti na letových časech), transfer na letiště a odlet z Říma do Bratislavy. Transfer autobusem do Břeclavi a do Brna (zdarma).

Příplatky

• jednolůžkový pokoj 2.700 Kč• odbavení zavazadla do 15 kg (tam i zpět) 1.400 Kč• Cena nezahrnuje dopravu v Říme (cca 20 €) a pobytovou taxu (cca 5 €/os./noc)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.