Advent v Římě letecky

*** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Program zájezdu

Popis

Vánoční slavnosti v centru křesťanství.

1. Den

1. DEN: Transfer z Brna a Břeclavi do Bratislavy (zdarma) a večer odlet z Bratislavy do Říma. Transfer do hotelu, ubytování

2. Den

2. DEN: Po snídani odjezd metrem do centra a návštěva Andělského hradu, v němž je dnes muzeum obrazů i zbraní. Z horní terasy hradu je krásný pohled na Řím i Vatikán. Dále pěší procházka přes řeku Tiberu po Andělském mostě a uličkami s mnoha krásnými paláci na Piaza Navonna – typické římské náměstí zdobené třemi nádhernými fontánami. Zde probíhají adventní trhy s mnoha stánky, ochutnávkami i adventními slavnostmi. K večeru pokračování prohlídky centra Říma, pěší procházka k Pantheonu – nejlépe zachovaná stavba z dob římské antiky považovaná za vrcholné dílo římského stavitelství, dále k největší a nejslavnější barokní fontáně Říma – Fontána di Trevi, na Španělské náměstí a jeho slavné barokní Španělské schody a další místa moderního římského života s příjemnými posezeními a zákoutími. Návrat metrem na hotel.

3. Den

3. DEN: Dopoledne návštěva nejmenšího svrchovaného státu – Vatikánu – prohlídka náměstí sv. Petra s vánoční atmosférou navozenou vánočním stromem a betlémem, které jsou každoročně typickou ozdobou tohoto náměstí. Návštěva baziliky Sv. Petra. Možnost výstupu na kopuli baziliky s krásnou vyhlídkou. Odpoledne pěší procházka po Posvátné cestě (Via Sacra), odkud byla kdysi ovládána celá Říše římská: Koloseum – nejkrásnější a největší dochovaná stavba antického Říma, Forum Romanum s pozůstatky paláců, chrámů, tržnice, divadla i dalších objektu patřících neodmyslitelně k Římu v 1. – 4. stol. Večer návštěva kouzelné bohémské čtvrti Zátibeří s neopakovatelnou atmosférou. Návrat metrem na hotel.

4. Den

4. DEN: Dopoledne volno k nákupům, procházkám a rozloučení s Římem (v závislosti na letových časech), transfer na letiště a odlet z Říma do Bratislavy. Transfer autobusem do Břeclavi a do Brna (zdarma).

Příplatky

jednolůžkový pokoj (os/pobyt) - 2700,- Kč | odbavení zavazadla do 15 kg (ks/os/pobyt) - 1400,- Kč | pojištění léčebných výloh a storna ERV (os/pobyt) - 290,- Kč | doprava v Římě cca 20 EUR/os./pobyt | pobytová taxa cca 5 EUR/os./noc (platba v hotelu)   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.