Adventní Milán + Tradiční Italské Vánoční Trhy (letecky z Ostravy)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Milán
Ubytování Hotel 3* v Miláně
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 12 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Nezapomenutelný eurovíkend s průvodcem, během kterého uvidíte to nejkrásnější z adventního Milána. Navštívíte starobylou Monzu, užijete si sváteční atmosféru na vánočních trzích a nahlédnete do míst, kde je dobrý vkus dán už do vínku a inspiruje svou rafinovaností celý svět. Poznejte s námi město světové módy a zažijte advent po italsku v Miláně!

Popis stravování

snídaně v hotelu je formou sladkého bufetu během dne při prohlídce Milána bude možné zakoupit jídlo na některé z přestávek v místech s možností občerstvení

Popis ubytování

hotel 3* v blízkosti centra Milána
hotel je dostupný MHD do centra města

Program zájezdu

1. den

Odlet z Ostravy do Milána, ubytování, organizační schůzka s průvodcem. Dle času příletu možnost procházky po Miláně.

2. den

Po snídani nás bude čekat prohlídka adventního Milána. Vydáme se k nejstarší sakrální stavbě – Basilica di Saint Ambrogio – věnovanou mučedníkům, kteří byli pronásledováni Římany a jsou pod touto stavbou pohřbeni. Zhlédneme kostel Santa Maria delle Grazie a kostel San Maurizio. Projdeme milánskou burzou a navštívíme největší gotickou stavbu Itálie – okouzlující Duomo di Milano, před nímž se konají tradiční adventní trhy – zde budeme mít prostor k vychutnání si vánoční atmosféry. Na Piazza della Scala zhlédneme věhlasný operní dům – La Scala a den ukončíme u pevnosti, která je srdeční záležitostí Miláňanů – Castello Sforzesco. Na interiéru se podílela taková jména jako Bramante, Leonardo da Vinci, Filarete. Večer návštěva adventních trhů nebo možnost společné večeře v jedné z místních tratorií.

3. den

Brzy ráno se vydáme na výlet do nedaleké Monzy (vlakem či autobusem). Návštěva Duomo di Monza, kde můžeme vidět Lombardskou Železnou korunu, kterou byli korunováni panovníci od dob Svaté říše římské až do 19. století. Pokračovat budeme procházkou kolem Palazzo Reale, jenž nechala postavit Marie Terezie pro Ferdinanda II. jako letní sídlo. Odpoledne návrat do Milána. Poté budeme mít prostor k nákupům v nejvyhlášenějších milánských ulicích – Corso Buenos Aires, Via Torino, Corso Vittorio Emanuele. Kdo nebude mít zájem o nakupování, může tento volný čas využít individuálně, třeba k návštěvě muzea, kostelu či galerie. Večer se společně vypravíme na místo, kam se chodí Miláňané bavit – Corso Como. A zde bude možnost individuálního volna nebo společného posezení ve vinotéce či místní tratorii.

4. den

Po snídani, v závislosti na letovém řádu, možnost programu s průvodcem nebo odjezd na letiště a poté návrat do ČR.

Informace

Program může být přizpůsoben aktuálním okolnostem na místě. Časy příletu a odletu jsou určeny aktuálním letovým řádem. Ubytování je vždy možné po 14. hodině, do této doby je možné si na hotelu uschovat zavazadla. V případě individuálního zájmu můžete absolvovat jen vybranou část programu a sejít se později na určeném místě srazu nebo se vrátit na hotel samostatně. Průvodce neprovádí klienty uvnitř památek, pokud není v programu uvedeno jinak.

Svoz na letiště

K tomuto zájezdu si můžete objednat dopravu na letiště a zpět - minibusem Radynacestu. Podrobnosti, ceny a rezervace: www.radynacestu.cz/svoz/.

Podmínky pro přepravu zavazadel

Zavazadlo v ceně zájezdu - NOVĚ může mít každý cestující na palubě 2 příruční zavazadla: kabinové zavazadlo o max. rozměrech 55 (d) x 40 (v) x 20 (h) cm, hmotnost do 10 kg (toto zavazadlo je určeno k přepravě na palubě letadla) + malé zavazadlo o max. rozměrech 35 (d) x 20 (v) x 20 (h) cm Zavazadlo za příplatek 1 700 CZK / 60 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 15 kg Zavazadlo za příplatek 2 200 CZK / 80 € - odbavované zavazadlo o max. hmotnosti do 20 Kg NÁŠ TIP: Pro vaše pohodlí si můžete objednat odbavované zavazadlo. Ale i pouze s kabinovým zavazadlem lze cestovat "nalehko". Pozor ovšem na rozměrové limity.

Cestovní pojištění

EASY (35 Kč / den / osoba)UNIVERSAL + STORNO (98 Kč / den / osoba)Srovnání pojištění   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.