Adventní Řím s návštěvou galerie Borghese a Ostie

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Řím
Název ubytování Adventní Řím s návštěvou galerie Borghese a Ostie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 4 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Popis
Pojeďte se s námi podívat, jak se v subtropickém pásmu slaví Vánoce. Památky „věčného města“ uvidíte v kontextu rozsvícených vánočních stromků, kvetoucích vánočních hvězd, dozrávajících pomerančů a nepřeberného množství betlémků. Navíc bývá v prosinci v Římě méně turistů, a tak se vyhnete frontám do muzeí nebo do Vatikánu.

Popis lokality ubytování

Popis destinaceVšechny cesty vedou do Říma! Řím, Věčné město! Řím, kolébka evropské civilizace! Kdo by neznal Řím a netoužil se projít v jeho ulicích.Řím patří mezi nejstarší města v Evropě a najdeme v něm nesčetné množství památek. Leží při řece Tibeře a nese jméno svého legendárního zakladatele Romula, který jej podle pověstí vybudoval na 7 pahorcích.Řím je ale také moderní metropole s více než 3 miliony obyvatel, jeho centrum však bylo uchráněno neuvážených modernizací a zachovalo si svou tradiční podobu. Všechny památky určitě nestihnete projít, ale navštívit byste měli ty nejdůležitější, které však není potřeba blíže představovat: Koloseum a Konstantinův oblouk, bazilika Svatého Petra, Pantheon, Forum Romanum, Fontána di Trevi, Španělské schody...Ať už se sem vydáte v létě, kdy je město přeplněné turisty, nebo v zimě obdivovat nevšední vánoční výzdobu, Řím Vás dozajista ohromí svou monumentálností a nadchne svou nezaměnitelnou atmosférou kaváren, tisíce fontán a zdáním, že se na některých místech snad zastavil čas. Řím se nedá popsat, Řím se musí zažít!

Program zájezdu

1. den

odjezd z České republiky. Noční přejezddo střední Itálie.

2. den

papežský Řím: dopoledne procházka od Španělských schodů kolem Andělského hradu do Vatikánu. Prohlídka Vatikánu (včetně muzeí). Odpoledne prohlídka Lateránské baziliky (nejvýznamnější katolický kostel). Nocleh u Říma.

3. den

celodenní prohlídka Říma: Forum Romanum, Koloseum, Palatin (rezidence římských císařů) a Kapitol (slavná muzea). Odpoledne možnost návštěvy Galerie Borghese (slavná díla od Berniniho, Raffaela nebo Caravaggia) v působivém lesoparku. Nocleh u Říma.

4. den

dopoledne výlet do Ostie (činžáky, chrámy, lázně a obchody antického přístavu). Odpoledne antické a barokní památky Říma (Pantheon, fontány, Berniniho a Michelangelovy sochy, vánoční trhy na Piazza Navona). Noční přejezd do České republiky.

5. den

kolem poledne návrat domů.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.