Běžkování v Dolomitech

Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Penzion
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 7 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

I když se říká, že české hory jsou pro běžkování jako stvořeny, mnozí se již přesvědčili, že na běžkách se dá vyrazit i za humna a že tam také není vůbec špatně. Na letošní zimu jsme pro vás opět připravili lahůdkový výlet do stop, v nichž se před vámi proháněli minulí, současní i budoucí mistři světa. A nejsou to jen perfektně vypreparované stopy, které mohou být důvodem pro tento výlet. Neméně příjemným překvapením může být perfektní zázemí a hlavně nádherná kulisa vápencových věží Dolomit, kterými se budeme kochat každý den v jiném věhlasném středisku běžeckého lyžování. Všechna námi navštívená místa, se nacházejí ve vyšších nadmořských výškách a tak máme takřka jistotu kvalitního sněhu, což se skvěle ukázalo během slabších zim v minulosti.

Ubytování a strava: 3 noci strávíme v příjemném hotelu v blízkosti Cavedaga, odkud budeme vyrážet do jednotlivých vysokohorských středisek. Strava je zajištěna formou snídaně. Pokoje jsou 2lůžkové, vybavené sociálním zařízením.

Popis lokality ubytování

Program1.–2. V úterý večer odjezd z Brna, noční jízda přes Rakousko do Itálie. Vyvezeme se do městečka Compatsch (1.825 m), které je vstupní branou do náhorní plošiny Alpe di Siusi. Překrásné výhledy na skalní věže masivu Rosengarten nás budou doprovázet na každém „kroku“. Navečer se přesuneme do městečka Cavedago, kde nás čeká ubytování a večeře v našem hotelu.3. Mikrobusy vyjedeme do oblasti Val di Fiemme, ráje pro milovníky zimních sportů a běžkování především. Ne náhodou se zde konalo Mistrovství světa v klasickém lyžování v letech 2003 a 2013. V sedle Passo Lavazé (1.681 m) nás čeká téměř 80 km nádherných tratí.4. Do třetice zavítáme do světoznámého střediska Madonna di Campiglio v horském sedle Passo Carlo Campo Magno (1.646 m) pod masivem Brenty s dalším hezkým okruhem Světového poháru.5.–6. Na závěr se opět vydáme do oblasti Val di Fieme, a podle počasí zvolíme buď středisko Lago di Tesero nebo opět Passo Lavazzé, kde si ještě stihneme pořádně protáhnout tělo. Večer se pak vydáme na zpáteční cestu do ČR, kam dorazíme v ranních hodinách.


Informace k zájezdu
• ubytování v hotelu*** u Cavedaga
• bufetové snídaně
• doprava minibusem v ceně

Více o střediscích (v němčině) také na:
www.alpedisuisi.it
www.valdifiemme.cz
www.campiglio.it
www.dolomitinordicski.it

                          

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.