Friulsko - Julské Benátsko, gourmetská zastavení

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Benátsko, Benátky
Název ubytování Friulsko - Julské Benátsko, gourmetská zastavení
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 11 690 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

San Daniele del Friuli - Spilimbergo - Lignano/Grado - laguna Marano - Terst - Miramare - Duino - Benátky - Gorizia - Cividale del Friuli - Udine - Palmanova - Venzone

Popis dopravy:
Nástupní a svozová místa v ČR zdarma Praha, Beroun, Hořovice (Žebrák), Rokycany, Plzeň, Rozvadov

Popis stravování

Polopenze – snídaně a večeře

Popis ubytování

Ubytování je zajištěno v hotelu*** ve 2lůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Možno zajistit ubytování 3. osoby na přistýlce bez slevy.

Program zájezdu

1. den

Odjezd z ČR ve večerních hodinách.

2. den

Dopoledne příjezd do San Daniele del Friuli - procházka po Starém městě (katedrála, kostel Sv. Antonína s krásnými freskami, městská brána Gemona), město je známé dlouhou tradicí ve výrobě skvělé sušené šunky (kombinace pečlivě vybraných vepřových kusů a optimálního prostředí k sušení) - do jedné takové výrobny šunky se podíváme. Pokračujeme návštěvou města Spilimbergo, které se proslavilo jako město keramické mozaiky. Prohlédneme si krásné náměstí ohraničené katedrálou, radnicí s lodžií a Palzzo Daziario, dále přes kamenný most projdeme k hradu s nádherným Palazzo Dipinto (Malovaný palác). Ve večerních hodinách příjezd na ubytování do Lignana/Grada, ubytování, večeře.

3. den

Snídaně, odpočinek u moře, ochutnávka vín oblasti, večeře. Možnost procházek přímořského městečka, či fakultativní výlet lodí po laguně Marano.

4. den

Snídaně, odjezd k návštěvě města Terst - města starého dobrého rakousko-uherského mocnářství, ze kterého si do dnešních časů přeneslo tu nezaměnitelnou atmosféru nonšalantního starého Rakouska. Vydáme se z náměstí Piazza dell' Unita objevovat skvěle namíchaný koktejl umění, literatury a církevních památek. Navštívíme zámky Miramare a Duino a také starobylou rybářskou vesničku, návrat do hotelu, večeře.

5. den

Snídaně, odjezd do nádherných a vždy překvapujících Benátek (nám. Sv. Marka, Dóžecí palác, most Rialto, procházky okolo městských kanálů historickou částí města s nepřeberným množstvím městských kostelů a paláců), odpoledne odjezd do hotelu, večeře.

6. den

Snídaně, po snídani odjedeme k návštěvě města Gorizia - oblíbené odpočinkové místo rakouské šlechty a taky města rozdělené železnou oponou, která zde byla definitivně zrušena až v roce 2007 (po vstupu Slovinska do Schengenského prostoru). Dále pokračujeme do okouzlujícího městečka Cividale del Friuli - známého Ďáblovým mostem, městskými katakombami, město bývalo významným sídlem Langobardů a tak budeme moci obdivovat proslulou památku Tempietto Langobardo, kláštera - jednu z nejdůležitějších památek na Langobardy na území dnešní Itálie. Dále pokračujeme do města Udine - historického a kulturního centra regionu (zámek, Loggia del Lionello - městská radnice, gotická katedrála Santa Maria Maggiore, městské paláce a brány), po cestě navštívíme některé z regionálních vinařství, abychom ochutnali jejich výrobek, návrat do hotelu, večeře.

7. den

Snídaně, zastávky v historickém městě Palmanova (městské opevnění s monumentálními branami, náměstí Piazza Grande s chrámem, krásnou ukázkou benátské gotiky), a Venzone (staré město s branami, katedrála Sv. Ondřeje), návrat do ČR v nočních hodinách.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.