Garden Resort Calabria (Rocca Nettuno Garden)

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Kalábrie, Pizzo
Název ubytování Garden Resort Calabria (Rocca Nettuno Garden)
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem od 18 285 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poloha
Rozlehlé centrum s nízkými budovami, situované u písčito-oblázkové pláže (průchod přes piniový les), v klidném a malebném okolí uprostřed středomořského rostlinstva. Cca 8 km z hotelu do města Pizza, kde se nachází obchody, restaurace a pizzerie (doprava 2x denně kromě nedělí hotelovým busem, cena cca 5 EUR/osoba). Letiště v Lamezzi di Terme je vzdáleno asi 15 km (přibližně 20 minut).
Přímo v hotelu je nutné uhradit povinný poplatek za turistický pobyt cca 2 EUR/osoba/den.

Pokoje
Hotel Rocca Nettuno Garden má 580 vkusně zařízených dvoulůžkových pokojů (s možností 1 přistýlky) situovaných v několika dvoupatrových budovách: 
- budova "Land“ - nejdále od pláže (pokoje DZL) 
- ostatní budovy "Garden“ - rozmístěné po celém terénu (pokoje DZG)
Hotel má k dispozici rovněž pokoje typu Comfort pro max. 2 dospělé osoby a 2 děti (pokoje DCG).
Všechny pokoje mají stejnou výbavu: koupelna se sprchou a fénem, centrálně ovládaná klimatizace (je v provozu během celé sezóny), TV-sat, telefon, trezor (za poplatek cca 2 EUR/den), mini-bar (pouze v pokojích typu comfort). Většina pokojů má k dispozici balkón nebo terasu.
Postýlka pro děti do 2 let na vyžádání a za poplatek cca 5 EUR/den.

Vybavení
Recepce, hlavní restaurace Luigi´s, pizzerie Paparazzi pizzeria na pláži, restaurace a la carte La Dolce Vita a vinárna Enoteca (s konzumací za poplatek), 8 barů, mimo jiné hlavní bar (10:00-24:00) u pláže, bar Giardino delle Rose (10:00-24:00) u bazénu. Široká písčito-oblázková pláž s pozvolným vstupem do moře je vzdálena cca 300 až 500 m od hotelu v závislosti na lokalizaci pokoje, 2 bazény s nepravidelným tvarem se sladkou vodou (pro aktivní odpočinek i relaxaci), bezplatná lehátka a slunečníky u bazénu a na pláži. Plážové osušky po zaplacení vratné kauce cca 10 EUR/osoba. Pro děti brouzdaliště, dětské hřiště. Navíc je k dispozici parkoviště, půjčovna automobilů a jízdních kol, bankomat a mini-market.

Strava
All Inclusive: snídaně (07:00-10:00), obědy (12:30-14:00) a večeře (19:00-21:30) formou bohatého bufetu. Navíc nealkoholické nápoje a místní alkohol v barech v průběhu jejich otevírací doby. V restauraci dětské židličky a speciální kuchyňka pro přípravu pokrmů pro malé děti. V sezóně restaurace organizuje 1x týdně kalábrijský večer s pokrmy regionální kuchyně. Za příplatek balíček All Inclusive Plus, v rámci kterého jsou dodatečně k dispozici: vinný bar Enoteca Calabrese (19:00-23:00), restaurace La Dolce Vita (19:30-22:00), trezor, sauna, parní lázeň, vířivka a posilovna. 

Sport a zábava
Tenisové kurty (osvětlení a půjčovna tenisových potřeb za poplatek), sportovní hřiště (na kopanou, volejbal a basketbal), střelba z luku. Boccia, gymnastika, aerobic, strečink, diskotéka na pláži (23:00-02:00), plážový volejbal. Stolní tenis a sportovní hřiště v rámci animačních programů bezplatně, mimo animační programy za poplatek. Pro děti mini-disco (20:30-21:00), hotelový mini-klub a 6x týdně zábavný klub s polským animátorem. Navíc půjčovna potřeb pro vodní sporty (mimo jiné kánoe, vodní šlapadla, cca 5-10 EUR/hod.), fitness a wellness centrum za poplatek (finská sauna, parní lázeň, masáže, kosmetické procedury, solárium, vířivka).

Internet
Wi-Fi internet zdarma ve společných prostorách hotelu, 2 internetová stanoviště za poplatek.

Místní kategorie
****

Jiné
www.gardenresortcalabria.com

Náš názor
Rozlehlé středisko v klidném prostředí – největší v celé Kalábrii a jedno z mála s tak vysokým standardem. Dokonalá nabídka k odpočinku pro aktivní osoby milující sport a pro rodiny s dětmi. Středisko Garden Resort Calabria doporučujeme osobám, které očekávají zajištění všech typů atrakcí v rámci hotelového komplexu.

Popis stravování

All inclusive

Popis ubytování

ProgramDen 1
Odlet z Polska. Sraz 2 hodiny před plánovaným odletem na odbavovací přepážce Rainbow Tours na vybraném letišti. Aktuální letové řády si prosím zkontrolujte na na www.r.pl/rozklady. Po příletu setkání s delegátem a transfer do hotelu.

Upozornění! Klienti, kteří přiletí do Kalábrie pozdě večer nebudou mít ten den večeři.

Den 2 - 7 (nebo 14)
Čas na odpočinek, koupání v moři, opalování a možnost využítí fakultativních výletů.

Den 8 (nebo 15)
Vystěhování se z hotelu, transfer na letiště a návrat do Polska.CenaZákladní cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní poplatky, transfery letiště - hotel - letiště, ubytování na 7 nebo 14 nocí, stravu dle popisu vybraného hotelu, služby polského delegáta, pojištění TU Europa standard (náklady na léčení a transport, asistenční služby, pojištění zavazadel).

Základní cena nezahrnuje: fakultativní výlety, stravování a nápoje nad rámec uvedený v popisu stravování u každéhop hotelu, pobytovou taxu placenou přímo v hotelu: okolí Copanello  cca 14 EUR osoba/týden a cca 20 EUR osoba /2 týdny, v okolí Pizzo Tropei cca 2 EUR osoba/den, v okolí Capo Vaticano cca 1 EUR osoba/den, v okolí Ricadi cca 1 EUR osoba /den a jiné osobní výdaje.JinéKALÁBRIE - obecné informace

Měna
EUR-Euro. Můžete platit kreditními kartami a využívat bankomatů. V turistických oblastech se nachází bankovní úřady a bankomaty.

Spropitné
Je běžným zvykem nechávat drobný obnos ve formě spropitného. Zejména se to týká řidičů na fakultativních výletech a číšníků v restauracích. Stává se, že spropitné je připočítáno k účtu jako tzv. coperto.

Víza
Čeští státní příslušníci mohou cestovat do Itálie i na základě platného občanského průkazu.

Čas
Stejný jako v České republice.

Orientační ceny
Oběd v restauraci od 10 EUR, voda 1 l – cca 1,5 EUR, pivo v baru od 4 EUR, káva v kavárně od 1,5 EUR.

Poštovní služby
Známka na pohled stojí cca 0,85 EUR. Na mnoha místech jsou poštovní schránky, často i v hotelech. Pošta má otevřeno od pondělí do soboty od 8:30 do 12:30.

Elektřina
Napětí 220 V, 50 Hz. V Itálii se používají jiné typy zásuvek než v Česku. Obvykle se používají zásuvky typu L se třemi otvory v řadě. Pasují do nich české ploché dvou-kolíčkové zástrčky (např. jako u nabíječky do telefonu). Nelze však použít klasické kulaté zástrčky (například od vysoušečů na vlasy či pro napájení přenosného počítače). V takových případech je nutné použít adaptéry. Jsou dostupné v hotelových recepcích (bezplatně, vratná kauce 5 EUR), lze je rovněž zakoupit v Čechách v supermarketech nebo prodejnách elektra (cca 100 Kč) nebo přímo v Itálii ve větších supermarketech (cca 2 EUR).

Telefony
Telefonní karty lze zakoupit na poště, v prodejnách a stáncích poblíž veřejných telefonních automatů. Mobilní telefony fungují po celé Itálii. Náklady na volání do české mobilní sítě (roaming) si prosím ověřte před odjezdem u svého operátora.

KALÁBRIE
Geograficky umístěná na konci „italské boty“, plná historických budov a zázraků přírody, idylických městeček a malebných zátok s písečnými plážemi. Kalábrie – to je nálada italského jihu, kde život plyne pomaleji a čas jako by se zastavil na místě. Nenalezneme zde velkoměstský shon a ruch, ani velká střediska. Místo toho nás okouzlí nádherná příroda, slunce, chuť jižního vína a plodů moře v místních tavernách.

Reggio di Calabria
Jedno ze známějších měst regionu, nazývané městem bergamotu, Bronzi di Riaca a Fatamorgány. Je to jedno z mála větších měst v dané oblasti. Přímořská promenáda (lungomare) bývá nazývána „nejkrásnějším kilometrem Itálie“, protože je z ní možno obdivovat Sicílii s charakteristickým vulkanickým kuželem Etny. Návštěva tohoto místa během dovolené na jihu Itálie je téměř povinností.

Tropea
Jedná se o známé a uznávané přímořské městečko, považované za nejhezčí v Kalábrii, oceňované pro svůj příznivý vliv na zdraví, tyčící se na vrcholku skalního srázu který prudce padá do Tyrhénského moře. Procházka po uličkách tohoto města není jen  atmosféra jihu Itálie, ale také nezapomenutelné výhledy na moře a symbol města – Kostel na Ostrově (Santa Maria dell´Isola). Z vyhlídkových teras v centru lze obdivovat Liparské ostrovy se sopkou Stromboli jako na dlani, večer pak západy slunce.

Soverato
Situované u jedné z nejkrásnějších a nejširších pláží Jónského moře. Přitahuje milou, středozemní atmosférou a velikou promenádou s početnými obchody a restauracemi. Tato „perla Jónského moře“ byla kdysi starověkou kolonií a dnes je novodobým městem, které je v létě plné života.

Catanzaro
Hlavní město Kalábrie, vybudované na několika návrších spojených obrovskými mosty. Dávné centrum výroby hedvábí v 16. století se v sočasnosti promněnilo na město plné života s hlavní obchodní ulicí Corso Mazzini, která je obklopená největšími historickými budovami v Catanzaro.Výlety v okolíSicílie: Taormina (cena cca 65 EUR)
Již samotná cesta podél pobřeží, přejezd ve směru Messinské úžiny přes Scillu, která je situována na „mýtické skále“, působí silným dojmem. Po krátké plavbě trajektem na Sicílii - panoramatickou trasou přes Messinskou úžinu - se dostaneme do Taorminy. Malebné uličky, šňůry s rozvěšeným prádlem, staré domy a nespočetné schody na úbočích Monte Tauro  navozují charakteristickou středomořskou atmosféru. Nezbytným doplňkem této barevné, idylické krajiny, je samotná Etna. Téměř nutností je návštěva antického divadla, jedné ze světově nejznámějších a nejslavnějších historických staveb Sicílie. Během výletu bude čas na vyhlídky, procházky, nákup suvenýrů a také ochutnání sicilské kuchyně v pauze na oběd.

Liparské (Eolské) ostrovy (cena cca 60 EUR)
Jedna z největších atrakcí regionu – plavba lodí na Eolské ostrovy. Toto souostroví tvoří 7 větších ostrovů a celá řada malých ostrůvků a skalisek. Pokud se jedná o administrativní uspořádání, patří Liparské ostrovy k regionu Sicílie. Nabízíme celodenní plavbu se zastávkou na třech nejznámějších ostrovech souostroví: Lipari (největší z ostrovů, nabízí možnost návštěvy, procházek, nákupů a neuvěřitelnou atmosféru uzounkých uliček s balkóny ověšenými květy), Vulcano (na kterém je možno si dopřát koupel v teplém siřičitém bahně a samozřejmě i koupel v moři, mimo jiné i na pláži s gejzíry) a Stromboli (současně ostrov a zároveň i nejčinnější sopka Evropy – k erupci, kterou budeme určitě moci pozorovat v průběhu plavby, dochází v průměru přibližně každých 15 minut. U úpatí vulkánu se nacházejí černé pláže a neuvěřitelně průzračné moře. Během plavby nás často doprovázejí delfíni. Nádherné výhledy, které nelze popsat slovy, opravdový ráj nejen pro fotografy. Nezapomenutelné zážitky!

Tropea – Capo Vaticano – Pizzo (cena cca 45 EUR)
Zveme Vás na návštěvu tří nejznámějších míst Kalábrie. Nejprve se vypravíme do Pizza – ospalého sídla ze 14. století, typického pro jižní Itálii. Zde budete mít po návštěvě zámku, ve kterém byl vězněn jeden z Napoleonových generálů – Murat, možnost pořídit několik fotografických snímků z vyhlídkové terasy, táhnoucí se nad zátokou sv. Eugenie. Následně si vychutnáme slavnou zmrzlinu Tartufo. V našem výletě budeme pokračovat do Capo Vaticano, který je považován za místo s nejromantičtějším výhledem v Evropě, a kde se setkávají vody třech různých tyrkysových odstínů. Na závěr se vypravíme do Tropei – „perly Kalábrie“, vystavěné na pískovcové skále, podle legendy založené samotným Herkulem. Zde budete mít možnost si nakoupit suvenýry a dárky. Nejslavnějšími budovami Tropey jsou svatostánek Santa Maria dell´Isola (Matky Boží z ostrova) a katedrála.

Eolské ostrovy – Noční Stromboli (cena cca 50 EUR)
Toto je neopakovatelná příležitost vidět noční představení – vulkanickou aktivitu na Stromboli a strávit několik hodin v okouzlujícím přístavním městečku Sant Vincento. Stromboli je jeden z mála vulkánů na světě, a jediný v Itálii, který je stále aktivní. Tento vulkán pravidelně chrlí lávu, plyn a prach do výšky od několika až po několik desítek metrů, což je nejlépe vidět večer a v noci. Po připlutí na ostrov je dostatek času na procházku po městečku, s množstvím kaváren, obchůdků a také na nejvyšší vyhlídkový bod ze kterého můžeme obdivovat aktivní vulkán. Návrat do hotelu v noci.

Reggio di Calabria – Scilla (cena cca 50 EUR)
Založené na úpatí tajemného Aspromonte. Reggio di Calabria bylo první ze starořeckých osad na italské pevnině. Místem, které je zcela jistě nutné v Reggio navštívit, je Archeologické muzeum se slavnými „Bronzi di Riace“ – dvěma bronzovými soškami bojovníků vylovenými z moře v roce 1972. Hodny pozornosti jsou i jiné objekty pocházející ze starobylého Reghionu, nalezené v místě dnešního Reggio. Promenáda „Lungomare Matteoti“, nazývaná „nejkrásnějším kilometrem Itálie“, s nádherným parkem s historickými pozůstatky z dob starověkého Řecka a Říma, přímo vybízí k procházce, během které si můžeme vychutnávat kouzelný pohled na Messinskou úžinu a Sicílii s Etnou v pozadí. Nelze si rovněž odepřít procházku ulicí rovnoběžnou s promenádou – „Moda Italiana“, lákající výkladními skříněmi nespočetných butiků a obchůdků. Následně se vypravíme směrem k legendární Scille, proslavené charakteristickými úzkými uličkami, domy vybudovanými přímo na mořském břehu a malebnými výhledy do okolí.
Zpáteční cesta vede podél nádherné Costa Viola, která – zvláště odpoledne – uchvacuje svými vodami, jiskřícími tisícem barev. Opojným zakončením dne bude zastávka na vyhlídkových terasách u mořského majáku na Capo Vaticano – přímo rajské výhledy Vám zůstanou dlouho v paměti.

Upozornění! Prohlídky jsou vedeny v polštině. Jejich organizátorem není Rainbow Tours, ale místní pobočka, která je zodpovědná za kvalitu služeb. Organizuje rovněž program, stanovuje ceny a termíny odjezdů, proto je nutno případné reklamace směřovat přímo na tohoto organizátora. V katalogu uvedené popisy a ceny jsou pouze orientační, konkrétní informace obdržíte na požádání u našeho zástupce. Delegát je pouze prostředníkem pro evidenci zájemců o fakultativní výlety. Minimální počet účastníků je 15 osob. Před a po sezóně nejsou některé zájezdy organizovány. Ceny výletů se liší v závislosti na umístění hotelu.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.