Itálie - Sardinie - senior 55

****
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Sardinie
Ubytování Horse Country Resort - změna hotelu vyhrazena
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 14 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Západní Sardinie se pyšní vším tím, co z tohoto ostrova činí tak nádherné a poutavé místo. Najdete tu pláže s jemným pískem, obrovské rozlohy zelených svahů, prastaré zříceniny a tajemné chrámy nuraghi. V srdci všeho stojí město Oristano, jedno ze sardinských velkých středověkých měst s příjemnou atmosférou.

Tento druhý největší italský ostrov byl vždy obdivován pro jeho krásy a čisté moře, které hraje snad všemi odstíny modré a zelené. Tato luxusní destinace byla a je pro své krásy řazena mezi dražší evropské destinace. Díky naší jedinečné nabídce teď dostáváte příležitost strávit zde svou vysněnou dovolenou i vy.

Popis dopravy:
z Prahy


Svoz na letiště Praha: bus -
Frýdek – Místek, Ostrava, Opava: 800 Kč/os.;
Nový Jičín, Olomouc, Prostějov: 750 Kč/os.;
Brno, Velké Meziříčí: 600 Kč/os.;
Jihlava: 500 Kč/os.
Svozová doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

Popis stravování

formou bufetu včetně vody a vína

Popis ubytování

Hotel: čtyřhvězdičkový hotelový komplex Horse Country Resort s udržovanou zahradou se nachází u moře na západním pobřeží Sardinie, cca 5 km od městečka Arborea a cca 90 km od Cagliari. Umístění hotelu je v bezprostřední blízkosti dlouhé pláže se zlatým pískem obývané vzácným druhem plameňáků. Transfer do hotelu z letiště v Cagliari je cca 90 km.


V rámci hotelu Horse Country Resort naleznete vybavení a servis:
recepce s Wi-Fi, restaurace, pizzerie, bar, venkovní bazén se sluneční terasou s lehátky a slunečníky zdarma, parkoviště, wellness centrum (za poplatek) – vstup od 15 let věku, použití bazénů s talasoterapií a relaxačním koutkem, sauna, turecké lázně


POKOJE: hotel svým klientům nabízí 2-4 lůžkové pokoje zařízené v tradičním sardenském stylu. Hotel nabízí pokoje i pro handicapované osoby. Naši klienti budou ubytováni ve 4* části hotelu. Jednolůžkové pokoje nedisponují balkonem, miniledničkou a mohou být umístěny ve 3* části hotelu.


Vybavení pokoje: telefon, trezor (na pokoji nebo v recepci za poplatek), minilednička, satelitní TV, klimatizace, koupelna s WC, fén, balkon nebo terasa


PLÁŽ: krásná písečná pláž s pozvolným vstupem do Thyrhénského moře je vzdálená cca 200 m. Slunečníky a lehátka jsou v ceně hotelu. Plážové osušky za poplatek . Na pláži je k dispozici bar. Možnost půjčení windsurfingu, kanoí (za poplatek).


AKTIVITY: půjčovna lodí, jezdecké centrum na koních (projížďky na koních za poplatek), tenisový kurt (použití zdarma, půjčení raket a míčků za poplatek), fotbalové hřiště, stolní tenis, půjčovna jízdních kol (za poplatek)

Program zájezdu

1. den

Pobytový program zájezdu (dobrovolný) Přílet do destinace: odlet z Prahy na letiště do Cagliari, odkud pojedete do hotelu. Ubytování, informační schůzka s delegátem, který vás seznámí s lokalitou a nabídkou fakultativních výletů, večeře. ZDARMA: večer promítání dokumentárního filmu o Sardinii spojené s přípitkem na uvítanou.

2. den

Oristano: polodenní fakultativní výlet do jednoho z největších sardinských středověkých měst Oristano s historickými skvosty. Ve 14. století bylo hlavním městem provincie Arborea. Za návštěvu stojí i římské zříceniny v Tharrosu a bílé pláže poloostrova Sinis. Cena: 35 EUR.

3. den

Perla Sardinie - Barbagia: celodenní fakultativní výlet. Autobusem proniknete do oblasti Barbagia, kde se ukrývá nejkrásnější hora národního parku na Sardinii, která je právem nazývána srdcem ostrova a uchovává miliony let historie. Zeleň přírody, prameny čisté pitné vody a vůně květin a bylin vás doprovodí na každém kroku. Navštívíte mimo jiné dvě symbolická městečka: Mamoiada - s krátkou prohlídkou muzea masek a následně Orgosolo - s ukázkou pouličních uměleckých výtvorů, tzv. Murales. Místní obyvatelé si zde odjakživa chránili životní prostředí a vlastní svobodu identity. Cena: 55 EUR.

4. den

Souostroví La Maddalena: celodenní fakultativní výlet na souostroví La Maddalena vás zavede na severovýchodní cíp Sardinie. Kulturním centrem souostroví, které navštívíte, je právě městečko La Maddalena a vy budete moci obdivovat jeho originalitu a historickou architekturu. Komfortní výletní lodí poplujete podél okouzlujícího pobřeží, uvidíte jedinečné bělostné písčité zálivy, v jejichž azurových vodách vás čeká koupání. Tyto jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v Evropě. V dáli zahlédnete ostrov Korsika. Posádka lodi pro vás připraví oběd v podobě typických těstovin. Cena: 69 EUR.

5. den

Cagliari a Nora jih Sardinie: celodenní fakultativní výlet do hlavního města ostrova. Ve městě Cagliari uvidíte historické centrum, čtvrť Castelle, katedrálu, římský amfiteátr, muzea. Po volném čase na nákupy a na oběd (není v ceně zájezdu) následuje přejezd do městečka Pula, u kterého se rozkládá archeologická zóna Nora. Nora je nejstarší město celé Sardinie, svého času bylo i jejím hlavním městem. Prohlédnete si punskou část a mnohem zachovalejší řámskou část vykopávek, ve které se dochovaly lázně a divadlo. Cena: 49 EUR.

6. den

Planina Giara di Gesturi a Barumini: celodenní fakultativní výlet na planinu Giara di Gesturi, zde je pro vás připravena tříkilometrová procházka nedotčenou přírodou, při které uvidíte mimo jiné původní pastevecká obydlí. Po volném čase na oběd se přesunete do Barumini, kde se nachází nejzachovalejší nuraghská osada na Sardinii "Su Nuraxi". Vznik nuragu spadá do doby bronzové. Tento megalitický komplex mimořádného archeologického významu je zařazen na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. Cena: 50 EUR.

7. den

Trek na Spiaggia di Piscinas: polodenní fakultativní výlet na nádhernou pláž na osamělém pobřeží Costa Verde. Trek vede zajímavou přírodou až na pobřeží, kde je nádherná scenérie, široký pruh zlatého písku, vysoké duny a vlnami vzduté moře. Cena: 35 EUR.

8. den

Odlet: snídaně, transfer na letiště Cagliari a přílet do Prahy. Poznámka k výletům: změna programu vyhrazena. Nabídka a ceny jsou orientační. Aktuální nabídka na místě u delegáta. V cenách nejsou zahrnuty vstupy. Délka trvání polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.Tip z okolí
Nejlepší italské pláže, které vybrali turisté pro rok 2012 Italské pobřeží dlouhé 7600 kilometrů omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. Není divu, že nabídka pláží je tu pestrá. Pokud budete letos nebo příští rok plánovat dovolenou do Itálie, může vám při výběru pomoct žebříček deseti nejlepších pláží, které vybrali turisté na cestovatelském serveru TripAdvisor.com.... Novinky.cz

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.