Itálie – Sicílie, Lipary, Etna

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Sicílie
Ubytování Hotely
Druh zájezdu Pobytové
Cena za osobu celkem za 21 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Pobytově-poznávací letecký zájezd na nekonečně krásný a turisticky nesmírně přitažlivý ostrov plný památek, kterými jsou: Taormina s panoramatem Etny, Agrigento se svým druhým (po Hefaisteionu v Aténách) nejzachovalejším antickým chrámem na světě, Cefalú - se svým světoznámým dómem, Palermo se svou tropickou vegetací a Monreale - s nádherným klášterem. Navíc možnost fakultativně navštívit Liparské ostrovy - Vulcano a Lipary. Ubytování je zajištěno v klasických 3*** hotelech s polopenzí.

Popis ubytování

CENA ZÁJEZDU ZAHRNUJE:- letenku Praha - Catania - Praha
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- 7x hotel*** (2-lůžkové pokoje možností přistýlky s vlastním sociálním zařízením)
- 7x polopenzi
- dopravu místním klimatizovaným busem
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
Předpokládané časy letů:
PRG-CTA 12.40 - 14.55 hod.
CTA-PRG 15.40 - 18.05 hod.CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:- vstupy (cca 90,- €/os.) + fakultativní výlet na Vulcano (cca 50,- €/os.)
- komplexní pojištění 34,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 25.000,- Kč/os.)SLEVY A PŘÍPLATKY:- sleva FIRST MINUTE při platbě zálohy 2.000,- Kč/os. (akce platí do 31.1.2019) = -800,- Kč
- komplexní pojištění = 272,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 3.900,- KčFAKULTATIVNĚ:Fakultativně:
Celodenní výlet lodí na Lipary a Vulcano. Ráno odjezd naším busem do přístaviště v Millazzu, odtud přejezd lodí na ostrov Lipary - prohlídka krásného městečka, 15 min přejezd lodí na Vulcano - zde možno vystoupat za 1,5 hod. na vrchol sopky s absolutně fantastickým výhledem na Liparské ostrovy. Po zbytek doby se můžete koupat v sirném jezírku s horkou vodou nebo v moři - také s teplou vodou. Večer odjezd lodí zpět do přístaviště, kde Vás bude čekat náš bus, který Vás odveze zpět na ubytování.

Program zájezdu

1. den: Odlet, ubytování

Přelet z Prahy do Catanie. Přejezd na ubytování na severní pobřeží. Ubytování v 3*** hotelu s polopenzí (2 noci).

2. den: Vulcano, Lipary

Fakultativní výlet lodí na ostrovy Vulcano a Lipary. Návrat na ubytování. Pro ty, kteří se výletu nezúčastní - koupání, opalování, odpočinek v místě pobytu.

3. den: Cefalú, Monreale, Palermo

Cefalú - prohlídka překrásného města s ohromným křesťanským Dómem. Monreale - jeden z nejkrásnějších klášterů světa s katedrálou s ohromnými zlacenými mozaikami. Palermo - prohlídka hlavního města Sicílie. Přejezd do hotelu poblíž Marsaly. Ubytování v hotelu 3*** s polopenzí (2 noci).

4. den: Segesta, Erice, Mozia

Segesta - prohlídka archeologického areálu a vrcholu Monte Barbaro s úžasným výhledem do krajiny. Návštěva překrásného středověkého městečka Erice umístěného pouhé 2 km od moře v nadmořské výšce přes 800 m s nádhernými výhledy do kraje a na středověké hradby města. Mozia - návštěva ostrůvku vzdáleného jen 10 minut jízdy lodí od pobřeží s čarokrásnými větrnými mlýny a archeologickým areálem. Návrat na ubytování.

5. den: Agrigento, Taormina

Agrigento - prohlídka světoznámého areálu s krásnými antickými chrámy (chrám Concordia je dokonce považován za nejzachovalejší antický chrám na světě). Prohlídka Taorminy - sicilského Mt. Carla - překrásného města se zbytky antického divadla, navíc doplněného tou nejzajímavější přírodní kulisou - sopkou Etnou. Přejezd na ubytování na východní pobřeží do hotelu 3*** s polopenzí (3 noci).

6. den: Etna

Etna - odjezd autobusem, přes městečka Santa Venerina a Zafferana Etnea, na Etnu nejvyšší sopku v Evropě (výjezd autobusem do oblasti Rifugio Sapienza v nadmořské výšce 1 923 m.). Volný čas na prohlídku Kráteru Silvestri. Možnost fakultativního výjezdu lanovkou do nadmořské výšky 2.504 m nebo jeepem do 2.900 m. Návrat na ubytování v pozdním odpoledni.

7. den: Syrakusy

Syrakusy - prohlídka nádherného antického okrsku a překrásného sicilského města. Koupání a odpočinek u Ionského moře. Návrat na ubytování.

8. den: přílet

Krátký přejezd do Catanie na letiště, přelet do Prahy.Tipy na výlet v okolí

Tip z okolí
Nejlepší italské pláže, které vybrali turisté pro rok 2012 Italské pobřeží dlouhé 7600 kilometrů omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské a Ligurské moře. Není divu, že nabídka pláží je tu pestrá. Pokud budete letos nebo příští rok plánovat dovolenou do Itálie, může vám při výběru pomoct žebříček deseti nejlepších pláží, které vybrali turisté na cestovatelském serveru TripAdvisor.com.... Novinky.cz

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.