Itálie - Sicílie - senior 55

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Ubytování Santa Lucia Le Sabbie d’Oro*** - změna hotelu vyhrazena
Druh zájezdu Pobytové, u moře
Cena za osobu celkem od 14 490 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Cestovní kancelář:  Likidis Travel
Popis zájezdu

Sicílie je světem sám pro sebe, oddělený od hlavního proudu evropského života svými bouřlivými dějinami, které po sobě zanechaly překrásné památníky své slavné minulosti, jedinečnost plnou požitků a umění, výbornou gastronomii, víno a nedotčenou přírodu. Kromě nádherného pobřeží s průzračným mořem či starobylých staveb po dávných civilizacích, patří mezi další lákadla tohoto hornatého ostrova bezesporu úchvatné hlavní město Palermo, tolik známé pro svou pověst mafiánského sídla, nebo svéráz místních obyvatel.


Město Cefalù: hotel Santa Lucia Le Sabbie d’Oro 3* leží v Cefalù, kterému se přezdívá “Perla Tyrhenského moře” a je považováno za bránu do západní části ostrova Sicílie. Tento dříve rybářský přístav se pyšní historiskými památkami, centrum zdobí překrásná arabsko-normanská katedrála Duomo di Cefalú a zátiší města je umocněno honosným skalním masivem „Rocca di Cefalú“. Milovníci procházek si zde přijdou na své, romantické uličky jsou lemovány kavárnami a obchůdky se suvenýry, sicilskými pochutinami či keramikou. Rušno je zde jak během dne tak po setmění a místní obyvatelé i turisté vychutnávají jeho pulzující atmosféru.

Popis dopravy:
z Prahy


Svoz na letiště Praha: bus -
Frýdek – Místek, Ostrava, Opava: 800 Kč/os.;
Nový Jičín, Olomouc, Prostějov: 750 Kč/os.;
Brno, Velké Meziříčí: 600 Kč/os.;
Jihlava: 500 Kč/os.
Svozová doprava je zajišťována: busy, mikrobusy, vlaky s transferem nádraží/letiště a osobními vozy.

Popis stravování

Stravování probíhá v prostorné a moderní restauraci formou bufetu. Restaurace je vybavena terasou. Je možné dokoupení plné penze.

Popis ubytování

Hotel Santa Lucia Le Sabbie d’Oro se nachází 2 km od centra poklidného přístavního městečka Cefalù, které leží v samotném srdci Sicílie, 70 km východně od hlavního města Palerma. Tento 3 hvězdičkový hotel se skládá ze tří budov, které jsou vzájemně propojeny a každá je vybavena výtahem a terasou, kde můžete obdivovat výhledy na zátoku a letovisko Cefalù.


POKOJE: hotel nabízí celkem 256 pokojů. Jednoduše zařízené pokoje jsou vybaveny balkonem, nabízí dostatek světla a prostoru. Výhledy z pokojů mohou být jak směrem k moři (za poplatek), tak například na hory či do areálu hotelu k piano baru.
Vybavení: balkón, telefon, trezor, minilednička, TV, topení/klimatizace, WC, koupelna, fén.


VYBAVENÍ HOTELU: hotel je vybaven recepcí s wifi připojením, restaurací, barem, venkovním bazénem, u kterého jsou lehátka zdarma. Z hotelu se prochází přímo do cukrárny, kde můžete ochutnávat sicilské pochoutky a skvělou kávu. Místní autobusová zastávka je vzdálena 50 m od hotelu a autobusem se pohodlně dostanete přímo do centra Cefalù (cena cca 1,50 eur/jedna cesta). V blízkosti hotelu vede železniční trať, která je méně využívaná a svým provozem nijak neobtěžuje hosty.


PLÁŽ: hotel je situovaný přímo nad oblázkovo-písečnou pláží, na kterou se schází po schodech ve spodní části areálu (cca 200 m). Na této pláži pod hotelem naleznete pozvolný vstup do moře, doporučená je obuv do vody. Lehátka a slunečníky jsou zdarma, v závislosti na dostupnosti.

Oblíbená městská písečná pláž s pozvolným přístupem do moře a jemným pískem začíná přímo v centru města a pokračuje směrem na západ k hotelové zóně lemované promenádou, která končí přímo u schodů k hotelu Santa Lucia Le Sabbie d’Oro.

Program zájezdu

1. den

Pobytový program zájezdu (dobrovolný) Přílet do destinace: odlet z Prahy, přílet na letiště na Sicílii a transfer na hotel. Ubytování, informační schůzka s delegátem, který vás seznámí s lokalitou a nabídkou fakultativních výletů, večeře.

2. den

Výlet do města Cefalú, seznámení se s okolím: polodenní fakultativní výlet do města Cefalú, kde na vás dýchne ta pravá dovolenková sicilská atmosféra. Prohlídka historického centra vystavěného již za středověku. Dále osobní volno, možnost procházky nebo nákupů. CENA: 15 EUR. ZDARMA - večer promítání dokumentárního filmu o Sicílii spojené s přípitkem na uvítanou.

3. den

Hlavní město Sicílie - Palermo a skvostná katedrála Monreale: celodenní fakultativní výlet do hlavního města Sicílie. Po prohlídce Palerma návštěva katedrály v Monreale, jedné z největších památek normanské architektury na světě. Katedrála je italskou národní památkou a jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů Sicílie. CENA: 45 EUR.

4. den

Pěší turistika Parco Naturale Regionale delle Madonie: polodenní fakultativní výlet do přírodního geoparku Madonie. Tato chráněná přírodní oblast nadchne návštěvníky svými přírodními scenériemi a nezapomenutelnými výhledy na masiv Madonie nebo například na vedlejší pohoří Nebrodi. Na vrcholcích kopců Madonie jsou vystavěná středověká městečka či zachovalé hrady. CENA: 25 EUR. ZDARMA - večerní ochutnávka italštiny. Základní lekce jazyka, kterým budete obklopeni po celý týden a své znalosti tak můžete vyzkoušet v praxi.

5. den

Majestátní sopka Etna a romantická Taormina: celodenní fakultativní výlet na sopku Etnu, nejznámější symbol Sicílie. Etna je nejvyšší činná sopka v Evropě. Procházka k lávovému poli pod vrcholem kráteru je opravdovým zážitkem. Podíváte se také do městečka Taormina, o kterém se říká, že je jedním z nejromantičtějších míst na světě. CENA: 75 EUR.

6. den

Na skok do starověku Agrigento (UNESCO): celodenní fakultativní výlet do jednoho z nejvýznamnějších měst antického světa Agrigenta známého svou bohatou historií. Agrigento je situováno do nádherné přírodní scenérie nad tzv. Údolím chrámů (Valle dei Tempoli) a jižním pobřežím ostrova. Navštívíte Údolí chrámů, kde můžete obdivovat chrámový komplex vystavěný již v 5. století př. n. l., který je dnes významnou turistickou atrakcí. Od roku 1997 je areál zapsaný na Seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. CENA: 55 EUR.

7. den

Liparské ostrovy (UNESCO) - Vulcano: ostrovy Lipari, Vulcano, Salina, Panarea, Stromboli, Alicudi a Filicudi, známé především pod souhrnným názvem Liparské ostrovy, příp. Eolské ostrovy, lákají své návětěvníky nejen na poklidné pláže jinak živé Itálie, ale také průzračně modrou vodou Středozemního moře. To ještě doplňuje jejich vulkanická minulost, což ostrovům vyneslo zápis do světového přírodního dědictví UNESCO. Během výletu navštívíte ostrovy Vulcano, vystoupáte ke kráteru, zažijete sirné fumaroly a bahenní jezírko s léčivými účinky. Možnost koupání na černé pláži. CENA: 65 EUR.

8. den

Odlet: snídaně, transfer na letiště a přílet do Prahy. Poznámka k výletům: změna programu vyhrazena. Nabídka a ceny jsou orientační. Aktuální nabídka na místě u delegáta. V cenách nejsou zarnuty vstupy. Délka trvání polodenního výletu je zpravidla 3-4 hodiny a celodenního výletu 8-10 hodin.Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.