Itálie - Toskánsko - Elba - Cinque Terre (letadlo/Bus)

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 9 900 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

KOMBINOVANÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD (letadlo/bus): Viterbo - Siena - San Gimignano - Elba - Portoferraio - Monte Capanne - Florencie - Pisa - Cinque Terre...termíny 04.05.-09.05./09.05.-14.05.2017.

Popis stravování

4x polopenze

Popis ubytování

Ubytováníhotel*** situovaný necelých 100 m od krásné písečné pláže (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)

Program zájezdu

1.den

Odlet z Prahy do Říma v dopoledních hodinách. Přejezd do oblíbeného letoviska Marina di Bibbona, ubytování v hotelu situovaném necelých 100 m od krásné písečné pláže. Cestou prohlídka půvabného města VITERBO se středověkou čtvrtí San Pellegrino. Největší atrakcí je však bezesporu monumentální Papežský palác (bývalé letní sídlo papežů) a přilehlá katedrála sv. Vavřince. Nocleh.

2.den

Prohlídka SIENY (UNESCO) - perly Toskánska s četnými památkami gotické architektury (černobílý románsko-gotický dóm vystavěný z mramoru, polokruhové svažující se náměstí Piazza del Campo - dějiště tradičních závodů neosedlaných koní, Palazzo Pubblico…). Návštěva SAN GIMIGNANA, jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie se 102 m vysokou věží Torre del Mangia. Středověký ráz dokreslují hradby a historické rodové věže. Návrat na ubytování.

3.den

Fakultativní celodenní výlet na ELBU (doba plavby cca 1 hod.): prohlídka PORTOFERRAIA - hlavního města ostrova s Napoleonovou rezidencí Villa Mulini ukrývající bohatou knihovnu; ze stylové vesničky MARCIANA (krátká návštěva) výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova - MONTE CAPANNE s neopakovatelným panoramatem; v případě příznivého počasí možnost relaxace na některé z místních pláží. Klienti, kteří se nezúčastní výletu na Elbu mohou strávit den odpočinkem u moře v místě ubytování. Návrat na ubytování.

4.den

Prohlídka jednoho z kdysi nejbohatších městských států - FLORENCIE, města, které je dnes pokladnicí architektonických památek i uměleckých skvostů a proto je jedním z turisty nejvyhledávanějších míst na světě (dóm Santa Maria del Fiore, Galeria degli Uffizi, Most zlatníků…). Návštěva PISY, města proslaveného především svou "šikmou" věží, která s okolními cennými stavbami tvoří působivý architektonický komplex. Návrat na ubytování.

5.den

Příjezd do populární oblasti CINQUE TERRE zasazené do kraje zalesněných kopců, strmých mořských útesů a pěti okouzlujících rybářských vesniček. Vzhledem k tomu, že obce jsou zde spojeny pouze úzkou a klikatou silničkou nevhodnou pro autobusy, přesedneme v Lévantu na železnici, která nám umožní postupně navštívit nejen všechny zajímavé rybářské osady, ale též v případě zájmu absolvovat nenáročné procházky členitým skalnatým pobřežím s výhledem na nejkrásnější zákoutí. Odpočinek u moře. Noční přejezd.

6.den

Příjezd do Plzně, Berouna, Prahy a Rakovníka v ranních hodinách.

7.POZNÁMKA:

zájezd č. 173401 (termín 04.05.-09.05.2017) je pořádán v obráceném pořadí (tam autokarem - odjezd z Rakovníka, Prahy, Berouna a Plzně v odpoledních hodinách /zpět letadlem - přílet do Prahy v odpoledních hodinách)Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.