Itálie – Toskánsko, Elba, Cinque Terre – napůl letecky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Toskánsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 9 500 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

KOMBINOVANÝ POZNÁVACÍ ZÁJEZD (letadlo/bus): Viterbo - Siena - San Gimignano - Elba - Portoferraio - Monte Capanne - Florencie - Pisa - Cinque Terre…
POZNÁMKA: zájezd č. 1 (termín 04.05.-09.05.2017) je pořádán v obráceném pořadí (tam autokarem - odjezd z Rakovníka, Prahy, Berouna a Plzně v odpoledních hodinách / zpět letadlem - přílet do Prahy v odpoledních hodinách).

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Řím (Řím - Praha), včetně kabinového zavazadla o max. rozměrech 42x32x25 cm, letištní a bezpečnostní taxy
- dopravu zájezdovým autokarem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
- 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
- 4x polopenzi včetně 0,5 l vody a 2 dcl vína
- služby průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění 26,- Kč/os./den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč/os.)
- doporučená částka na vstupné,vlak, lanovku a místní průvodce: cca 95,- €/os.
- loď na Elbu a zpět = 850,- Kč/os.
- příplatek za 1 odbavené zavazadlo
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 31.1.2017) = -400,- Kč/os.
- sleva FIRST MINUTE při platbě 30% zálohy (akce platí do 28.2.2017) = -250,- Kč/os.
- komplexní pojištění = 156,- Kč/os.
- loď na Elbu a zpět = 850,- Kč/os.
- 1-lůžkový pokoj = 1.200,- Kč
- příplatek za 1 odbavené zavazadlo do 23 kg (obvykle postačí 1 zavazadlo pro 2 osoby): 500,- Kč/os.
- příplatek za 1 odbavené zavazadlo do 32 kg (obvykle postačí 1 zavazadlo pro 2 osoby): 780,- Kč/os.
Při objednávce v roce 2016 vybíráme zálohu pouze 1.000,- Kč/os.

Program zájezdu

1. den: Odlet, VITERBO

Odlet z Prahy do Říma v dopoledních hodinách. Přejezd do oblíbeného letoviska Marina di Bibbona, ubytování v hotelu situovaném necelých 100 m od krásné písečné pláže. Cestou prohlídka půvabného města VITERBO se středověkou čtvrtí San Pellegrino. Největší atrakcí je však bezesporu monumentální Papežský palác (bývalé letní sídlo papežů) a přilehlá katedrála sv. Vavřince. Nocleh.

2. den: SIENA, SAN GIMIGNANO

Prohlídka perly Toskánska - SIENY s četnými památkami gotické architektury (dóm, Piazza del Campo, Palazzo Publico…). Návštěva SAN GIMIGNANA, jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie, jehož středověký ráz dokreslují hradby a historické rodové věže. Návrat na ubytování.

3. den: ELBA, PORTOFERRAIO, MARCIANO, MONTE CAPANNE

Fakultativní celodenní výlet na ELBU: prohlídka PORTOFERRAIA - hlavního města ostrova s Napoleonovou rezidencí Villa Mulini ukrývající bohatou knihovnu; ze stylové vesničky MARCIANA (krátká návštěva) výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova - MONTE CAPANNE s neopakovatelným panoramatem; v případě příznivého počasí možnost relaxace na některé z místních pláží. Návrat na ubytování.

4. den: FLORENCIE, PISA

Prohlídka jednoho z kdysi nejbohatších městských států - FLORENCIE, města, které je dnes pokladnicí architektonických památek i uměleckých skvostů a proto je jedním z turisty nejvyhledávanějších míst na světě (dóm Santa Maria del Fiore, Galeria degli Uffizi, Most zlatníků…). Návštěva PISY, města proslaveného především svou "šikmou" věží, která s okolními cennými stavbami tvoří působivý architektonický komplex. Návrat na ubytování.

5. den: CINQUETERRE

Příjezd do populární oblasti CINQUE TERRE zasazené do kraje zalesněných kopců, strmých mořských útesů a pěti okouzlujících rybářských vesniček. Vzhledem k tomu, že obce jsou zde spojeny pouze úzkou a klikatou silničkou nevhodnou pro autobusy, přesedneme v Lévantu na železnici, která nám umožní postupně navštívit nejen všechny zajímavé rybářské osady, ale též v případě zájmu absolvovat nenáročné procházky členitým skalnatým pobřežím s výhledem na nejkrásnější zákoutí. Odpočinek u moře. Noční přejezd.

6. den: Příjezd

Příjezd do Plzně, Berouna, Prahy a Rakovníka v ranních hodinách.Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.