Itálie – Toskánsko, Elba – napůl letecky

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Toskánsko
Typ ubytování Hotel
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 10 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Poznávací kombinovaný zájezd autobus / letadlo do Itálie do kraje Toskánsko: Florencie, Pisa, Siena, San Gimignano. Loď na ostrov Elba a zpět.
Zájezd v termínu 1/ 04.05.-09.05.2018 je pořádán v obráceném pořadí: tam autobusem - odjezd z Rakovníka, Prahy, Berouna a Plzně v odpoledních hodinách / zpět letadlem - přílet do Prahy ve večerních hodinách. Pořadí navštívených míst bude upraveno a program bude navíc rozšířen o exkurzi do unikátních lomů na carrarský mramor, které se staly kulisou bondovky "Quantum of Solace".

Popis ubytování

Cena zahrnuje:- letenku Praha - Pisa (9.-14.5.2018) / Pisa - Praha (4.-9.5.2018)
- letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
- dopravu zájezdovým autobusem (WC, klimatizace, DVD, bufet)
- 4x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové pokoje s možností přistýlky, TV a vlastním sociálním zařízením)
- 4x polopenzi včetně vína k večeři
- průvodce
- pojištění CK proti úpadku
CENA ZÁJEZDU NEZAHRNUJE:
- komplexní pojištění 26,- Kč/den (pojištění léčebných výloh v zahraničí, úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu, pojištění zavazadel a pojištění stornopoplatku do 15.000,- Kč)
- doporučená částka na vstupné,vlak, lanovku a místní průvodce: cca 100,- €
- výlet lodí na ostrov Elba a zpět
SLEVY A PŘÍPLATKY:
- sleva LAST MINUTE = -510,- Kč
- komplexní pojištění = 156,- Kč
- výlet lodí na Elbu a zpět = 900,- Kč
- 1-lůžkový pokoj = 1.500,- Kč
Garant zájezdu: CK MAMUT TOUR

Program zájezdu

1. den: Odlet / odjezd

Odlet (9.5.2018) z Prahy do Pisy v odpoledních hodinách. Přejezd busem do oblíbeného letoviska Marina di Bibbona. Ubytování v hotelu situovaném necelých 100 m od krásné písečné pláže.

2. den: SIENA, SAN GIMIGNANA

Prohlídka SIENY (UNESCO) - perly Toskánska s četnými památkami gotické architektury (černobílý románsko-gotický dóm vystavěný z mramoru, polokruhové svažující se náměstí Piazza del Campo - dějiště tradičních závodů neosedlaných koní, Palazzo Pubblico, 102m vysoká věž Torre del Mangia…). Návštěva romantického SAN GIMIGNANA, jednoho z nejatraktivnějších míst této části Itálie. Středověký ráz centra dokreslují hradby a historické rodové věže, díky kterým se město honosí přezdívkou "středověký Manhattan". Návrat na ubytování.

3. den: ELBA - PORTOFERRAIA, MARCIANA, MONTE CAPANNE

Fakultativní celodenní výlet na ELBU (doba plavby cca 1 hod.): prohlídka PORTOFERRAIA - hlavního města ostrova s Napoleonovou rezidencí Villa Mulini ukrývající bohatou knihovnu; ze stylové vesničky MARCIANA (krátká návštěva) výjezd lanovkou na nejvyšší vrchol ostrova - MONTE CAPANNE s neopakovatelným panoramatem; v případě příznivého počasí možnost relaxace na některé z místních pláží. Návrat na ubytování. Klienti, kteří se nezúčastní výletu na Elbu mohou strávit den odpočinkem u moře v místě ubytování.

4. den: PISA, LUCCA, VOLTERRA

Návštěva PISY, města proslaveného především svou "šikmou" věži, která s okolními cennými stavbami tvoří působivý architektonický komplex. Prohlídka starobylé LUCCY, rodiště italského hudebního skladatele Giacoma Pucciniho, malebného města s výstavnými románskými kostely a elegantními patricijskými domy obehnanými 4 km dlouhým prstencem hradeb. Zastávka v městečku VOLTERRA situovaném na kopci uprostřed typické toskánské krajiny. Procházka strmými uličkami s okouzlující atmosférou a s četnými dílnami na zpracování alabastru. Návrat na ubytování.

5. den: FLORENCIE

: Prohlídka jednoho z kdysi nejbohatších městských států - FLORENCIE, města, které je dnes pokladnicí architektonických památek i uměleckých skvostů a proto je jedním z turisty nejvyhledávanějších míst na světě (dóm Santa Maria del Fiore s kupolí, která je dodnes považována za zázrak stavitelství; radnice Palazzo Vecchio se zajímavým muzeem; světoznámá Galeria degli Uffizi ukrývající jednu z největších sbírek obrazů na světě, legendární "Most zlatníků"…). Noční přejezd autobusem do ČR.

6. den: Příjezd

Příjezd do Plzně, Berouna, Prahy a Rakovníka v dopoledních hodinách (14.5.2018).Tipy na výlet v okolí

Zvolené parametry:  — změnit
   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.