Karneval v Benátkách a Florencie

** +
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Benátky, Benátky, Florencie
Název ubytování Kemp
Typ ubytování Chatky
Druh zájezdu Poznávací
Cena za osobu celkem za 1 990 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

Spojení historie a veselí. Jestliže Benátky jsou městem vyjímečným, je vyjímečný i benátský karneval.
Karneval má některé své zásady, jichž se již po staletí drží. Tou hlavní jsou masky. Jejich výrobu ze směsi papíru a sádry a následné malování, můžete vidět jen zde. Benátské masky, to jsou nejen masky na jedno použití, to jsou díla, jež mohou být nejen upomínkou a dekorací, ale také rostoucí hodnotou. Benátčané je používali nejen v době karnevalu, ale i při jiných příležitostech a nutno vědět, že často sloužili k potlačení identity například milencům. Kostýmy, jež můžete v Benátkách vidět, jsou často staré a po generace uchovávané (samozřejmě je řeč o originálech – na ulicích uvidíte zřejmě zdařilé kopie).

Popis stravování

1x ranní občerstvení v busu vč. teplého nápoje

Program zájezdu

1. den

Odjezd Praha 14.00, Jihlava 15.30, Brno 16.50, Znojmo 18.20. Následuje noční tranzit přes Rakousko, Venezii, Padovu do Florencie.

2. den

V ranních hodinách přijedeme do Florencie a tento den jí bude patřit. Abychom si Florencii vychutnali, občerstvíme se před vjezdem do ní v autobuse. Pak již vzhůru do Florencii. Florencie je středověké město umění a architektury. Pěší procházka přes Ponte Vecchio – slavný most zlatníků, k starému paláci, Dómu S. Maria del Fiore a baptisteriu. Zájemci mohou navštívit známou galerii Uffizi se sbírkami rodu Medici a určitě zavítáme na vyhlášené náměstí Repubblica. Navečer se vydáme na místo ubytování v okolí Benátek.

3. den

Ráno se vydáme do Benátské laguny do přístavu Punta Sabione. Odtud se přeplavíme lodí přes Benátskou lagunu přímo na náměstí Sv. Marka, kde začne náš program. Přestože máme na prohlídku Benátek pouze jeden den, vynasnažíme se ukázat Vám pokud možno nejvíce z tohoto města na lagunách. Navštívíme hlavní benátskou dopravní tepnu Canal Grande, zastavíme se na mostě Ponte di Rialto, posedíme na nám. Sv. Marka, navštívíme baziliku, Dóžecí palác. Hlavně však budeme potkávat Benátské karnevalové masky a vychutnávat karnevalový rej. Čas zbude i na individuální program. Ve večerních hodinách (19.00 - 20.00 hod.) se vrátíme do Punta Sabione a vydáme se na cestu zpět.

4. den

Příjezd do ČR bude v ranních hodinách (Znojmo 05.00, Brno 06.10, Jihlava 07.30, Praha 09.00).

Doprava autokarem - odjezdová místa:

Bez příplatku: Znojmo, Pohořelice, Brno, Jihlava, Humpolec, Praha Za příplatek 300,- Kč: Hustopeče, Břeclav, Hodonín, Strážnice, Veselí nad Moravou, Uherské Hradiště CK si vyhrazuje právo na určení nástupního místa v případě příplatkových míst - min. počet osob 15.

Poznámka:

Pořadí prohlídek jednotlivých míst může být změněno v závislosti na vnějších vlivech (státní svátky, stávky, počasí, změny v otevíracích dobách, zácpy, apod.). Uvedené časy odjezdů jsou orientační a upřesňují se ve vydaných pokynech na cestu, které jsou zasílány e-mailem týden před odjezdem. Časy příjezdů jsou také orientační a mohou být ovlivněny mimo jiné dopravní situací na trase, zdržením na hranicích a jinými mimořádnými důvody (nemoc cestujících, drobné zdržení při opravách, apod.). V žádném případě je nelze brát jako závazné pro další dopravní návaznosti.   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.