Ledovec Schnalstal - hotel Senales u sjezdovky, skipas a bazé...

***
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

*

Země a lokalita Itálie, Trentino, Schnalstal/Val Senales
Ubytování Blu Hotels Senales
Druh zájezdu Aktivní, na lyže
Cena za osobu celkem za 10 180 Termíny
Zavřít

Odeslat dotaz

*

*

Popis zájezdu

STARONOVINKA: lyžařský zájezd na kouzelný ledovec Schnalstal s ubytováním v *** hotelu s bazénem vedle lanovky (za lyžováním se nedojíždí). Zájezd byl v minulých letech mimořádně populární. O hotel byl takový zájem (navíc vedle otevírají v prosinci novou ultramoderní lanovku), že nám jej naši italští partneři pro tuto zimu nenabídli. Nyní se uvolnil jeden víkend, takže (byť později) můžeme zájezd opět vypsat.
Impozantní Ötztalské Alpy obklopují pohádkové údolí Val Senales s ledovcem. Ve vysokohorském letovisku Maso Corto (Kurzras), v nadmořské výšce přes 2 000 m leží přímo pod sjezdovkami z ledovce Senales Blu hotely se sportovním centrem (velký bazén atd.). Ideální místo pro lyžování na ledovci před a po klasické zimní sezóně. Nad údolím se vypínají impozantní štíty dosahující výšek přes 3 600 m. Samotné sjezdovky stoupají do výšky 3 250 m (zaručený sníh od podzimu do konce jara). Takřka 40 km sjezdovek, 12 km lehkých, 10 km středních a 15 km těžkých (nejdelší sjezdovka má 8 km!), 8 lanovek (nová lanovka na protější svah vede také kolem hotelu), 4 vleky. Pro zábavu zde naleznete Snowpark, 3 km dlouhou sáňkařskou dráhu a zábavu v Kurzrasu. Nedaleko od horní stanice lanovky byla v roce 1991 nalezená slavná mumie „muže z ledu“ Ötzi. Zajímavé muzeum najdete na stanici lanovky.

{{clanek:skimapa-ledovec-schnalstal}}

Popis dopravy:
Autobusem Odjezd v 5.15 hod. od železničního nádraží Ostrava-Vítkovice. Další nástupní místa (na nichž autobus zastavuje pouze v případě jejich uvedení v SoZ) jsou po trase Frýdek-Místek, Příbor, Nový Jíčín, Hranice, Olomouc, Prostějov, Výškov, Brno (naproti pekárny Delta). Podrobnější informace k nástupním místům jsou uvedeny v "Důležitých informacích".

Popis stravování

Polopenze: snídaně formou bufetuvečeře formou bufetu

Popis ubytování

POLOHA: Resort Blu Hotels Senales ***, zde patří Hotel Cristal a Club Hotel Zirm. Hotely byly postaveny v 80-tých letech také pro trénink italských olympioniků. Stojí na konci pohádkového vysokohorského údolí, jsou obklopeny horskými velikány. Hotely jsou vzdáleny pouhých 100 m od sjezdovky a lanovky.VYBAENÍ: restaurace, recepce a především velké sportovní a relaxační centrum. Wellness centrum - zde patří velký krytý bazén(v ceně), a dále (za poplatek na místě) sauna, whirlpool, plně vybavená posilovna, tenisové kurty, kulečník, stolní tenis, bowling. POKOJE: Dvoulůžkové pokoje (některé s možností 1-2 přistýlek): jsou zařízeny v místním alpském stylu s vlastní koupelnou se sprchou/WC, vysoušečem vlasů, sat TV, trezorem, minibarem.

Program zájezdu

1. den

Odjezd ve 5.15 z parkoviště vedle nádraží ČD Ostrava – Vítkovice přes Olomouc a Brno do Rakouska a Itálie. Večer příjezd na večeři a ubytování do hotelu pod ledovcem.

2. den

Celodenní lyžování na ledovci a dalších svazích Schnalstalu (na lanovku se jde přímo z hotelu, sjezdovky vedou také k hotelu). Odpoledne svačina, koupání. Večeře formou bufetu.

3. den

Celodenní lyžování v Schnalstalu, možnost návštěvy muzea Ötziho. Odpoledne svačina, koupání. Večeře formou bufetu.

4. den

Celodenní lyžování na ledovci. Po lyžování v cca 16.15 odjezd přes Rakousko, Brno do Ostravy.

5. den

Ráno příjezd do Ostravy (dle stavu silnic).Tipy na výlet v okolí

   

Zavřít

Pokud se domníváte, že je v tomto zájezdu nepřesnost, vyberte prosím z následujících možností.